października 11, 2018

EKOCUDA - TARGI KOSMETYKÓW NATURALNYCH EDYCJA JESIENNA 2018


Skoro wszyscy trąbią o Rossmannowskich promocjach to dlaczego nie mówić głośno o takim wydarzeniu jak EKOCUDA? Tu przynajmniej nikt nie podnosi cen standardowych aby potem przykleić hasło "promocja" 😅 No dobrze.. może to było zbyt sarkastyczne.. ale sama już od dawna nie korzystam z Rossmannowych promocji i rzadko tam bywam. To oczywiście efekty zmian jakie wprowadziłam w swojej pielęgnacji ale również w życiu. Z pełną świadomością mogę powiedzieć, że na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się u mnie dużo. Nie tylko bardziej dbam o siebie w sensie doboru kosmetyków ale również lepiej się odżywiam, ćwiczę, redukuję ilość wytwarzanych śmieci (chociaż tu wciąż kuleję) Wszystko zaczęło się od prostej zmiany w.. głowie.. i na kosmetycznej półce.


Tak.. to właśnie naturalne kosmetyki były impulsem do dalszych zmian i nieustannie wciąż stanowią centrum mojego zainteresowania. Najbardziej cieszy fakt, że już teraz mamy prawdziwe zatrzęsienie rodzimych marek i manufaktur, które tworzą z pasją naprawdę fajne produkty.


Chociaż na targach kosmetyków naturalnych nie miałam jeszcze okazji być osobiście to od momentu ogłoszenia wystawców po relacje osób odwiedzających targi i ich zakupy śledzę z wypiekami na twarzy. Oczywiście, że BYĆ, a śledzić to dwie różne rzeczy ale z pewnością więcej osób nie może w takim wydarzeniu uczestniczyć z różnych względów, a tym co mogą szczerze zazdroszczę. Niemniej w obu przypadkach Ekocuda to wydarzenie na którym możemy bliżej poznać marki, o których słyszymy / czytamy, to również często okazja do przedstawienia nowych produktów, a także zupełnie nowych firm kosmetycznych!


Ekocuda już tuż tuż.. więc warto się przygotować o ile w planach masz uczestniczyć w wydarzeniu. Na szczęście dla tych przed szklanym monitorem wystawcy często na ten czas przygotowują ciekawe promocje i rabaty więc jest spora szansa, że również Twój portfel na tym ucierpi 😅


Najbliższe Targi czekają nas w Gdańsku, na Stadionie ENERGA. Wstęp oczywiście wolny! Targi oczywiście się rozwijają i z każdą kolejną edycją widać większe zainteresowanie nie tylko konsumentów ale również pojawia się więcej wystawców, organizowane są warsztaty np. makijażu wykonywanego kosmetykami mineralnymi, czy wykłady poświęcone tematyce zdrowia i naturalnej pielęgnacji. Już sam fakt zmiany lokalizacji na znacznie większą (!) świadczy o zainteresowaniu.


Na przełomie października i listopada planuję serię wpisów na podstawie targów Kosmetyków Naturalnych Ekocuda. Postaram się przybliżyć ciekawe marki, polecić kosmetyki, które miałam już okazję sprawdzić na sobie, z pewnością pojawi się również moja wishlista.


Postaram się również wyłapać marki, które zgłosiły się uczestniczyć tylko w jednej lokalizacji, bo może to być niepowtarzalna okazja aby podejść i zapoznać się z produktami.

Po więcej informacji zapraszam na stronę organizatora Ekocuda. Tam również znajduje się pełna lista wystawców na wydarzenie w Gdańsku.


Tego typu targi są dla wszystkich... nie tylko tych zakręconych na punkcie naturalnych kosmetyków. Jeśli gdzieś w głowie świeci Ci się malutka żarówka, że może warto coś spróbować z naturalnej pielęgnacji ale nie specjalnie się odnajdujesz na sklepowych półkach ani tym bardziej nie jesteś w stanie rozszyfrować hieroglifów znajdujących się pod tajemniczą nazwą INCI to właśnie targi są odpowiednim miejscem! Tu nigdy nie powinno mieć miejsca dla producentów którzy z przodu oznaczają swoje produkty łatką "bio", "organic", "vegan", "natural", a z tyłu całe bogactwo tablicy Mendelejewa.

Masz już swoją listę zakupów? Śledzisz relacje z Ekocudów?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger