Uwielbiam odkrywać polskie marki.. ale będąc za granicą jeszcze więcej frajdy ma się z odkrywania tamtejszych marek. Z podobnego założenia wychodzi Ania z bloga aneczkablog i ku mojej uciesze obdarował mnie swoją wakacyjną zdobyczą! Peeling do twarzy marki Olival to twór rodem z Chorwacji. Nie tylko kupiony w Chorwacji ale dosłownie produkowany. Dodatkowo posiada certyfikat Natrue i jest nie testowany na zwierzętach.. jak wypadł w użytkowaniu?
Ta niewielka tubka skrywa 75 ml produktu. Początkowo byłam przekonana, że miesiąc użytkowania to maksimum jej możliwości ale ostatecznie okazała się dość wydajna.
Kremowy aromat skojarzył mi się niestety z chemicznymi kosmetykami sztucznie napędzanymi, gdzie akurat producent zapomniał użyć aromatu i efekt pozostał taki nijaki. Oczywiście jest to zawsze o wiele lepszy wybór niż sztuczne aromaty, które mogą mieć drażniący wpływ na skórę.. mimo wszystko jakoś nie mogłam odciąć się od tego pierwotnego wrażenia. Na szczęście na skórze zapach jest dość ulotny i towarzyszył jedynie podczas aplikacji.
Peeling ma lekką kremową konsystencję z mnóstwem drobinek. Aplikacja nie sprawia żadnego problemu. Bez trudu nakładam taką warstwę jakiej potrzebują i nie mam problemu z dołożeniem kolejnej, chociaż nie bardzo ma to sens. W tym przypadku grubiej nie znaczy lepiej. Stosunkowo cienka warstwa radzi sobie identycznie jak grubsza więc nie ma sensu marnować produktu.
Kilka pierwszych spotkań obyło się bez fajerwerków. Peeling zaaplikowany na skórę i delikatnie masowany nie robił wielkiego wrażenia. Skóra faktycznie pozostawała oczyszczona ale bez efektu, który mógłby mnie zachwycić. Głównym składnikiem złuszczających są wówczas drobinki pudru z pestek moreli i pestek oliwek. Troszkę drapiące ale wystarczy zachować umiar w nacisku i tempie "szorowania", aby cały proces zakończył się bez podrażnienia czy rozdrażnienia skóry.
Miałam wrażenie, że reszta kremowej konsystencji to jedynie poduszka dla
drobinek złuszczających.. ale sprawdzając skład zauważyłam kwas
salicylowy! Posiadałam już produkty z tym składnikiem chociaż może w
nieco większym stężeniu niż zapewne tutaj ale z efektów byłam bardzo
zadowolona! Nigdy więcej na peeling Olival nie spojrzałam już tak samo.
Stosowanie go w takim formacie jak dotychczas było karygodne!
Ten peeling aż prosi się o to aby pozostawić go na skórze.. i tak zaczęłam robić. Uwielbiam maseczki, a peelingi które mogę tak traktować to dla mnie ogromna radość i wielka zaleta.
Zawartość kwasu z całą pewnością jest tu niewielka, bo nigdy moja skóra nie była podrażniona, nie reagowała zaczerwienieniem ani podrażnieniem. Nawet przy pozostawieniu produktu na skórze przez godzinę wciąż nic złego się nie działo. Skóra za to została w tym czasie pięknie zmiękczona, dzięki czemu późniejszy masaż wyczyszczał wszelkie zbędne skórki i odświeżał skórę.
Działanie kwasu salicylowego genialnie wpływa na oczyszczenie porów, a jednocześnie leczenie i oczyszczanie wszelkich niepożądanych zmian. Jedyny minus całego towarzystwa to gliceryna, którą wyczuwam w konsystencji dość mocno i detergent, przez co nie pozwalałam sobie na zbyt częste stosowanie peelingu.
Skład (INCI): Aqua, Sesamum Indicum Oil, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Oil, Glycerin, Prunus Amreniaca Seed Powder, Olea Europaea Powder, Sodium Cetearyl Sulphate, Benzyl Alcohol, Salicilyc Acid, Sorbic Acid, Helychrisum Italicum Oil, Limonene, Linalool.
- Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
- Sesamum Indicum Seed Oil (olej sezamowy) - wolno wchłania się w skórę, długo działa na jej powierzchni, dlatego jest wykorzystywany w produktach do demakijażu. Wykazuje działanie lekko rozgrzewające, a także przeciwzmarszczkowe, poprawiające elastyczność i wygładzenie skóry i włosów oraz łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia i przyspieszające regenerację. a mnóstwo potężnych przeciwutleniaczy, chroniące skórę przed wolnymi rodnikami. Posiada cenny, nienasycony kwas linolowy i inne kwasy tłuszczowe tego oleju działają na skórę nawilżająco, łagodząco i przeciwbakteryjnie (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Cetearyl Alcohol (alkohol cetylostearylowy, alkohol cetearylowy) - zagęszcza oraz wpływa na właściwości aplikacji produktu, daje poślizg. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie. Zapobiega odparowaniu wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Olea Europaea Fruit Oil (oliwa z oliwek) - posiada działanie odżywcze, nawilżające oraz regenerujące skórę. Opóźnia objawy starzenia oraz wygładza skórę. Witaminy w niej zawarte przenikają w głąb skóry. Witamina F zawarta w oliwie chroni skórę przed nadmierną utratą wilgoci. Wzmacnia naturalną odporność skóry. Łagodzi objawy trądziku, wspomaga leczenie ran, atopowego zapalenia skóry, łagodzi objawy łuszczycy i łupieżu. Zapobiega niedrożności mieszków włosowych
- Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Prunus Amreniaca Seed Powder (puder z pestek moreli) - naturalna substancja ścierna, stosowana w peelingach mechanicznych do złuszczania martwego naskórka twarzy i ciała w celu wygładzenia, oczyszczenia i pobudzenia skóry. Działa przeciwzmarszczkowo i odżywczo, opóźnia procesy starzenia, pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji, wspomaga walkę z zaskórnikami, ponieważ zawiera cenne antyoksydanty
- Olea Europaea Powder (puder z pestek oliwek) - naturalna substancja ścierna, stosowana w peelingach mechanicznych do złuszczania martwego naskórka twarzy i ciała w celu wygładzenia, oczyszczenia i pobudzenia skóry
- Sodium Cetearyl Sulphate - substancja myjąca
- Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
- Salicylic Acid (kwas salicylowy) - rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu oprócz właściwości złuszczających ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb skóry. Dociera w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku. Przyczynia się do odblokowania porów, zapobiega tworzeniu się wyprysków oraz pomaga oczyścić skórę z zaskórników. Im tłustsza jest skóra, tym działanie skuteczniejsze. Składnik działa także przeciwzapalnie i gojąco. (Alergia: skala 2 na 5)
- Sorbic Acid (kwas sorbowy) - konserwant. Uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu (Alergia skala: 3 na 5)
- Helychrisum Italicum Oil (olejek z kocanki włoskiej) - posiada wyjątkowe właściwości jako naturalny przeciwutleniacz, silny środek przeciwbakteryjny i przeciwzapalny. Może być stosowany na poprawę stanu zdrowia zapobiegając rozwojowi wielu rożnych chorób, a dzięki swoim właściwościom regenerującym i leczniczym posiada także szerokie zastosowanie w kosmetyce
- Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5)
- Linalool (linalol)- substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Jako dodatek do kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne. Uważany za groźny alergen. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)
W efekcie peeling pozostawia skórę oczyszczoną ale również uspokojoną. Ani razu po jego zmyciu nie miałam wrażenia, że skóra potrzebuje nawilżenia czy ukojenia. Nie była napięta, ani niezdrowo naciągnięta.. oczywiście na tak oczyszczoną skórę aż żal nie zaaplikować chociażby maseczki!
Autentycznie nie spodziewałam się fajerwerków.. i gdyby nie to, że w trakcie użytkowania zajrzałam do składu zapewne tak by pozostało. Zmiana sposobu użytkowania może mieć ogromne znaczenie dla ostatecznej oceny produktu dlatego warto czytać składy, zmieniać sposób stosowania i przede wszystkim opinie wydawać pod koniec, kiedy mamy pewność, że odkryte zostały wszystkie karty.. a tu był ukryty królewski poker!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz