września 26, 2019

BANDI PROFESSIONAL - AKTYWATOR MIĘDZYKOMÓRKOWY INNOWACYJNY PRODUKT, KTÓRY DODA MOCY TWOJEJ PIELĘGNACJI


Dziś recenzja do której tak długo podchodziłam, że straciłam rachubę. Nawet nie chodzi o to, że to jest tak świetny produkt, że trudno opisać go słowami czy tak zły, że ciężko skleić kilka zdań. Problem w tym, że pomimo użytkowania.. wciąż nie wiem. 

Marka Bandi co jakiś czas robi świetne promocje.Wśród produktów znajdziemy takie, które mają bardziej naturalne składy jak linia EcoFriendly Care oraz "mniej" naturalnej. Jednak jedno należy docenić.. na stornie producenta przy każdym produkcie znajdziemy skład, a jak wiadomo nie każdy lubi się tym chwalić.


Od producenta:
Bezzapachowy preparat przeznaczony do każdego rodzaju cery, intensyfikujący działanie kosmetyków. Zmniejsza spoistość warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu poprawia penetrację składników aktywnych. Zawartość kawsów owocowych powoduje korzystne dla skóry obniżenie pH.

Sposób użycia: Oczyszczoną skórę przetrzyj wacikiem nasączonym aktywatorem. następnie nałóż odpowiednie dla skóry serum i krem. 

Skład (INCI): Aqua, Propylene Glycol, Glycolic Acid, Lactic Acid, Glycosaminoglycans, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar cane) Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruti Extract, Citrus Lomon (Lemon) Fruti Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.


Preparat ma za zadanie zwiększyć efektywność stosowanych po nim produktów. W przypadku produktów z których nie do końca jesteśmy zadowolone taka możliwość wydaje się być genialnym rozwiązaniem. Serum które było przeciętne nagle staje na wysokości zadania. Krem który tylko siedział na skórze nagle zaczyna pięknie odżywiać naszą skórę! Pomysł wydaje się bardzo dobry ale w pewnym sensie wymaga od nas znajomości produktów które chcemy aplikować po aktywatorze. Co jeśli zwiększymy działanie złuszczające.. albo zamiast bardziej odżywić skórę zapchamy ją?

Mimo kuszących obietnic miałam nie lada cykora aby zacząć używać produktu. Początkowo tylko na niewielkich partiach tak aby sprawdzić kombinację aplikowanych produktów, a z czasem pozwalałam sobie na więcej.


Bezbarwną i bezzapachową ciecz zaczęłam w końcu traktować jako zwykły tonik. Problem w tym, że nie widziałam żadnych efektów jego działania. Nie działo się nic pozytywnego i nic negatywnego. Równie dobrze mogłam go nie używać.. i przestałam. 

Po jakimś czasie wróciłam do aktywatora z nową chociaż może dość ryzykowną misją.. maseczki! Nie mam tu na myśli stosowania aktywatora na skórę przed aplikacją maseczki, a jako.. składnik maseczek. Ostatnio dość sporo przez moje ręce przewinęło się maseczek do samodzielnego rozrobienia. W pewnym momencie zaczęło robić mi się szkoda hydrolatów, a na półce bezczynnie stał aktywator. 

Aby nie zrobić sobie krzywdy zaczęłam dodawać aktywator w niewielkiej ilości do masek wraz z wodą lub hydrolatami. Z czasem zaczęłam zwiększać ilość i.. nic. Wciąż brakowało mi efektów na które się nakręciłam.


Skład w zasadzie jest dość ciekawy: kwas glikolowy, kwas mlekowy ekstrakty z borówki czarnej, trzciny cukrowej, klonu srebrzystego, owoców pomarańczy, cytryny. Brzmi autentycznie obiecująco.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Propylene Glycol (glikol propylenowy) - rozpuszczalnik substancji nierozpuszczalnych w wodzi i innych rozpuszczalnikach. Jest również nośnikiem substancji różnego rodzaju od aktywnych do zapachowych. Jest dobrym promotorem przejścia aktywnych składników w głąb skóry, wzmacnia ich działanie. Nie zalecany w kosmetykach dla dzieci. Podejrzewany jest o przyciąganie toksyn, m.in. metali ciężkich i przenoszenie ich w głąb warstw skóry. (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Glycolic Acid (kwas glikolowy) - bardzo łatwo i głęboko penetruje skórę. W stężeniu 10-20% wykazuje działanie złuszczające, przyspiesza proces odnowy komórkowej, stymuluje syntezę kolagenu w skórze, przez co wzrasta jej nawilżenie i napięcie, opóźnia proces starzenia. Wygładza zmarszczki, wyrównuje koloryt, pomaga w likwidowaniu zapalenia mieszkowego, zmniejsza problemy trądzikowe, łojotok i przebarwienia oraz drobne blizny. Długotrwałe stosowanie (nie dłużej niż 6 miesięcy) działa korzystnie na skórę właściwą, prowadząc do zwiększenia je grubości o około 25% (Alergia: skala 2 na 5)
  • Lactic Acid (kwas mlekowy) - substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach złuszcza zrogowaciały naskórek. Odblokowuje pory skóry i działa antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega tworzeniu ognisk zapalnych. Pomocny przy trądziku, polecany do pielęgnacji ciała i skóry włosów. Stężenie w produkcie gotowym 1-10%, w silnych peelingach 30-50%
  • Glycosaminoglycans (glikozaminogliany) - składnik głęboko nawilżający i zapobiegający utracie nawilżenia, wiążący wode, pomaga w transporcie substancji nawilżających w głąb skóry. Wygładza i wypełnia zmarszczki, poprawia sprężystość i wzmacnia skórę. Łączu się z białkiem skory i stymuluje ich syntezę. (Komedogenność: skala 1 na 5)
  • Vaccinium Myrtillus Fruit Extract (ekstrakt z soku z borówki czarnej) - działa odżywczo, antyoksydacyjnie, wygładza, rozjaśnia i ujędrnia suchą zwiotczałą cerę
  • Saccharum Officinarum Extract (wyciąg z trzciny cukrowej) - nawilża i odżywia skórę. Zapobiega powstawaniu pierwszych oznak starzenia. Zwalcza trądzik i zaskórniki. Wspomaga syntezę kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego
  • Acer Saccharum Extract (wyciąg z klonu srebrzystego) - wykazuje działanie keratolityczne, złuszcza martwe komórki skóry, likwiduje przebarwienia, rozjaśnia skórę, wyrównuje koloryt, wygładza, a także działa nawilżająco, przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Zapobiega powstawaniu zmarszczek.
  • Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract  (ekstrakt z owoców pomarańczy) - działa antyspetycznie, bakteriobójczo, odmładza skórę, nawilża,reguluje wydzielanie sebum, odżywia, eliminuje toksyny. Ma właściwości ściągające i aromaterapeutyczne
  • Citrus Limon Fruit Extract (ekstrakt z cytryny) - działa antyoksydacyjnie, czyli chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Aktywuje procesy regeneracji i odnowy skóry. Nawilża, zwiększa elastyczność i jędrność skory. Odżywia i rewitalizuje skórę zmęczoną. Działa delikatnie ściągająco i zmniejsza pory. Wspomaga gojenie trądzikowych stanów zapalnych. Rozjaśnia koloryt skóry
  • Phenoxyethanol (fenoksyetanol) - stosowany jako konserwant lub wspomagacz innych konserwantów, a także rozpuszczalnik konserwantów. Całkowicie zakazany w przemyśle kosmetycznym na terenie Japonii. Niezalecany w produktach dla dzieci i kobiet w ciąży. Może działać drażniąco na skórę, wchłania się przez skórę do krwiobiegu. (Alergia skala: 2 na 5)
  • Ethylhexylglycerin (etyloheksylogliceryna) - konserwant, wzmacnia działanie innych konserwantów dodanych do kosmetyku. Jest również humektantem, ma delikatne działanie nawilżające, a także poprawia odczuwalność użytkową współobecnych w składzie emolientów. Składnik nie jest sklasyfikowany jako alergen, reakcje alergiczne występują dość rzadko, może jednak podrażniać oczy. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)


Być może zabrakło tutaj odpowiednich stężeń abym mogła zauważyć efekty działania.. być może efekty były ale przypisałam je innym produktom.. lub zwyczajnie aktywator nie działał na moją skórę bo jest zbyt odporna 😅 Coś tu nie zaskoczyły.. i nie mam pojęcia co. Testowałam na rożne sposoby czasem nieśmiało, a innym razem na bogato.. i ewidentnie muszę udać się do okulisty.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger