listopada 12, 2016

LOEWE - AIRE SENSUAL - BALSAM PERFUMOWANY DO CIAŁA

   Przedświąteczne odkurzanie szaf uważam za otwarte. Takie przeszukiwanie zakamarków zawsze obfituje w odkrywanie na nowo zapomnianych kosmetyków. Niektóre z nich zapomniane, bo nie do końca spełnione zostały moje oczekiwania, a inne odstawione bo są tak piękne, że aż serce może pęknąć na widok denka. Tak. Ten miesiąc z pewnością będzie obfitować w skrajne recenzje.


   Opis producenta:
   Aire Sensual to kontynuacja legendarnego zapachu Aire, który od momentu powstania w 1985 roku aż do dzisiaj cieszy się nieustającym zainteresowaniem kobiet. Aire to symboliczny zapach Hiszpanii, który w 2012 roku pod nazwą Aire Sensual przybiera lżejszą i jeszcze bardziej zmysłową postać. Aire to dusza hiszpańskiej kobiety zamknięta w butelce perfum. Aire Sensual to kwiatowo-owocowa kompozycja z dodatkiem zmysłowego piżma. Przeznaczona jest dla kobiety nowoczesnej, pięknej, wolnej i pewnej siebie.


   Nuty zapachowe:
   nuty głowy: cytryna z Kalabrii, pomarańcza z Tangeru, zielone jabłko
   nuty bazy: jaśmin Sambac, lilia polna, frezja
   nuty serca: piżmo, złoty bursztyn


   Nigdy nie miałam styczności z flakonem Aire Loewe Sensual, a przynajmniej nie pamiętam takiego spotkania. Jednak zdarza mi się kupować flakony perfum w zestawie z takimi balsamami i wiem, że dość dobrze oddają zapach samych perfum. Ten balsam dostałam w prezencie od koleżanki jakiś czas temu.


   Sam zapach jest dość ciekawy. Na pierwszy plan wysuwa się cytrusowy aromat. Z czasem cytrusy oddają pierwszeństwo kwiatowym zapachom lilii, jaśminu oraz frezji, które są mocno wyczuwalne. Ten mocno kwiatowo - owocowy aromat zduszony jest przez pudrowość piżma. 
   Choć owocowo-kwiatowe zapachy wydają się idealne w ciepłe wieczory to ten sprawdzi się równie dobrze w chłodniejszym okresie. Nie jest to jednak zapach dla nastolatek. Kwiatowe nuty oraz pudrowość sprawia, że bardziej pasuje do młodych kobiet, których życiowa droga w jakimś stopniu jest już ukierunkowana. Kobiet które nie bujają w obłokach, których styl można uznać za minimalistyczny, a zarazem klasyczny.


   Nie jestem fanką perfumowanych balsamów.. ciężko jest mi je zużyć, bo bardzo okazyjnie po nie sięgam.. o ile w ogóle pamiętam. Nie mają dla mnie żadnych właściwości pielęgnacyjnych. Jedynie mogą podbić zapach samych perfum i dodatkowo przedłużyć ich aromat na ciele. Mogę nawet śmiało powiedzieć, że nie lubię takich specyfików i będę starać się unikać takich zakupów. Balsamy najczęściej można dostać w zestawie z perfumami czy wodą toaletową, szczególnie w okresie przedświątecznym. Cena takiego zestawu może wydawać się bardziej atrakcyjna ale jeśli znów mnie coś skusi na takie duo to balsam jeszcze tego samego dnia z przyjemnością oddam pierwszej napotkanej na ulicy osobie.


   Bardzo możliwe, że przez męczarnię jaką przechodzę ze zużyciem tego balsamu sam zapach również zaczął mi z czasem przeszkadzać. Nie jest ani brzydki ani nijaki jednak zupełnie nie odnajduję się w jego aromacie. Przy zbyt dużej ilości okazuje się duszący, dla mnie i dla otoczenia dlatego z perfumami może być podobnie. 


   Do samej formy perfum w postaci balsamu jestem negatywnie nastawiona. Z drugiej strony jest to dobry sposób na to aby dość dobrze przetestować zapach perfum, które mamy ochotę zakupić. 
   Aire Loewe Sensual niestety nie wpisuje się na listę zapachów, po które sięgałabym z przyjemnością, więc po tej i tak zbyt długiej znajomości nasze drogi się rozejdą.

   Znacie ten zapach?
   Lubicie balsamy perfumowane?


17 komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger