czerwca 20, 2020

NATUROLOGIA - OCZYSZCZAJĄCY SKRZYP. MOJE PIERWSZE SPOTKANIE Z SZAMPONEM W KOSTCE


Przyznaję, że szampon w kostce to dla mnie nie lada wyzwanie. Ledwo zaczęłam odnajdywać się z kostkami mydeł, które mogę z zadowoleniem zużyć do końca, a tu wyskakują szampony.. w kostce. Co więcej jako pierwsza szampon testowała Monika z bloga mama z różową torebką i to właśnie za jej sprawą trafił w moje ręce. Początkowo obserwowałam poziom zadowolenia u Moniki, a z czasem zaczęły pojawiać się recenzje, że jest to jeden z najfajniejszych szamponów na rynku w tej formie. Czyli w teorii zadanie miałam ułatwione.. w końcu zaczynam swoją przygodę od jednego z najlepszych! Czy coś mogło pójść nie tak?


Od producenta:
Szampon Skrzyp został stworzony dla wszystkich typów włosów. Receptura jaką opracowywaliśmy miesiącami pozwoliła na porzucenie plastikowej butelki przy zachowaniu świetnych efektów myjących i pielęgnacyjnych. Jego uniwersalność polega na dobrym oczyszczaniu przy użyciu delikatnych składników. Wszystkie kostki prasujemy ręcznie, w małej manufakturze co pozwala nam na wkładanie w nie całego serca i sporo czasu. Wszystkie składniki są wegańskie, a oleje i masła nierafinowane.

Jak używać?
Mokrą kostkę masujemy parę sekund w dłoniach. Skrzyp woli bardziej włosy niż skórę, dlatego finalny efekt piany uzyskamy poprzez delikatne potarcie kostką o mokre włosy. Po uzyskaniu odpowiedniej dla nas piany, myjemy skórę głowy i włosy. Szampon spłukujemy wodą.


Z miejsca ostrzegam.. to nie jest mydło. Wygląda jak mydło, stosuje się w sumie podobnie jak mydło z tym, że na włosy ale w niczym więcej mydła nie przypomina. Tradycyjne kostki.. z zaznaczeniem dobrej jakości kostki tworzone w manufakturach są miękkie, łatwo lub ciut trudniej poddają się zmydleniu. Szampon Naturologia jest twardy, chociaż do pumeksu mu wciąż daleko. 

Zapach "Oczyszczającego skrzypu" jest całkiem udany. Przyznaję, że w pierwszej kolejności sięgnęłabym po każdą inną wersję szamponu, bo skrzyp kiepsko mi się kojarzy. Na szczęście postawiona przed faktem dokonanym zabrakło mi powodów do wybrzydzania, a samo to, że trafił do mnie produkt innowacyjny totalnie mnie pochłonął. W dodatku moja paczka była na wskroś przesiąknięta zapachem szamponu. Poza ziołową nutą skrzypu wyraźnie wyczuwam nuty lawendy, a to połączenie jest niezwykle przyjemne.


Mimo wszystko nic z tych rzeczy nie przełamało mojego oporu. Do stosowania szamponu dojrzewałam dość długo. W końcu przymusiłam się sama. Z zapasów wyciągnęłam szampon, który w składzie ma Cocamidopropyl Betaine, a moja skóra głowy jest wyjątkowo wrażliwa na częste spotkania z tym składnikiem. W efekcie moim bazowym szamponem stał się Oczyszczający Skrzyp Naturaologii

Początki był trudne. Tworzenie piany w dłoniach zajmowało wieczność. Pocieranie kostką włosów podświadomie mówiło mi, że to moim kłaczkom się nie spodoba.. jak już to tylko skórze głowy. Jednak z braku innego pomysłu tak właśnie to wyglądało. Obficie moczyłam włosy i pocierałam kostką włosy u nasady. Piany jak na lekarstwo. Kończyło się na tym, że głowę myłam partiami. najpierw tył, potem boki, a na końcu skalp. Przyznaję, że było to na tyle męczące i żmudne, że pomału dochodziłam do wniosku, że szampony w kostce nie są dla mnie. Nie przyszło mi do głowy, że można inaczej. A można!

W końcu postawiłam wszystko na jedną kartę. Do mycia włosów muszę podejść dokładnie tak samo do zwykłych szamponów naturalnych, które wykazują mniejszą zdolność tworzenia piany, czyli na dwa mycia. Pierwsze "pilotowe" mycie to takie nieśmiałe zapoznanie terenu. Niby jakaś płaska piana jest, wystarczy ją rozprowadzić bez specjalnego wkładu i zmyć. Drugie mycie to zupełnie inna bajka. Piana staje się obfita i z łatwością można umyć włosy. 

Okazało się, że te same cechy ma również zielona bryłka Naturologii. To odkrycie zmieniło wszystko. Nagle szampon stał się zupełnie bezproblemowy w użyciu. Tak naprawdę jedyne o czym muszę pamiętać to pod żadnym pozorem nie zostawić go pod prysznicem na pastwę męża, bo on nie patrzy czy moje kostki zostały zalane wodą.


Z czego składa się zielona kostka?

Skład (INCI): Sodium Cocoyl Isethionate, Butyrospermum Parkii Butter, Montmorillonite, Vitis Vinifera Seed Oil & Equisetum Arvense Leaf Extract, Spirulin Platensis Powder, Inulin, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Salvia Sclarea Flower Oil, Mentha Piperita Oil, Lavandula Angustifolia Herb Oil, Linalool.

  • Sodium Cocoyl Isethionate (lauroiloizetionian sodu) - składnik myjący. Stosowany w produktach do mycia skóry i włosów. Tworzy pianę, gruntownie oczyszcza i odtłuszcza. Ma mniejszy potencjał drażniący niż SLES. Może wysuszać skórę wrażliwą (Alergia: skala 2 na 5)
  • Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (masło Shea) - zwane masłem życia, intensywnie odżywia i regeneruje skórę, pozostawiając na niej ochronny płaszcz lipidowy. Pomaga zachować wilgoć i zmniejszyć utratę wody, zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry, a tym samym poprawia jej elastyczność. Pomaga redukować zmarszczki wywołane m.in. przesuszeniem naskórka
  • Montmorillonite (glinka montmorylinitowa) - wykazuje silne właściwości matujące i pochłaniające wilgoć, tłuszcz, pot i sebum, dlatego stosowana jest w produktach oczyszczających, ściągających pory skóry, maseczkach, w szamponach do tłustej skóry głowy. W peelingach służy jako składnik delikatnie ścierający martwy naskórek. Wygładza, rozjaśnia, ujędrnia i mineralizuje skórę, odtruwa, ma działanie antyseptyczne, przyspiesza gojenie wyprysków skórnych. Stosowany zbyt często może wysuszać skórę i włosy.
  • Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil (olej z pestek winogron) - zawiera bardzo dużo nienasyconych kwasów tluszczowych, które chronią przed utratą wody, ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry, odżywiając i regenerując ją. Dodatkowo posiada właściwości łagodzące podrażnienia, więc może być stosowany nawet przy bardzo wrażliwej cerze. Z uwagi na wysoką zawartość witaminy E, poprawia jędrność i napięcie skóry
  • Equisetum Arvense Leaf Extract (ekstrakt z liści skrzypu polnego) - bogaty w krzem. Łagodzi stany zapalne, przyśpiesza regenerację, uszczelnia naczynia krwionośne i działa przeciwobrzekowo. Powstrzymuje siwienie włosów, wzmacnia kruche i rozdwajające się paznokcie oraz zwiększa odporność na grzybice i zakażenia bakteryjne
  • Spirulina Platensis Powder (wyciąg ze spiruliny) - składnik działa silnie nawilżająco i ochronnie, wiąże wodę, rewitalizuje, odżywia, regeneruje, napina, ujędrnia i stymuluje skórę. Jest silnym antyoksydantem. Najczęściej spotykany w produktach nawilżających, liftingujących i ujędrniających, zwłaszcza do skóry dojrzałej twarzy i ciała. Wspomaga walkę ze zwiotczeniami, cellulitem, rozstępami i zmarszczkami. Wzmacnia i odżywia włosy. (Komedogenność: skala 5 na 3. Alergia: skala 1 na 5)
  • Inulin - sprawia, że włosy i skóra są gładkie i przyjemne w dotyku. Ma zdolność do zatrzymywania na skórze i włosach składników lipofilnych, olejków eterycznych i zapachowych użytych w produktach do mycia
  • Simmondsia Chinensis Seed Oil (olej jojoba) - Tworzy na powierzchni skóry dobrze przywieralną, niezbyt tłustą warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi (wiatr, mróz). Wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające cement międzykomórkowy, zmiękczające i lekko nawilżające. Rekomendowany w produktach dla kobiet w ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów. W dużych stężeniach może nasilić problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 3 na 5)
  • Salvia Sclarea Oil (olejek z szałwii muszkatołowej) - składnik stosowany w preparatach do skóry tłustej, trądzikowej z ŁZS, a także do skóry głowy. Stymuluje porost włosów, działa przeciwłupieżowo, reguluje wydzielanie łoju, uspokaja skórę, ma działanie przeciwzapalne i tonizujące, bakterio i grzybobójcze. (Alergia: skala 1 na 5)
  • Mentha Piperita Oil (olejek z mięty pieprzowej) - posiada właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, antyseptyczne, odświeżające, przeciwbólowe, regenerujące i pobudzające. Jest jednym z najczęściej stosowanych olejków eterycznych. Działa chłodząco i ściągająco na skórę, rozjaśnia, zwęża pory, pomocny przy trądziku. Stymuluje krążenie krwi, dzięki czemu likwiduje obrzęki, a także pobudza cebulki włosów do wzrostu. Olejek nie powinny stosować osoby uczulone na mentol. Przed użyciem należy rozcieńczyć. Chronić przed dziećmi. Po użyciu chronić skórę przed słońcem (Alergia: Skala 2 na 5)
  • Lavandula Angustifolia Oil (olejek lawendowy) - stosowany w aromaterapii i przemyśle perfumeryjnym. ma kojący, relaksujący aromat. Działa rozkurczająco i antyseptycznie. Przyśpiesza regenerację naskórka, łagodzi i nadaje naturalny zapach który działa uspokajająco i nasennie (Alergia: skala 2 na 5)
  • Linalool (linalol)- substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Jako dodatek do kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne. Uważany za groźny alergen. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)

Cieszę się, że przebrnęliśmy przez trudny etap zapoznawczy. Kostka okazała się nie tylko fajna w użyciu ale również genialna jako sam produkt oczyszczający skórę głowy i włosy. Na mojej marudnej łepetynce "Oczyszczający skrzyp" działa niesamowicie uspokajająco. Co więcej przestało mi brakować produktów złuszczających skórę głowy. Szampon świetnie oczyszcza, a poprzez pocieranie dodatkowo funduje złuszczenie, a na pewno w jakimś stopniu pobudzenie skóry głowy. To mimowolny masaż, który moja głowa lubi. Włosy przez cały dzień zachowują świeżość, są odbite od nasady i po prostu.. czyste. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń. To zdecydowanie szampon, który warto wypróbować, a co więcej jego wydajność przewyższa kilkukrotnie wydajność szamponów w płynie. Po dwóch miesiącach użytkowania prawdopodobnie jestem gdzieś w połowie kostki, a dodatkowo całości przyświeca dbanie o środowisko. W końcu nie mamy tu plastiku!

Po więcej zachwytów odsyłam na blog Moniki i post: Naturologia - Szampon w kostce - oczyszczający skrzyp

PS. Po kilku tygodniach namawiania męża aby spróbował szamponu.. w końcu spróbował.. i nie zgadniesz! Naprawdę mu odpowiada.. i to nawet bardziej niż inne szampony tradycyjne! 😱

Jak Twoja znajomość z szamponami w kostce?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger