maja 08, 2016

INGLOT - FREEDOM SYSTEM - MOJA KOLEKCJA CIENI - CZĘŚĆ 2

Zapraszam na drugą część kolekcji cieni Inglot. Tym razem przedstawiam cienie o wykończeniu Matte po które sięgam zdecydowanie najczęściej, a przez to należą do moich ulubieńców oraz cienie o wykończeniu Double Sparkle.
 


Na pierwszy rzut idą cienie o nietypowym wykończeniu Double Sparks, czyli tzw. DS. Są to cienie o wykończeniu matowym z dodatkiem błyszczących drobinek. W porównaniu do innych wykończeń są absolutnie najgorsze pod każdym względem: są twarde, okropnie pylące, na oku tracą pigmentację, utleniają się, osypują i razem z bazą pod cienie potrafią wchodzić w załamanie. Pod tym względem większość drogeryjnych cieni jest zwyczajnie lepsza. Najbardziej razi to, że mimo upływu lat producent wciąż nie zmienił formuły tych cieni.DS 467 cielisty mat ze srebrnymi drobinkami.

DS 488 delikatny chłodny róż ze srebrnymi drobinkami

DS 487 kolor tego cienia to coś pomiędzy zgaszonym ciemnym różem z fioletem. 
 
DS 461 najbardziej przypomina gorzką kawę z mlekiem, jednak przy rozcieraniu nabiera nieco cieplejszego wyrazu.

DS 460 mleczna czekolada ze srebrnymi drobinkami
 

DS 459 czekoladowy ze złotymi i srebrnymi drobinkami. Jeden z ulubionych cieni o wykończeniu DSDS 470 ta pomarańczka ze srebrnymi drobinkami bardzo  mnie zaskoczyła. Kupiona z ciekawości, a stała się drugim ulubieńcem. Najbardziej lubię ją w postaci akcentu na środku powieki.

DS 482 piękny granat ze srebrnymi drobinkami, który na powiece zmienia się w szaro-nijaki.To chyba największy bubel. Tym bardziej, że na palcu (powyżej) wygląda jak w opakowaniu, a po nałożeniu pędzlem.. no comments

Na koniec moi ulubieńcy czyli cienie o matowym wykończeniu. To najlepsze pod względem jakości cienie z całego systemu Freedom. Są bardzo dobrze napigmentowane o lekko kremowej konsystencji. To jedyne cienie które mogłabym kupować w ślepo. Ich kolor na powiece jest dokładnie taki jak w opakowaniu. Uwielbiam.MATTE 353 jeden z popularniejszych cieni, ze względu na swoją uniwersalność. To bardzo jasny nudziak, który niemal zlewa się z kolorem powieki nadając jej jednolitości. Świetnie sprawdza się także na całą powiekę z dodatkiem czarnej kreski. Sprawdzi się pod łukiem brwiowym czy do rozcierania innych cieni.

MATTE 390 nieco chłodny ciemniejszy beż. Świetnie sprawdza się do rozcierania cieni. Podobnie jak w przypadku jego poprzednika, sięgam po niego niemal codziennie.

MATTE 344 jasny brąz o ciepłych podtonach. Świetnie sprawdza się w załamaniu powieki.

MATTE 363 chłodny ciemny brąz. Najbardziej wszechstronny cień, bo sprawdził się również do wypełniana brwi. Uwielbiam.

MATTA 378 bardzo ciemny ciepły brąz. Świetnie sprawdza się przy ciemnym makijażu typu smoky oraz przy przyciemnianiu zewnętrznego kącika oka.

Reasumując: jestem jak najbardziej na TAK jeżeli chodzi o wykończenia matowe oraz perłowe cieni. Pod względem jakości zdecydowanie przewyższają wszystkie dostępne w drogeriach palety, a może nawet i te z "górnej" półki. Za to wykończenie DS omijajcie szerokim łukiem.

Powoli wydobywają się denka z moich ulubionych i najczęściej stosowanych kolorów. Wcześniej z pewnością pobiegłabym po nowe cienie, jednak w moim odczuciu w ciągu tych 6 lat rynek pod względem wyboru palet do makijażu zmienił się na tyle, że Inglotowskie cienie zaczynają wyglądać przeciętnie. Największy problem widzę w tym, że mimo upływu lat firma wciąż nie zmieniła formuły cieni o wykończeniu DS które są zwyczajne koszmarne w pracy. Cienie matowe oraz perłowe są pod tym względem genialne. No ale przez tyle lat nie zrobić absolutnie nic?

Coś co jeszcze przemawia za tym aby zakończyć na tym etapie przygodę z cieniami Inglot to to, że pod względem cenowym są stosunkowo drogie. Oto kilka porównań ułożonych od najtańszych do najdroższych:


- Zoeva (10 cieni, cena palety 89,90zł) 1 cień za 9 zł
- Affect (10 cieni, cena palety 98,00zł) 1 cień za 9,80zł
- The Balm - Nude Tude (12 cieni cena palety około 120 zł) 1 cień za 10 zł
- The Balm - Nude Dude (12 cieni, cena palety 128,00 zł ) 1 cień za około  10,67zł
- Too Faced - Chocolate Bar lub Chocolate Bon Bons Eye Shadows (14 cieni w tym 2 duże, cena palety 199,00zł) 1 cień za około 12,44zł
- Ofra Cosmetics Professional - Eye Shadow Palette (20 cieni, cena palety 259,00zł) 1 cień za 12,95zł
- Tarte - Limited Edition Amazonian Clay Eyeshadow Palette (16 cieni, cena palety 214,00zł) 1 cień za około 13,38zł
- Anastasia Beverly Hills - Self-made Palette (14 cieni cena palety około 200 zł ) 1 cień za 14,28 zł

- Cargo Cosmetics - Northern Lights (12 cieni, cena palety 179,00zł) 1 cień za około 14,92 zł

- Inglot - 1 cień za 15 zł

- Lorac Pro 1 (16 cieni, cena palety 249,00zł) 1 cień za około 15,56

- It Cosmetics - naturally Pretty Celebration (15 cieni w tym 1 duży, cena palety 249,00zł) 1 cień za 16,60 zł

W moim odczuciu marki takie jak Anastasia Beverly Hils czy Tarte są markami wyższej półki. Nawet słynne i uwielbiane palety Too Faced wychodzą taniej niż cienie Inglota. Bazując na blogowych zachwytach nad paletami Zoeva wydaje mi się, że Inglot względem nich jest o "półkę" niżej.. ale nie miałam jeszcze okazji tego sprawdzić. Nie zapominajmy również o tym, że do cieni musimy dokupić jeszcze pustą paletkę co dodatkowo napędza koszty.

Oczywiście pozostaje kwestia tego, że sami wybieramy cienie które chcemy. Jednak jak wynika z mojego doświadczenia, wybierając cienie na stoisku mogę być nimi zachwycona, a w codziennym użytkowaniu bywa z tym różnie.

Ponadto mnogość palet obecnych na rynku jest najczęściej bardzo dobrze skomponowana zarówno pod względem kolorów jak i wykończeń.

Nie wykluczam ostatecznie zakupów cieni Inglot (szczególnie matowych), ale jeżeli już kupię to tylko dlatego, że jakiegoś cienia bardzo będzie mi brakować.. ale co do tego mam duże wątpliwości.

Zatem przede mną trudny i skomplikowany wybór nowej palety (palet?). Z pewnością priorytetem będą cenie w neutralnych nudziakowo-brązowych odcieniach, bo właśnie po takie sięgam najczęściej.19 komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger