maja 20, 2020

D'ALCHÉMY - MICELLAR CLEANSING WATER, PŁYN MICELARNY KTÓRY W MOJEJ PIELEGNACJI ZMIENIŁ NAPRAWDĘ DUŻO


Chyba mam czarno-szare wnętrze, bo niezwykle przemawia do mnie elegancja czarnych przedmiotów, a już tym bardziej kosmetycznych opakowań. W dodatku nie kojarzę aby jakikolwiek produkt w czarnym opakowaniu mi się nie sprawdził! Czyżby to był wyznacznik kosmetycznych perełek? Ależ to byłby fenomen! Wówczas moja szafka pękałaby w czarnych, lśniących i uśmiechających się do mnie opakowań. Pomarzyć sobie można.. 😂

Niemniej radość z maila od marki D'Alchemy zrobiła mi dzień. Do testów mogłam wybrać, aż trzy produkty! Brak rygorystycznych wymagań typu: recenzja tylko pozytywna, czy ogarnij post w ciągu pięciu sekund od odebrania paczki 😂.. absolutnie nie miała miejsca. Takim rozgrywkom mówię z miejsca "sajonara", bo tu.. w tym miejscu.. rządzę władzą absolutną. W zasadzie głównie rządzi moja skóra i włosy, a gdzieś na drugim miejscu są upodobania i preferencje. Nie ma tu miejsca na sentymenty, wszak skórę mam jedną, a z nią się nie dyskutuje.


Pierwszym produktem który trafił do testów jest Micellar Cleansing Water, czyli płyn micelarny do demakijażu.

Od producenta:
Łagodny preparat do demakijażu dla wyjątkowo wymagającej, dojrzałej skóry, oparty na najcenniejszym hydrolacie różanym. Bogaty w naturalne ekstrakty roślinne o działaniu antyseptycznym, kojącym i przeciwstarzeniowym. Perfekcyjnie oczyszcza wszystkie typy skory, również wrażliwą, skłonną do podrażnień i zaczerwienień. Doskonały w demakijażu delikatnej skóry wokół oczu i ust. Nie zawiera mydła, substancji zapachowych ani barwników. Skuteczność preparatu polega na wykorzystaniu struktury micelarnej: malutkich cząsteczek, składających się z warstwy wodnej oraz tłuszczowej. W zetknięciu ze skórą, cząsteczki tłuszczowe łączą się z sebum i resztkami makijażu, a wodne z kurzem i pozostałymi zanieczyszczeniami, skutecznie oczyszczając skórę.

Jak używać?
Płatek kosmetyczny spryskać niewielką ilością płynu, oczyścić nim twarz oraz skórę wokół oczu i ust. W miarę potrzeby czynność powtórzyć. Nie wymaga spłukiwania. Po oczyszczeniu użyć toniku, który przywróci naturalne pH skóry.


Nie dość, że totalnie zaskoczył mnie pomysł aplikacji płynu micelarnego w formie sprayu, to zupełnie nie byłam do tego przekonana. Co to za pomysł? I niby jak? 🤯 Nie do końca wiedziałam jak do tego podejść. Rzucona na głęboką wodę dostosowałam się do zalecań producenta.. prawie. Aplikacja na suchy płatek.. ale wielorazowy marki Ovium była tylko jednorazowa. Ogromna ilość płynu aplikowana na płatek sprawiłaby, że dna sięgnęła bym szybciej niż zdążyłabym wyrobić sobie jakąkolwiek opinię. Być może przy zwykłych płatkach jednorazowych miałoby to więcej sensu ale przy Ovium.. brak. Dlatego przy kolejnym podejściu nasączać płatek zwykłą wodą tzw. kranówą, odciskam nadmiar wody i ponownie przystąpiłam do nasączania płatka płynem micelaranym. Taki zabieg sprawił, że o wiele mniej płynu potrzebowałam aby uzyskać porządny efekt. Jednak któregoś pięknego dnia byłam na tyle zmęczona, że płyn micelarny rozpyliłam bezpośrednio na skórę, a zmoczonym w wodzie i odsączonym płatkiem Ovium zmyłam makijaż i.. bingo!

Pokochałam aplikację płynu micelarnego w ten sposób i nie sądzę abym wróciła do tradycyjnego! Wcale nie chodzi mi tu o płyn micelarny D'Alchémy tylko wszystkie i każdy kolejny napotkany na mojej drodze micel ! 😍 Z początkowym cackaniem się bardzo szybko nawiązała się przyjaźń, a tego się nie spodziewałam. Zazwyczaj płyny micelarne są.. "ok" i nie spodziewałam się, że odkryję coś nowego, a już tym bardziej nową formę aplikacji!


Atomizer jest dość skoncentrowany ale nie bije po twarzy mocnym strumieniem. Bez trudu kilka psiknięć pokrywa całą twarz, chociaż to nie jest mgiełka do której przyzwyczaiły mnie hydroloaty i bardzo słusznie. Subtelny obłoczek opadający na twarz przy demakijażu.. prędzej mnie coś trafi i wsadzę twarz w rwącą rzekę aby tylko przyśpieszyć ten proces. Być może wydaje się to mało istotne, ale ktoś tam po stronie D'Alchemy zadbał o to aby użytkowanie płynu było sprawne i chwała mu za to. 

Około pięciu do sześciu psiknięć wystarczy aby w wystarczająco obfitej powłoczce otulić twarz. Na chwilę pozostawiam płyn na skórze aby samodzielnie zadziałał. W tym czasie nic mi nie spływa ani nie kapie. Zmoczonym płatkiem przy jednym podejściu zmywam wszystko.. dosłownie wszystko! Nie ma rozmazanego tuszu pod oczami czy przy linii rzęs ani tym bardziej  marzącego się podkładu. Wszystko zostaje na płatku. Taki ekspres to ja lubię.


Skład (INCI): Rosa Damascena (Damask Rose) Flower Water, Aqua, Propanediol, Glycerin, Polyglyceryl-4 Laurate Sebacate, Polyglyceryl-6 Caprate/Caprylate, Decyl Glucoside, Gluconolactone, Trehalose, Acacia Concinna Fruit Extract, Balanites Aegyptiaca (Soap berry tree) Fruit Extract, Sodium Benzoate, Rosa (French rose) Flower Extract,  Gypsophila Paniculata (Baby's Breath) Root Extract, Pyrus Malus (Apple) Juice, Prunus Persica (Peach) Juice, Triticum Vulgare (Wheat) Seed Extract,  Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Rosa Damascena (Damask Rose) Flower Oil, Carica Papaya Fruit Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract,  Panax Ginseng Root Extract, Sodium Phytate, Citric Acid,  Potassium Sorbate,  Calcium Glucinate, Alcohol, Sorbic Acid.

  • Rosa Damascena Flower Water (woda z róży damasceńskiej) - wiąże wodę w naskórku, nawilża, działa lekko ściągająco, antybakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco. Wspomaga gojenie skaleczeń, poparzeń, łagodzi podrażnienia i obrzęki. Wzmacnia naczynia krwionośne oraz zapobiega zmarszczkom i utracie jędrności, wygładza i odżywia skórę
  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Propanediol - naturalny konserwant i rozpuszczalnik dla kwasów i ekstraktów roślinnych. Zwiększa przenikanie składników aktywnych, stabilizuje receptury produktów oraz działa silnie nawilżająco
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Polyglyceryl-4 Laurate Sebacate - naturalna substancja konsystencjotwórcza, emolient. Ma właściwości myjące
  • Polyglyceryl-6 Caprate/Caprylate - emolient, , substancja kondycjonująca skórę. Ma właściwości myjące
  • Decyl Glucoside (glukozyd decylowy) - naturalny detergent uzyskany z surowców naturalnych. Łagodny dla oczu. Jest dobrze tolerowany przez skórę, dlatego pozwala na tworzenie łagodnych kosmetyków myjących
  • Gluconolactone (glukonolakton) - dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą, naczynkową i podatną na trądzik. W niewielkich stężeniach działa silnie nawilżająco, łagodząco, wzmacniająco, regenerująco. Jest silnym antyutleniaczem, uelastycznia i ujędrnia skórę, wykazuje działanie złuszczające.
  • Trehalose (trehaloza) - dzięki swej molekularnej strukturze pozwala na zatrzymanie wilgoci i korzytsanie z tych zapasów w zależności od potrzeb. cukrowy dromader, Trehaloza jest doskonałym humektanem - dostarcza wodę do tkanek, pobierając ją z otoczenia. Obecna w kosmetykach gwarantuje długie nawilżenie.
  • Acacia Concinna Fruit Extract (wyciąg z owoców akacji) - normalizuje pracę gruczołów. Wzmacnia, oczyszcza, nie naruszając warstwy lipidowej skóry. Stosowany jako środek myjący o łagodnym pH.
  • Balanites Aegyptiaca (Soap berry tree) Fruit Extract (ekstrakt z owoców kolibła egipskiego) - bogaty w substancje aktywne, w tym białka, lipidy, węglowodany, sapoiny, flawonoidy i kwasy organiczne. Wykazuje działanie regenerujące oraz lecznicze w przypadku stanów zapalnych skóry, a także łuszczycy i egzemy.
  • Sodium Benzoate (benzoesan sodu) - konserwuje, chroni przed rozwojem drożdzy, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych. Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, ale może podrażniać oczy. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Rosa Flower Extract (ekstrakt z róży) - znajduje zastosowanie w pielęgnacji skory suchej, zmęczonej, starzejącej się, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Ma właściwości wzmacniające i ściągające skórę, działa antyseptycznie i przeciwzmarszczkowo
  • Gypsophila Paniculata (Baby's Breath) Root Extract (wyciąg z korzenia łyszczca wiechowatego, gipsówki) - do celów medycznych i kosmetycznych wykorzystuje się korzeń gipsówki, który zawiera duże ilości saponin triterpenowych, a także fitosterole oligo- i polisacharydy oraz glikozydy. Łyszczec wiechowaty stosuje się w kosmetyce do produkcji mydła, szamponów, zeli pod prysznic, a także płynów do mycia twarzy, preparatów do demakijażu i toników z uwagi na zawartość saponin, które obniżają napięcie powierzchniowe wody, tworząc pieniące się wodne roztwory. Zwiększają one przepuszczalność błon komórkowych, ułatwiając tym samym wnikanie substancji odżywczych w głąb tkanek.
  • Pyrus Malus (Apple) Juice (sok z jabłka) - pomaga zwiększyć poziom nawilżenia. Działa antyoksydacyjnie, przeciwutleniająco. Stymuluje regenerację komórek dzięki kwasom AHA.. Wzmacnia włókna kolagenowe, wygładza skórę i zmniejsza zmarszczki.
  • Prunus Persica (Peach) Juice (sok z brzoskwini) - posiada właściwości antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe, nawilżające, tonizujące, złuszczające i wygładzające, stymuluje komórki skory do odnowy, ujędrnia i uelastycznia skórę, zapobiega bliznom i rozstępom. Działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, wspomaga walkę z trądzikiem i przebarwieniami, wyrównuje koloryt skóry, wspomaga gojenie, oczyszcza, rozjaśnia i zwęża pory. Sok z brzoskwini zawiera jod i bor, czyli pierwiastki odpowiedzialne za produkcję estrogenu.
  • Triticum Vulgare (Wheat) Seed Extract (wyciąg z kiełków pszenicy) - rozjaśnia skórę oraz odżywia i odbudowuje włosy. Zapobiega przesuszeniom, nadaje połysk, miękkość i elastyczność. W kosmetykach myjących do włosów i ciała łagodzi drażniące działanie detergentów i poprawia jakość piany. Stosowany w kosmetykach pielęgnacyjnych na przebarwienia z uwagi na właściwości wybielające i depigmentacyjne.
  • Hordeum Vulgare (Barley) Extract (ekstrakt z trawy jęczmienia) - działa odżywczo, antyoksydacyjnie, wygładza, rozjaśnia, ujędrnia skórę i spłyca zmarszczki. Doskonale nawilża, spowalnia procesy starzenia się skóry, dostarcza naturalnych witamin i mikroelementów, wzmacnia odporność immunologiczną skóry.
  • Rosa Damascena (Damask Rose) Flower Oil (olejek różany) - wykazuje działanie antyseptyczne. Wzmacnia ścianki naczyń włosowatych. Nadaje zapach kosmetykom. Posiada silne działanie, dlatego nie należy stosować go w pierwszych miesiącach ciąży.
  • Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract (wyciąg z owoców papai) - emolient, który tworzy na powierzchni skory i włosów warstwę okluzyjną zapobiegającą nadmiernemu parowaniu włosy. Enzym ten usprawnia wnikanie substancji aktywnych kremu czy emulsji przez naskórek, powoduje, że skóra staje się gładka. Ekstrakt z papai ma również działanie ujędrniające, rozjaśniające, oczyszczające i antybakteryjne. Ma silne właściwości przeciwutleniające
  • Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract (wyciąg z grejpfruta) - posiada właściwości antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe i wygładzające. Wykazuje delikatne działanie złuszczające naskórek, oczyszcza i rozjaśnia skórę, pomaga w likwidacji przebarwień i zaskórników. Działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, wspomaga walkę z trądzikiem, reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga zmatowić skórę i zwęzić pory. Wzmacnia naczynia krwionośne, przeciwdziała zaczerwienieniom skory i wspomaga redukcję cellulitu.Wzmacnia działanie innych substancji np. enzymów. Może działać drażniąco na skórę i oczy (Alergia: skala 2 na 5)
  • Panax Ginseng Extract (wyciąg z żeń szenia) - znany z właściwości cytotoksycznych, zabija komórki nowotworowe. W kosmetykach stosowany ze względu na działanie silnie antyoksydacyjne, opóźnia starzenie skóry. Wykazuje działanie wyszczuplające i antycellulitowe, aktywuje rozkład tłuszczy, hamuje syntezę kwasów tłuszczowych. Działa wzmacniająco, rewitalizująco, dotleniająco, regenerująco, poprawia ukrwienie i odporność skóry. Wzmacnia cebulki włosów i pobudza je do wzrostu. Polecany do każdego typu cery, zwłaszcza zmęczonej, poszarzałej i bladej oraz z oznakami stresu oksydacyjnego. Zapobiega powstawaniu zaskórników, poprawia koloryt i wygładza
  • Sodium Phytate (sól sodowa kwasu fitowego) - naturalny antyoksydant, ma działanie przeciwzapalne i chelatujące
  • Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
  • Potassium Sorbate (sorbinian potasu) - łagodny konserwant, chroni kosmetyk przed pleśnią, hamuje rozwój drożdży i pleśni, wykazuje aktywność w produktach o pH 3-6, w pH >7 jego aktywność drastycznie maleje. Hamuje rozwój większości bakterii, oprócz bakterii kwasu mlekowego (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Calcium Gluconate (glukonian wapnia) - substancja wiążąca, stabilizująca, a także zachowująca wilgotność. Działa przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, działa odkurczająco.Łagodzi objawy alergii, wzmacnia odporność skóry na histaminy.
  • Alcohol (alkohol) - konserwuje, zapobiega psuciu kosmetyków, rozpuszcza substancje nierozpuszczalne w wodzie. Pomaga składnikom aktywnym przenikać w głębsze warstwy skóry. Ma działanie dezynfekujące, przeciwzapalne. Substancja silnie drażniąca, Nie zalecana dla skóry dziecięcej, wrażliwej, atopowej, suchej czy naczynkowej. Może wysuszać i uszkadzać naskórek (Alergia: skala 4 na 5)
  • Sorbic Acid (kwas sorbowy) - konserwant. Uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu  (Alergia skala: 3 na 5)


Micellar Cleansing Water ma taki skład, że zaczęłam się zastanawiać czy producentowi coś się nie pomyliło i zamiast nazwać produkt tonikiem wyszedł micel w wyniku jakiegoś błędu w druku 😅 Na pierwszym miejscu hydrolat z róży damasceńskiej! Mała przerwa na wodę, glicerynę, konserwanty i delikatne detergenty, a później znów moc wyciągów i innych dobroci 🤯 Gdyby nie te detergenty, to aż żal byłoby produkt zaraz zmywać. Oczywiście producent informuję, że produktu nie trzeba zmywać.. tylko.. czy ja wiem? Dla mnie odwieczną prawdą jest to, że płyn micelarny to zaledwie pierwszy krok w demakijażu. Do tego nawet bardzo łagodne detergenty zostawione na skórze drażnią moją psychikę i raczej zasnąć by mi nie dały.

Raz, z czystej ciekawości postanowiłam sprawdzić jak produkt zachowuje się na skórze, bez zmywania. Niestety, w minimalnym stopniu czuć, że siedzi na skórze oraz lekko się lepi, więc rzeczywiście marudziłabym na tonik w takiej formule.. ale nim nie jest.

W swojej podstawowej i jedynej funkcji spisuje się fenomenalnie. Nie mam najmniejszego problemu ze zmyciem tuszu czy cieni, a nawet bardziej trwałej pomadki. Niesamowicie cieszy mnie fakt, że proces demakijażu odbywa się bez niepotrzebnego męczenia skóry. Jednak jest coś jeszcze co niesamowicie mi się w nim podoba. Zakochałam się w tym opakowaniu. Może to jest płytkie, bo jednak liczy się wnętrze.. ale przecież jego wnętrze również bardzo lubię. Za to czarne, a w zasadzie granatowe solidne szkło, które chroni produkt przed czynnikami zewnętrznymi, a przede wszystkim przed światłem, jest piękne i czuć tu świetną jakość. Wszelkie opisy są nadrukowane i spodziewałam się, że będą się ścierać ale być może jedna literka została w tym czasie zjedzone przez mój paznokieć w napadzie szału 😅  


Butla ze mną zostaje. Nie oddam! Nawet gdyby marka chciałaby mi dać za nią jednorazowy rabat. Jest niezwykle wygodna, a dodatkowo ten "inny" sposób aplikacji płynu micelarnego niezwykle mi odpowiada.. Do D'Alchémy z przyjemnością wrócę, chociaż na mojej liście już wylądował tonik, a przy okazji żel do mycia o którym czytałam bardzo pochlebne recenzje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger