lutego 12, 2016

THE SECRET SOAP STORE - WODA TONIZUJĄCA Z RÓŻY DAMASCEŃSKIEJ

W mojej pielęgnacji już od kilku lat toniki zostały (niemal) całkowicie wyparte na rzecz hydrolatów. Jedyne toniki po jakie sięgam to takie, które maja specjalistyczne działanie (np. złuszczające). Przewaga hydrolatów nad tonikami jest powalająca.  Są nie tylko tańsze ale ich zastosowanie jest zdecydowanie bardziej wszechstronne. Jednym z moich ulubionych hydrolatów, po które sięgam najczęściej są te na bazie róży damasceńskiej. Dlaczego tak bardzo je lubię? Zapraszam do dalszej części.Hydrolat różany to jeden z najłagodniejszych hydrolatów. Może być stosowany w formie nie rozcieńczonej bezpośrednio na skórę ale także w postaci kompresów na powieki czy pod oczy. Najczęściej w ofercie sklepów znajdziemy hydrolaty z róży damasceńskiej, stuletniej oraz z róży białej. Najbardziej populary hydrolat to ten na bazie róży damasceńskiej. Poza samą odmianą nie bez znaczenia jest pochodzenie róż z których hydrolat został wykonany. Na skalę produkcyjną róża ta uprawiana jest w Indiach, Rosji, Chinach, Turcji ale najlepsze jakościowo i aromatycznie pochodzą z Bułgarii ze słynnej Doliny Róż.


Hydrolat, który posiadam (kolejne opakowanie) pochodzi ze sklepu The Secret Soap Store. Niestety producent nie umieścił informacji skąd pochodzą róże, z których hydrolat został wykonany. Jednak na podstawie innych produktów na bazie róż (mydełka, kremy) jakie są dostępne w ofercie producenta można założyć, że pochodzą one właśnie z Bułgarii. Hydrolat znajduje się w plastikowej, przezroczystej 200 ml butelce. Szata graficzna jest subtelna i elegancka. Butelka posiada jeden z najlepszych atomizerów z jakim miałam okazję się spotkać przy tego typu produktach. Dzięki niej uzyskuję delikatną mgiełkę, a to prawdziwa rzadkość. W składzie nie znajdziemy alkoholu, konserwantów, parabenów, olejów mineralnych, ani żadnych innych "ulepszaczy". Jest to 100% woda kwiatowa z róży damasceńskiej. Zapach jest bardzo ładny, odświeżający i dość szybko ulatuje. Z pewnością daleko mu do starych babcinych perfum. Dzięki czystości składu oraz wyjątkowo dobremu jakościowo atomizerowi jestem w stanie przełknąć dość wysoką jak na hydrolaty cenę 45 zł.


Hydrolat z róży damasceńskiej ma działanie łagodzące i przeciwzapalne. Doskonale odświeża i delikatnie nawilża skorę. Działa antyseptycznie, antybakteryjnie i lekko ściągająco. Wzmacnia naczynka krwionośne. Dodatkowo działa antyoksydacyjnie oraz przeciwzmarszczkowo. Mimo, że hydrolat jest zalecany głównie do cer suchych, naczynkowych, dojrzałych i podrażnionych to równie świetnie sprawdza się na cerach tłustych i trądzikowych.

Najczęściej stosuję go zamiast toniku w formie mgiełki, na powieki w formie okładów oraz jako mgiełki do włosów. Zdarza mi się dodawać go do maseczek glinkowych, jednak do tego częściej stosuję inne hydrolaty. Hydrolat należy przechowywać w lodówce.

Inne zastosowania:
  • w celu regeneracji cery przy jej przesuszeniu,
  • do odświeżenia twarzy i ciała,
  • do drobnych ranek i poparzeń,
  • po depilacji lub goleniu,
  • wcierka do włosów,
  • jako dodatek do kremów,
  • odświeżacz pościeli,
  • po ukąszeniach owadów,
  • jako składnik odżywek, masek i płukanek do włosów.
 

Bardzo ważne!

Sprawdzajcie składy! Na rynku dostępne są hydrolaty m.in różane (wody różane), które wykonane są na bazie wody z dodatkiem substancji zapachowych, olejków np.: rose extract, Rosa Damascena Flower (rose) Oil. Co równie istotne woda różana, ktora została wykonana na bazie wody z dodatkiem olejku różanego, to wciąż nie jest hydrolat. Hydrolat to produkt uboczny, który powstał w procesie destylacji, posiada on śladowe ilości olejku eterycznego (0,02% - 0,5%). W niektorych przypadkach hydrolat jest substancją cenniejszą niż uzyskany olejek eteryczny. Dlatego hydrolatu nie uzyskamy poprzez wymieszanie olejku eterycznego z wodą.

Najlepszym wyborem są 100% czyste hydrolaty. Ostatecznie, również te z hydrolatów, które zawierają w składzie konserwant ale mają przy tym certyfikat ECOCERT. Zdecydowanie unikajcie tych, które w składzie mają alkohol.Stosujecie w swojej pielęgnacji hydrolaty?
Jakie są wasze ulubione?


14 komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger