Zdaję sobie sprawę z tego, że Agafia jest bardzo przeze mnie niedoceniana. Nie kojarzę, abym we własnym zakresie sama cokolwiek kupiła. Zazwyczaj mazidła Agafii trafiają do mnie w formie prezentu lub w wyniku blogerskich spotkań. Jak dotąd nie spotkałam się z produktem, który wywarłby na mnie wrażenie na tyle duże, że chciałabym do niego wracać. To chyba jedna z niewielu marek, gdzie jakość idzie na równi z ceną.. a może zwyczajnie nie trafiłam jeszcze na "ten" odpowiedni produkt Agafii, który rozbudzi moje chęci testowania szerzej asortymentu?
W przypadku produktów do pielęgnacji twarzy mam drobne wątpliwości, chociaż maseczki w swoim czasie cieszyły się ogromną popularnością i były zachwalane. Za to mnie bardziej ciekawią produkty do włosów ale z pominięciem szamponów z uwagi na ich składy, które mojej skórze głowy nie do końca odpowiadają.
Od producenta:
Balsam Malina Moroszka nawilżenie i regeneracja na bazie soku dzikich jagód do włosów suchych i normalnych. balsam intensywnie odżywia włosy i chroni je przed skutkami wysokich temperatur przy zabiegach stylizacyjnych. Intensywnie nawilża włosy suche, zniszczone, wymagające regeneracji. Po zastosowaniu balsamu włosy są widocznie gładsze, bardziej sprężyste i łatwiej się układają.
Zawiera 100% naturalny sok z dzikich jagód maliny moroszki, naturalny olejek leśnej żurawiny i witaminy.
Sposób użycia:
Nanieść balsam na wilgotne, umyte włosy, rozprowadzić na całej długości włosów, pozostawić na 2-3 minuty, dokładnie spłukać.
Balsam zostawiłam sobie specjalnie na okres wiosenno-letni. Wówczas mojej nie wymagają cięższych specyfików do ujarzmienia niesfornych kosmyków. Moja letnia pielęgnacja zarówno ciała jak i włosów zdecydowanie jest bardziej odchudzona. Cenię sobie w tym okresie lekkie produkty, które nie obciążą włosów przez co na dłużej zachowają świeżość i lekkość.
Balsam idealnie wpisuje się w te wymagania. Zdecydowanie jest to lekki produkt o konsystencji bardziej płynnej niż niejedna odżywka. Do tego bardzo przyjemny owocowo-winny aromat jagód i żurawiny.
Zazwyczaj moje włosy nie wymagają ogromnej ilości produktów. Jednak balsam jest na tyle lekki, że jego wydajność na moich niemal do pasa długich włosach drastycznie maleje. Balsam aplikuję na mokre ale odciśnięte z wody włosy. Podchodzę do aplikacji dwukrotnie gdyż po pierwszej aplikacji mam wrażenie, że włosy z łatwością przyjmą dodatkową dawkę. Przez chwilę włosy stają się gładkie ale przy spłukiwaniu ponownie wyczuwam szorstkość. To dla mnie znak, że efektu wow nie będzie.
Niezależnie od tego czy balsam aplikuję na 3 minuty czy 10 minut efekt pozostaje ten sam. Włosom brakuje solidnej dawki odżywienia i wygładzenia. Dodatkowo balsam nie pomaga specjalnie w rozczesaniu włosów. Może brzmi to dość kiepsko ale z drugiej strony nie jest aż tak źle. Obecnie jest to jedyny produkt typowo "odżywkowy" jaki stosuję. W ciągu tygodnia staram się wplątywać olejowanie włosów co zdecydowanie uzupełnia braki. Plusem balsamu niewątpliwie jest to, że nie obciąża moich włosów, ani nie wpływa na tworzenie posklejanych strąków. Tylko czy aby na pewno jest to produkt odpowiedni dla moich włosów?
Skład (INCI): Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-20, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Glycerin, Vaccinium Vitis-Idea Seed Oil, Rubus Chamaemorus Seed Oil, Sodium Ascorbyl Phosphate, Rubus Arcticus Fruit Extract, Panthenol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Citric Acid, Parfum, CI 16035, CI 19140.
- Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
- Cetearyl Alcohol (alkohol cetylostearylowy, alkohol cetearylowy) - zagęszcza oraz wpływa na właściwości aplikacji produktu, daje poślizg. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie. Zapobiega odparowaniu wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Cetrimonium Chloride (chlorek cetylotrójmetyloamoniowy) - spotykana w produktach spłukiwanych do mycia i pielęgnacji włosów. Ma właściwości lekko emulgujące i myjące, sprawia, że kosmetyk jest łatwiejszy w spłukiwaniu. Nadaje połysk, gładkość, rozplątuje, zapobiega elektryzowaniu, ułatwia rozczesywanie. Ma również zastosowanie jako konserwant. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
- Ceteareth-20 - emulgator ułatwiający powstanie emulsji. To również substancja myjąca. Bazuje ma glikolu polietylenowym (PEG), który sprawia, że naskórek staje się bardziej przepuszczalny przez co może transportować wgłąb skóry substancje aktywne. Zwiększenie przepuszczalności naskórka może ułatwić transport wgłąb skóry substancji drażniących czy alergizujących. Dlatego PEGi uważa się za składniki potencjalnie szkodliwe (nie są toksyczne, jeśli spełniają obowiązujące normy jakości). Nie powinny być stosowane w kosmetykach naturalnych oraz w kosmetykach dla dzieci i dla osób o wrażliwej i skłonnej do alergii skórze
- Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride - składnik pochodzenia roślinnego (z gumy guar). Substancja antystatyczna tworzy na włosach ochronną powłokę. Posiada właściwości odżywcze, wygładza, wzmacnia włosy oraz ułatwia rozczesywanie
- Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Vaccinium Vitis-Idaea Seed Oil (olej z nasion borówki brusznicy) - działa wzmacniająco, nawilżająco i uszczelniająco. Posiada właściwości antyseptyczne i ściągające oraz wybielające i rozjaśniające plamy pigmentacyjne
- Rubus Chamaemorus Seed Oil (olej z maliny moroszki) - bogaty w witaminę C i nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-9, witaminy A,E oraz kwas elagowy. Ma właściwości regenerujące strukturę włosów, podnosi ich elastyczność, nasyca skórę głowy pożytecznymi mikroelementami, wzmacniając korzenie włosów
- Sodium Ascorbyl Phosphate (sól sodowa fosforanu askorbylu) - substancja o działaniu przeciwutleniającym i przeciwrodnikowym. Hamuje proces egzogennego starzenia się skóry wywołane m.in. przez UV lub dym papierosowy. Substancja o wysoce efektywnym działaniu. Znajduje zastosowanie w kosmetykach przeznaczonych do cery trądzikowej, cery dojrzałej, w preparatach po opalaniu oraz w kosmetykach anty-cellulitowych
- Rubus Arcticus Fruit Extract (ekstrakt z maliny arktycznej) - posiada właściwości nawilżające i odżywcze. Łagodzi podrażnienia, poprawia wygląd skóry i wzmacnia ją. W pielęgnacji włosów działa wygładzająco, odżywczo, pogłębia kolor, nadaje połysk. W pielęgnacji skóry głowy ma działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, antybakteryjne, ograniczające nadprodukcję łoju.
- Panthenol (pantenol) - niezastąpiony w preparatach przyśpieszających gojenie, łagodzących podrażnienia, poparzenia i alergie, nawilżających, kojących, kosmetykach po opalaniu, do szorstkiej i problematycznej skóry. Dobrze wpływa na włosy, pogrubia je, nawilża, wzmacnia, nabłyszcza i wygładza, a także na paznokcie. Bardzo dobrze i głęboko się wchłania. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Methylchloroisothiazolinone (MIT) - Konserwuje i zapobiega namnażaniu drobnoustrojów w kosmetyku. Substancja niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Substancja sklasyfikowana, jako silnie uczulająca. Od 2015 r jest całkowicie zabroniona w UE do stosowania w kosmetykach niespłukiwanych. (Alergia: skala 4 na 5)
- Methylisothiazolinone (metyloizotiazolinon) - substancja konserwująca. Uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni kosmetyk przed wtórnym zakażeniem np. podczas nabierania kremu palcem. Substancja niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Dopuszczalne stężenie 0,01%. Często występuje w mieszaninie z Methylchloroisothiazolinone w stosunku 3:1. Maksymalne stężenie mieszaniny w gotowym produkcie to 0,0015% (Alergia: skala 5 na 5)
- Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
- Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
- CI 16035 (czerwień allura) - barwnik kosmetyczny. posiada głęboki pomarańczowoczerwony kolor. (Alergia skala 5 na 5)
- CI 19140 (tartrazyna, żółcień spożywcza 5, E102) - dzięki barwieniu tartazyną można uzyskać wyraźny i trwały żółty kolor. Składnik mocno alergizujący. Najczęściej wywołuje alergie u osób, które nie tolerują aspiryny (kwas acetylosalicylowy) lub są alergikami. Mogą wystąpić objawy takie jak wysypka, złuszczenie skóry, problemy z oddychaniem i wzrokiem. (Alergia skala 5 na 5)
Zdecydowanie moje włosy potrzebują bardziej bogatej pielęgnacji. Chociaż doceniam lekkość produktu to sprawdza mi się jedynie jako lekki produkt do emulgowania włosów po olejowaniu. Ponownie Babuszka Agafia mi nie zaimponowała ale to nie oznacza, że całkowicie ją skreśliłam. Przy okazji pisania recenzji zauważyłam, że moja butelkowa wersja zaczęła trafiać do lamusa. Na runku pojawił się zupełnie odświeżony balsam w pojemności 500ml i z zupełnie odświeżonym składem. Potencjał składników jest o wiele bardziej ciekawszy więc nie wykluczam odświeżonego spotkania, tym bardziej, że zapach produktu jest wyjątkowo przyjemny.
Masz swój ulubiony produkt od Agafii?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz