Wiem
że nie każdy lubi słodycze.. ja uwielbiam chociaż nie wszystkie, jeśli już to domowe wypieki i nie w
dużej ilości 😅 w zasadzie czasem wystarczy mi sam aromat aby nagle
chęć na coś słodkiego mi przeszła. Pewnego dnia przy takim małym ataku na słodycze
okazało się, że mój w dom świeci pustkami. W szufladzie orzeszki ziemne,
których nie znoszę, a w kuchni cukier.. no.. aż tak zdesperowana to nigdy
nie byłam. Z zapasów wyciągnęłam Brownie z pomarańczą i wskoczyłam pod
prysznic.
Żel Biolove z brownie i pomarańczą to dla mnie idealna opcja na okres
jesienno-zimowy.. ale jak widać w środku lata i największych upałów też
może włączyć się nietypowe chciejstwo. Cóż.. zdecydowanie należę do osób, które dzielą zapachy na letnie i zimowe. Ciepłe i ciężkie aromaty latem zwyczajnie mnie męczą, a lekkie i orzeźwiające w okresie zimowym sprawiają, że jest mi zimno.. chociaż jak widać zdarzają się pewne odchyłki od normy.
Smukłe butelki Biolove są mi już znane i wciąż niewiele mam im do zarzucenia. Zatyczka wciąż jest bardzo delikatna i łatwo są zerwać przy ciągłym otwieraniu i zamykaniu. Równie aktualna jest kwestia naklejek z terminem przydatności.. nie podoba mi się jak łatwo jest to odkleić. W zasadzie samo odchodzi przy pierwszych kontaktach z wodą.. już raz trafił mi się zepsuty produkt.. a coś takiego potrafi zrazić. Więcej zastrzeżeń nie wnoszę.
Zapach do dosłownie wielki kawał czekoladowego ciasta z mocną pomarańczową nutą. Jeśli kiedykolwiek marzyłaś o tym aby zamienić się w wielki kawał pysznego ciasta na widok.. ba! nawet na samą myśl o Tobie ludzie zaczęliby się ślinić.. to to jest rozwiązanie 😂
Zapach żelu jest intensywny i nieustannie podczas kąpieli wyczuwalny. Wyjątkowo w tym przypadku muszę uznać za zaletę to, że zapach na skórze nie pozostaje. Gdybym jeszcze po kąpieli przez jakiś czas wyczuwała zapach brownie poczułabym się przytłoczona.. a może nawet zbierałoby mi się na mdłości. W moim przypadku słodycze są: ok.. ale toleruję je w niewielkich ilościach i niezwykle rzadko mam na nie chęć.
Skład (INCI): Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside,
Glycerin, Panthenol, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Benzyl Alcohol,
Citric Acid, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Perfum, Dehydroacetic
Acid, Limonene, Linalool, Citral, Citronellol.
- Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
- Cocamidopropyl Betaine (kokamidopropylbetaina) - Substancja myjąca, pianotwórcza stosowana w produktach do mycia twarzy, ciała, włosów. Łagodzi potencjalne działanie drażniące anionowych substancji myjących np. SLS. Składnik uznawany za bezpieczny w produktach przeznaczonych do spłukiwania. Może przesuszać skórę wrażliwą. W 2004 roku substancja otrzymała tytuł alergena roku. (Alergia: skala 1 na 5)
- Lauryl Glucoside (poliglukozyd laurylowy) - detergent, niejonowa substancja powierzchniowo czynna. bezpieczny dla środowiska, biodegradalny. Substancja łagodna dla skóry, łagodzi ewentualne drażniące działanie silniejszymi detergentami. Usuwa zanieczyszczania z powierzchni skóry i włosów
- Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Panthenol (pantenol) - niezastąpiony w preparatach przyśpieszających gojenie, łagodzących podrażnienia, poparzenia i alergie, nawilżających, kojących, kosmetykach po opalaniu, do szorstkiej i problematycznej skóry. Dobrze wpływa na włosy, pogrubia je, nawilża, wzmacnia, nabłyszcza i wygładza, a także na paznokcie. Bardzo dobrze i głęboko się wchłania. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Coco-Glucoside (glukozyd kokosowy) - naturalna substancja myjąca. Jest stosowana w produktach organicznych, ponieważ jest wyjątkowo łagodna dla skóry. Wzmacnia pianę w produktach pieniących. Poprawia konsystencję. Umożliwia połączenie z wodą substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie. (Alergia: skala 1 na 5)
- Glyceryl Oleate (monogliceryd kwasu oleinowego) - emulgator. Dobrze nawilża, utrzymuje wilgoć skory. Stosowany m.in. w kosmetykach naturalnych. Tworzy na powierzchni skóry i włosów film, który zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z powierzchni, przez co kondycjonuje skórę i włosy. Nadaje połysk. (Komedogenność: skala 3 na 5)
- Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
- Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
- Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil (olejek eteryczny pomarańczowy) - działa antyspetycznie, bakteriobójczo, odmładza skórę, nawilża,reguluje wydzielanie sebum, odżywia, eliminuje toksyny. Ma właściwości ściągające i aromaterapeutyczne
- Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
- Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - Łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5)
- Linalool (linalol)- substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Jako dodatek do kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne. Uważany za groźny alergen. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)
- Citral (Cytral) - składnik kompozycji zapachowej. Składnik sklasyfikowany jako potencjalny, groźny alergen. (Alergia: skala 4 na 5)
- Citronellol (Cytronelol) - składnik kompozycji zapachowej imitujący zapach róży i geranium. Jest klasyfikowany jako drażniący, wpisany na oficjalną listę potencjalnych alergenów. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 3 na 5)
Lubię konsystencję żelu. Jest śliska, jakby lekko żelowa. Z łatwością sunie po skórze, a przy tym nie pieni się specjalnie, co bardzo mi odpowiada. Skóra jest oczyszczona, a jednocześnie gładka i przyjemna. Nie zauważyłam aby żel przesuszał moją skórę ale również właściwości nawilżających czy odżywczych również nie jestem w stanie mu przypisać. Moja skóra w okresie letnim niemal niczego ode mnie nie wymaga, a żel jest dla niej całkowicie neutralny.
Lubię żele Biolove, chociaż dość szybko dopadł mnie przesyt. Z pewnością jeszcze do nich wrócę ale prędzej przy jakieś nowej i oryginalnej gamie smaków.. zapachów. Wersję z brownie z pewnością będę miło wspominać, bo chociaż jest słodka i przy częstym użytkowaniu (2-3 razy dziennie) potrafi jednak zmęczyć to zdecydowanie pozytywnie zapada w pamięć.
Mieć ciastko czy zjeść ciastko? W tym przypadku to nie dylemat..zamień się w ciastko!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz