stycznia 16, 2021

NAWILŻAJĄCA MASECZKA DO SKÓRY SUCHEJ I WRAŻLIWEJ Z EKSTRAKTEM Z RÓŻY MARKI COSLYS. PIERWSZA MASECZKA, KTÓRA FAKTYCZNIE NAWILŻA SKÓRĘ?

 

W teorii maseczki kojarzą się z produktami o działaniu nawilżającym, odżywiającym lub oczyszczającym. Z reguły nie mam większych problemów z odnalezieniem dobrej jakości maseczek o działaniu odżywczym lub oczyszczającym, co innego z działaniem nawilżającym. Odnoszę wrażenie, że o wiele efektywniej moją skórę nawilży sesja z hydrolatem w ręku niż maseczka o przeznaczeniu nawilżającym. Z drugiej strony należy mieć świadomość, że dobrze nawilżona skóra to efekt dobrze nawodnionego organizmu, a kosmetykami jesteśmy w stanie zadziałać jedynie na wierzchnie warstwy naskórka. Zatem, jeśli masz przesuszone usta to jeden z symptomów odwodnienia organizmu. Dlatego warto sięgnąć po wodę przez najbliższe kilka dni, uzupełnić braki, a przy okazji wyrobić sobie zdrowy nawyk picia. To jednak nieco odrębny temat.. ale co z tym powierzchniowym nawilżeniem skóry?

 

Jedną z maseczek, które są stricte nawilżające jest maseczka z ekstraktem z róży marki Coslys. Przeznaczona do skory suchej i wrażliwej, czyli nie do końca do mojego typu skóry. W składzie odnalazłam kilka substancji potencjalnie komedogennych ale z uwagi na to, że to nie jest krem, który aplikuje na kilka godzin, a kilkuminutowa maseczka, nie szczególnie podejrzewałam ją o działanie zapychające.. i miałam rację. 

Maseczka Coslys pojawiała się najczęściej w odpowiedziach koleżanek, kiedy pytałam o typowo nawilżające maseczki do twarzy. Międzyczasie przeczytałam kilka jej pozytywnych recenzji, aż w końcu trafiła na listę moich chciejstw, a ostatecznie otrzymałam ją w prezencie!

Od producenta:

Nawilżająca maseczka do skóry suchej i wrażliwej z ekstraktem z róży

Koi i nawilża suchą i wrażliwą skórę. Dzięki połączeniu zmiękczających wód kwiatowych i odżywczych olejów roślinnych, ta nawilżająca maseczka natychmiast po zastosowaniu przywraca skórze uczucie elastyczności i komfortu. Nałożyć na czystą skórę twarzy pomijając okolice oczu. Odczekać 10 minut, a następnie usunąć pozostałości maseczki czystą chusteczką lub wacikiem. Czynność powtarzać 2 x w tygodniu.


Pod względem aplikacji, noszenia, zmywania, zapachu.. nie mam się do czego przyczepić. Wszystko pod tymi względami jest niemalże perfekcyjne. Uwielbiam delikatnie słodko-różany zapach, który jest pięknie wyważony i towarzyszy mi jedynie podczas aplikacji. W trakcie noszenia zapach się ulatnia więc w tym czasie mogę jeść, pić czy zapalić świecę bez zakłócania aromatów zapachem maseczki.

Konsystencja kremowa i bardzo lekka. Idealnie rozprowadza się po skórze ale również z łatwością mogę nadbudować warstwę maseczki. To akurat się sprawdza, bo maseczka z czasem się wchłania i z kremowo białej konsystencji na skórze pozostaje bezbarwna powłoczka. Ponadto przez cały proces noszenia maseczka nie ześlizguje się, nie przemieszka, nie kapie. Od początku do końca skóra pozostaje w pełnym komforcie, a o maseczce łatwo zapomnieć. 

Skład (INCI): Aqua, Glycerin, Spiraea Ulmaria Flower Water, Caprylic/Capric Trigliceride, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Sorbitan Oleate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Anthemis Nobilis Flower Water, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Gossypium Hirsurum (Cotton) Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) kernel Oil, Rosa Damascena Flower Extract, Laminaria Ochroleuca Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Parfum, Bisabolol, Cera Alba (beeswax), Hydrogenated Castor Oil, Glycine Soja (Soyben) Oil, Tocopherol, benzyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Xantan Gum, Stearic Acid, Lactic Acid, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Linalool, Limonene, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Spiraea Ulmaria Flower Water (hydrolat z wiązówki błotnej) - posiada działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Działa również łagodząco, tonizująco i odświeżająco.
  • Caprylic/Capric Triglyceride (trigliceryd kaprylowo-kaprynowy) - emolient tłusty. Tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z powierzchni, przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Poprawia konsystencję preparatu, powoduje wzrost lepkości kosmetyków. Jest to substancja tłuszczowa, która ułatwia poślizg przy aplikacji. Naturalna roślinna substancja zmiękczająca i ułatwiająca rozpuszczanie. Stosowany na skórę w stanie czynnym, może być komedogenny. (Komedogenność: skala 2 na 5)
  • Cetyl Alcohol (alkohol cetylowy) - tworzy na powierzchni skóry i włosów warstwę okluzyjną (film), który zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z powierzchni, przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę oraz włosy. Ułatwia wprowadzenie do kosmetyku substancji konserwujących, barwiących, wybielających i biologicznie aktywnych. Produkty bez niego są bardziej tępe. Stosowany jest w ilości do 30%. (Komedogenność: skala 2 na 5)
  • Glyceryl Stearate (monostearynian glicerolu) - stosowany jako substancja re-natłuszczająca w kosmetykach kąpielowych. Stosowany w emulsjach spłukiwanych - ułatwia spłukanie np. odżywek do włosów. W produktach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, czyli działa pośrednio nawilżająco )zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody). Ma właściwości wygładzające. Stosowany w stanie czystym na skórę może być komedogenny (Komedogenność: skala 2 na 5)
  • Sorbitan Oleate (oleinian sorbitolu) - substancja myjąca, natłuszczająca i nawilżająca. Ma właściwości emoliujące, zapobiega przez naskórkowej utracie wody oraz przesuszeniom od wody i silnie odtłuszczających detergentów (Komedogenność: skala 2 na 5)
  • Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (masło Shea) - zwane masłem życia, intensywnie odżywia i regeneruje skórę, pozostawiając na niej ochronny płaszcz lipidowy. Pomaga zachować wilgoć i zmniejszyć utratę wody, zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry, a tym samym poprawia jej elastyczność. Pomaga redukować zmarszczki wywołane m.in. przesuszeniem naskórka
  • Anthemis Nobilis Flower Water (hydrolat z kwiatu rumianku rzymskiego) - wykazuje właściwości łagodzące podrażnienia. Bezpieczny dla wrażliwej i delikatnej skóry. Działa przeciwzapalnie i łagodząco, ma silne właściwości regenerujące i nawilżające. Wzmacnia włosy, nadaj im połysk
  • Persea Gratissima (Avocado) Oil (olej z awokado) - dzięki zawartości lecytyny wykazuje lekkie działanie emulgujące. Działą natłuszczająco, regenerująco, silnie odżywczo i ochronnie. Olej zbliżony w budowie do lipidów skóry, dlatego jest wysoce tolerowany, polecany do skóry dojrzałej, suchej i wrażliwej. Głęboko się wchłania, nie nabłyszcza, jest lekko gęsty. Wzmacnia i uelastycznia skórę oraz włosy. Stosowany zbyt często oraz w dużych dawkach może nasilać problemy trądzikowe. (Komedogenność: skala 3 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Gossypium Hirsurum (Cotton) Extract (wyciąg z bawełny) - działa kojąco i skutecznie łagodzi podrażnienia. Wpływa osłaniająco na naskórek oraz chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Doskonale nawilża skórę.
  • Prunus Armeniaca Kernel Oil (olej z pestek moreli) - wykazuje bardzo delikatne działanie, raczej wspomagające inne składniki w kosmetykach, niż jako substancja czynna. Nie uczula i nie podrażnia. Tworzy na skórze i włosach bardzo cienki film, delikatnie natłuszcza, napina, wygładza i odżywia. Jako dodatek do mydeł sprawia, że sa miększe i łagodniejsze, a także wolniej się zużywają 
  • Rosa Damascena Flower Water (woda z róży damasceńskiej) - wiąże wodę w naskórku, nawilża, działa lekko ściągająco, antybakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco. Wspomaga gojenie skaleczeń, poparzeń, łagodzi podrażnienia i obrzęki. Wzmacnia naczynia krwionośne oraz zapobiega zmarszczkom i utracie jędrności, wygładza i odżywia skórę
  • Laminaria Ochroleuca Extract (ekstrakt z Laminaria ochroleuca) - biologiczny czynnik ochronny z algi brunatnej. Wzmacnia barierę lipidową oraz regeneruje uszkodzony naskórek. Redukuje skutki reakcji zapalnej w naskórku, zmniejsza świąd, rumień i opuchliznę. Posiada właściwości wiązania wody w naskórku. Stymuluje produkcję kolagenu, co wpływa na redukcję zmarszczek i wygładzenie skóry
  • Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (proszek z liści aloesu) - składnik wytwarzany poprzez suszenie soku z liści aloesu zwyczajnego. Działa nawilżająco i regenerująco
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
  • Bisabolol (bisabolol) - składnik działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, przyśpiesza proces gojenia i koi podrażnioną skórę, łagodzi zaczerwienienia. hamuje nadmiary rozrost naskórka i gruczołów łojowych, wspomaga leczenie zmian trądzikowych i łuszczycy. Poprawia przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Bardzo dobrze tolerowany przez skórę
  • Cera Alba (wosk pszczeli bielony) - bogaty w biologiczne czynne substancje, których idealna kompozycja pozwala na skuteczną pielęgnację nawet najwrażliwszych typów skóry. Zawiera proteiny, lipidy, węglowodany, witaminy, sole mineralne, mikroelementy. Wykazuje działanie nawilżające, natłuszczające, regenerujące i ochronne. (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Hydrogenated Castor Oil (utwardzony olej rycynowy) - pomaga wprowadzić do roztworu wodnego składniki trudno rozpuszczalne, np. składniki kompozycji zapachowej, konserwanty, substancje aktywne. Substancja odtłuszczająca i oczyszczająca. Może uwalniać szkodliwy dioksan. Nie należy stosować na uszkodzoną skórę i nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci oraz kobiet w ciąży, kosmetykach na okolice oczu, ust i do higieny jamy ustnej (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Glycine Soja Oil (olej sojowy) - tworzy na powierzchni skóry ochronny, odżywczy film, który zmiękcza, wygładza i natłuszcza. Dostarcza witaminę E, uelastycznia i przyśpiesza regenerację skóry. W dużych stężeniach może nasilić problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki jednak w niewielkich stężeniach jest zalecany w pielęgnacji skoty tłustej i trądzikowej (Komedogenność: skala 2 na 5)
  • Tocopherol (tokoferol, witamina E) - ma właściwości konserwujące, przedłuża świeżość kosmetyków,zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu. Ma silne działanie antyoksydacyjnie, ujędrnia, działa odżywczo i przeciwstarzeniowo na skórę, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie skóry, chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przyśpiesza regenerację skóry. Może pochodzić z genetycznie modyfikowanych upraw GMO. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
  • Sodium Stearoyl Glutamate (stearyloglutaminian sodu) - emulgator ułatwiający tworzenie emulsji, jest także łagodnym detergentem wspomagającym inne substancje myjące w składzie kosmetyku (Komedogenność: skala 1 na 5)
  • Xanthan Gum (guma ksantanowa, E415) - substancja pochodzenia naturalnego. Lekki zagęstnik substancji, podnosi lepkość i stabilizuje produkt. Często wykorzystywany do produkcji kosmetyków o przejrzystej formule, żelowych, lekkich. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Stearic Acid (kwas stearynowy) - stabilizuje i zapobiega rozwarstwianiu się emulsji. W produktach myjących zapobiega przesuszeniom skóry przez silne działanie detergentów. (Komedogenność: skala 3 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Lactic Acid (kwas mlekowy) - substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach złuszcza zrogowaciały naskórek. Odblokowuje pory skóry i działa antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega tworzeniu ognisk zapalnych. Pomocny przy trądziku, polecany do pielęgnacji ciała i skóry włosów. Stężenie w produkcie gotowym 1-10%, w silnych peelingach 30-50%
  • Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
  • Linalool (linalol)- substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Jako dodatek do kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne. Uważany za groźny alergen. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)
  • Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5)
  • Benzyl Salicylate (salicylan benzylu) - składnik kompozycji zapachowej oraz filtr przeciwsłoneczny. Substancja maskuje niepożądane zapachy innych składników. Pochłania również promienie UV, dzięki czemu kosmetyk dłużej zachowuje świeżość. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)
  • Citronellol (Cytronelol) - składnik kompozycji zapachowej imitujący zapach róży i geranium. Jest klasyfikowany jako drażniący, wpisany na oficjalną listę potencjalnych alergenów. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 3 na 5)
  • Geraniol (Geraniol) - składnik kompozycji zapachowej. Substancja wpisana na oficjalną listę potencjalnych alergenów. Sklasyfikowana jako groźny alergen. (Alergia: skala 4 na 5)

 

 

A co z nawilżeniem skóry? Rzeczywiście jakieś nawilżenie odczuwam, chociaż pragnęłabym aby było nieco wyraźniejsze. Za to maseczka całkiem fajnie koi skórę i łagodzi podrażnienia. W tym miejscu mam jednak dylemat. Niby maseczkę zużyłam dość szybko, bo chętnie po nią sięgałam. Z jej działania również byłam zadowolona ale czy aż tak aby wydać 60zł? Niby obietnice producenta się sprawdzają, jednak oczekiwałam wyraźniejszego efektu. Z drugiej strony moja skóra nie jest skórą suchą czyli w zasadzie maseczka nie jest przeznaczona dla mojego typu skóry.. czy w takim razie powinnam mieć jakieś "ale"?

Lubiłam ją. Szczególnie fajnie sprawdzała się w okresach większego podrażnienia skóry. Mimo to nie okrzyknęłabym jej najlepszą maseczką nawilżającą.. chociaż z tych które miałam okazję używać przynajmniej o Coslys mogę mogę napisać, że w jakimś stopniu rzeczywiście to robi. Nie jest to jednak taki poziom nawilżenie jakiego oczekiwałam ale z przyjemnością do niej wrócę, tylko w chwili kiedy będzie na fajnej promocji.  

O maseczce przeczytasz również na blogu Anuli: Coslys - nawilżająca maseczka z ekstraktem z róży


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger