października 17, 2018

UDOSKONALAJĄCY KREM DO TWARZY Z WITAMINĄ A I E OD E-FIORE


Stało się. Dopadła mnie totalna niechęć do kremów do twarzy. Przez jakiś czas naprawdę nieźle radziłam sobie bez typowego kremu chociaż minimalnie czasem mi czegoś brakowało. Wszak nie każde serum radzi sobie bez dodatkowej kołderki, którą potrafi zapewnić krem. Jednak większość kremów na jakie trafiałam była zbyt ciężka, pozostawiała na skórze warstwę, która z czasem potrafiła obciążyć moją skórę, a nierzadko takie kremy za grosz nie chciały dogadać się z moim makijażem. W okresie letnim wszystko spływało, w ziemie przesuwało się.. jedynie noc była porą gdzie to wszystko miałam gdzieś.. o ile moja skóra rano nie wydała okrzyku protestu.


Cóż.. chociaż moja cera jest mieszana ze skłonnością do niespodzianek wywołanych najczęściej nieodpowiednim jedzeniem do którego mam słabość, to mało który krem jest w stanie się z nią dogadać. W jej przypadku istotne jest nawet to jak dużo pielęgnacji nakładam, bo zdecydowanie bardziej preferuje mniej i etapami niż dużo i wszystko na raz.

Krem z E-Fiore bym moim świadomym zakupem. Kupiłam go stacjonarnie w sklepie Iwos ale zrobiłam małe podchody. Zapytałam o krem, który będzie wspomagać skórę w walce z niedoskonałościami, a przy okazji nie będzie obciążać skóry ani zostawiać nachalnej warstwy. Zaproponowany został mi właśnie krem z czarnuszką E-Fiore. Miałam już wcześniej próbkę kremu od Anuli (Co kręci Anulę) więc wiedziałam z czym mam do czynienia.. ale jak wyszło na dłuższą metę?


Od producenta:
Krem udoskonalający e-Fiore z nierafinowanym olejem z Czarnuszki oraz witaminami A i E to zaawansowana formuła mocno skoncentrowanych preparatów regenerujących skórę. Lekka konsystencja sprawia, że krem szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Krem skutecznie poprawia kondycję cery łagodząc stany zapalne i poprawiając jej koloryt. Uspokaja i oczyszcza komórki skóry. Zawiera naturalny olejek lawendowy.

Stosowanie: codziennie rano i wieczorem wmasuj krem w oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Idealny do cery tłustej z problemami skórnymi.


Pojemność to szalone 50 ml! Dosłownie szalone, bo sam krem okazał się okrutnie wydajny, szczególnie przy mojej cienkiej jak papier skórze, która wymusza na mnie aplikacje niewielkiej ilości specyfików. Zaznaczam, że to jedyny krem po jakie sięgałam od czasu jego otwarcia, a zużycie go zajęło mi 7,5 miesiąca! Rano i wieczorem.. ten sam krem.. już zdążył mi się trzy razy znudzić ale nigdy ani razu nie mogłam o nim powiedzieć, że jest zły.

Krem ma niezwykle lekką, delikatną i puszystą konsystencję. Sunie po skórze bez najmniejszego oporu pozostawiając po sobie niewielki ślad, który zaraz zostaje wchłonięty przez skórę pozostawiając ją niemal całkowicie matową. Skóra jednocześnie dostaje zastrzyk nawilżenia. Jeśli jest wyjątkowo spragniona to, to uczucie jest natychmiastowe i wyraźnie odczuwalne! Nie wyczuwam tu żadnej warstewki, która by mnie drażniła. Bez najmniejszych oporów chwilę po aplikacji kremu mogę wskoczyć na kanapę i wtulić twarz w męża nie obawiając się, że pół kremu zostanie na jego koszulce. To samo dotyczy makijażu. Podkłady się nie ślizgają, róże czy bronzery nie przyklejają się w miejscu robiąc plamy.


Krem świetnie łączy się z pozostałą pielęgnacją jaką w ciągu tych kilku miesięcy używałam. Jeżeli moja skora dawała sygnały nadmiernego przeciążenia to wówczas po jej oczyszczeniu i tonizacji wybierałam niewielką ilość kremu E-Fiore. Niejednokrotnie właśnie tak wyglądało moje minimum pielęgnacyjne.

Za każdym razem zaskakuje mnie efekt jaki daje krem na skórze. Niezależnie od poziomu irytacji na moje pielęgnacyjne błędy lub gafy skóra po kremie wydaje się być ukojona, odpowiednio nawilżona i przyjemna w dotyku. Krem daje efekt zdrowego naturalnego matu, bez niepotrzebnego napięcia.


Skład (INCI): Aqua, Nigelia Sativa Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Seed Butter, Argania Spinosa Kernel Oil, Panthenol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Linum Usitatissimum SeedOil, Olea Europaea Fruit Oi, Sodium Stearoyl Glutamate, Sucrose Stearate, Benzyl Alcohol, Coco-Glucosie, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Coconut Alcohol, Tocopherol, Lavandula Angustifolia, Lactic Acid, Dehydroacetic Acid.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Nigella Sativa Seed Oil (olej z nasion czarnuszki siewnej) - środek zmiękczający oraz odżywiający skórę. Wykazuje właściwości przeciwzapalne. Polecany do skóry dojrzałej, trądzikowej i alergicznej. Pomaga w leczeniu łuszczycy, wyprysków i suchej skóry. Działa również przeciwgrzybiczo. Błyskawicznie się wchłania i zmiękcza skórę dzięki bardzo dużej zawartości kwasów omega-6 i omega-9 (odpowiednio 55% i 24,7%)
  • Helianthus Annuus Seed Oil  (olej z nasion słonecznika) - pełni funkcję odżywczą, natłuszczającą, często stosowany w produktach ochronnych, z filtrami przeciwsłonecznymi. Działa przeciwzapalnie, łagodząco i przeciwrodnikowo. Dobrze się wchłania. Stosowany zbyt często i w dużych dawkach może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (masło Shea) - zwane masłem życia, intensywnie odżywia i regeneruje skórę, pozostawiając na niej ochronny płaszcz lipidowy. Pomaga zachować wilgoć i zmniejszyć utratę wody, zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry, a tym samym poprawia jej elastyczność. Pomaga redukować zmarszczki wywołane m.in. przesuszeniem naskórka
  • Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter (masło kakaowe) - działa natłuszczająco oraz ochronnie. Jest biozgodne ze skórą człowieka, czyli jest dobrze tolerowane przez skórę i łatwo wchłaniane, nie powoduje alergii kontaktowej. Wysoka zawartość antyoksydantów sprawia, że masło kakaowe w znacznym stopniu promuje produkcję kolagenu oraz zapobiega jego rozkładowi, co zapewnia wzrost jędrności i elastyczności skóry. Polecane do pielęgnacji skóry suchej i łuszczącej się. (Komedogenność: skala 5 na 5)
  • Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil (olej arganowy) - tworzy na powierzchni skory i włosów natłuszczającą, wygładzającą, odżywczą i zmiękczającą warstwę ochronną, która zapobiega odparowaniu wilgoci i działa ochronnie. Sprawia, że skóra staje się grubsza, zwarta, elastyczna i sprężysta, zmniejsza blizny i rozstępy. Wygładza zmarszczki, odżywia skórę i poprawia jej koloryt. Likwiduje łupież i zapobiega łamliwości włosów i paznokci. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 2 na 5)
  • Panthenol (pantenol) - niezastąpiony w preparatach przyśpieszających gojenie, łagodzących podrażnienia, poparzenia i alergie, nawilżających, kojących, kosmetykach po opalaniu, do szorstkiej i problematycznej skóry. Dobrze wpływa na włosy, pogrubia je, nawilża, wzmacnia, nabłyszcza i wygładza, a także na paznokcie. Bardzo dobrze i głęboko się wchłania.  (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Glyceryl Stearate (monostearynian glicerolu) - stosowany jako substancja re-natłuszczająca w kosmetykach kąpielowych. Stosowany w emulsjach spłukiwanych - ułatwia spłukanie np. odżywek do włosów. W produktach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, czyli działa pośrednio nawilżająco )zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody). Ma właściwości wygładzające. Stosowany w stanie czystym na skórę może być komedogenny (Komedogenność: skala 2 na 5)
  • Cetearyl Alcohol (alkohol cetylostearylowy, alkohol cetearylowy) - zagęszcza oraz wpływa na właściwości aplikacji produktu, daje poślizg. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie. Zapobiega odparowaniu wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil (olej lniany) - stosowany głównie jako dodatek do olejków do ciała, przeznaczony dla skóry tłustej, pękającej, skłonnej do zapaleń. Olej lniany zastosowany na skórę działa przeciwzapalnie, rozmiękczająco, przeciwświądowo. Pobudza procesy regeneracyjne skóry właściwej i naskórka, rozmiękcza strupy, przyśpiesza gojenie oparzeń, odleżyn, owrzodzeń, ropni. Działa przeciw tworzeniu  zaskórników
  • Olea Europaea Fruit Oil (oliwa z oliwek) - posiada działanie odżywcze, nawilżające oraz regenerujące skórę. Opóźnia objawy starzenia oraz wygładza skórę. Witaminy w niej zawarte przenikają w głąb skóry. Witamina F zawarta w oliwie chroni skórę przed nadmierną utratą wilgoci. Wzmacnia naturalną odporność skóry. Łagodzi objawy trądziku, wspomaga leczenie ran, atopowego zapalenia skóry, łagodzi objawy łuszczycy i łupieżu. Zapobiega niedrożności mieszków włosowych
  • Sodium Stearoyl Glutamate (stearyloglutaminian sodu) - emulgator ułatwiający tworzenie emulsji, jest także łagodnym detergentem wspomagającym inne substancje myjące w składzie kosmetyku (Komedogenność: skala 1 na 5)
  • Sucrose Stearate (steatynian sacharozy) - naturalny emulgator, składnik konsystencjotwórczy oraz zapobiegający rozwarstwianiu faz. Odżywia i chroni skórę. Nie jest bardzo tłusty, zostawia na skórze w miarę lekki i przyjemny film (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
  • Coco-Glucoside (glukozyd kokosowy) -  naturalna substancja myjąca. Jest stosowana w produktach organicznych, ponieważ jest wyjątkowo łagodna dla skóry. Wzmacnia pianę w produktach pieniących. Poprawia konsystencję. Umożliwia połączenie z wodą substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie. (Alergia: skala 1 na 5)
  • Xanthan Gum (guma ksantanowa, E415) - substancja pochodzenia naturalnego. Lekki zagęstnik substancji, podnosi lepkość i stabilizuje produkt. Często wykorzystywany do produkcji kosmetyków o przejrzystej formule, żelowych, lekkich. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (proszek z liści aloesu) - składnik wytwarzany poprzez suszenie soku z liści aloesu zwyczajnego. Działa nawilżająco i regenerująco
  • Coconut Alcohol (alkohol kokosowy) - stosowany jako substancja powierzchniowo czynna. Zwiększa lepkość kosmetyków
  • Tocopherol (tokoferol, witamina E) - ma właściwości konserwujące, przedłuża świeżość kosmetyków,zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu. Ma silne działanie antyoksydacyjnie, ujędrnia, działa odżywczo i przeciwstarzeniowo na skórę, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie skóry, chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przyśpiesza regenerację skóry. Może pochodzić z genetycznie modyfikowanych upraw GMO. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Lavandula Angustifolia Oil (olejek lawendowy) - stosowany w aromaterapii i przemyśle perfumeryjnym. ma kojący, relaksujący aromat. Działa rozkurczająco i antyseptycznie. Przyśpiesza regenerację naskórka, łagodzi i nadaje naturalny zapach który działa uspokajająco i nasennie (Alergia: skala 2 na 5)
  • Lactic Acid (kwas mlekowy) - substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach złuszcza zrogowaciały naskórek. Odblokowuje pory skóry i działa antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega tworzeniu ognisk zapalnych. Pomocny przy trądziku, polecany do pielęgnacji ciała i skóry włosów. Stężenie w produkcie gotowym 1-10%, w silnych peelingach 30-50%
  • Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)

Krem dobił już dna i to dosłownie kilka dni temu. Więc jak sprawdził się przy tak długofalowym użytkowaniu? Cóż.. zwyczajnie mi go brakuje. Z perspektywy czasu wyraźnie widzę, że miał dobry wpływ na moją cerę. Stanowczo moja cera od jakiegoś czasu ma się lepiej, chociaż nawet krem nie uchronił jej przed nagłymi zwrotami akcji rodem z horrorów. Jednak te twarzowe "dramy" mijały szybciej, a to z całą pewnością zasługa tytułowej czarnuszki, która jest już na drugim miejscu w składzie. Bogaty skład nie wskazywał do końca na to, że będzie to krem, który będzie wspomagać skórę w trudniejszych chwilach. Najwięcej wątpliwości budziło we mnie masło kakaowe, które pomimo swoich licznych zalet jest silnie komedogenne. Przy ciągłym użytkowaniu efekt mógłby być odwrotny od założonego ale jak widać nie bez znaczenia jest ilość poszczególnych składników.


To zdecydowanie świetny krem w bardzo przystępnej cenie około 35 zł. Powinien się sprawdzić przy cerach skłonnych do niedoskonałości, cienkich i delikatnych. W przypadku cer, które wymagają większej dawki odżywienia i nawilżenia może okazać się za słaby szczególnie na okres jesienno-zimowy. Tu zapewne bardziej sprawdziłby się krem z masłem Shea, ale dla mnie był zbyt bogaty (ponownie próbka od Anuli)

Na recenzję kremu E-Fiore z czarnuszka oraz z masłem Shea zapraszam na blog Co kręci Anulę.

Mój krem z czarnuszka pochodzi ze sklepu Iwos.. i już zapatruję się na kolejne cuda tej marki. Serum z kwasem hialuronowym z dodatkiem mocznika z miejsca ląduje ma mojej liście chciejstw!, a to pod wpływem recenzji m.in. tej na blogu Naturalny zawrót głowy: E-Fiore, serum hialuronowe z mocznikiem i kwasem mlekowym. Swoją drogą polecam to nowe miejsce w sieci o naturalnych kosmetykach 💚



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger