czerwca 17, 2018

AROMATYCZNY I AKSAMITNY BALSAM POD PRYSZNIC KNEIPP. KWIAT MIGDAŁA


Balsam pod prysznic Kneipp trafił do mnie w wyniku spotkania blogerek. Samą markę kojarzę z Rossmanna oraz z produktów do kąpiele, jednak nie z takich produktów.Kneipp to dla mnie przede wszystkim aromatyczne umilacze do kąpieli w formie olejków czy perełek. Niestety moja styczność z takimi produktami jest znikoma, bo wanny się pozbyłam na rzecz prysznica już jakiś czas temu. Balsam pod prysznic chociaż nie zachwyca mnie składem to jednak ze mną został, a wszystko za sprawą uwielbienia do zapachu migdałów.. ale czy to wystarczyło aby mi zaimponować?


Od producenta:
Łagodnie oczyszczający i intensywnie pielęgnujący balsam pod prysznic wspiera utrzymanie płaszcza ochronnego skóry już podczas kąpieli pod prysznicem. Opracowana przez Zespół Kompetencyjny ds. Skóry Kneipp naturalna roślinna formuła pielęgnacyjna zauważalnie minimalizuje utratę wilgoci. Podczas i po kąpieli pod prysznicem obserwujemy wyraźną poprawę odczucia skóry.
Balsam pod prysznic składa się z kompozycji wartościowych składników roślinnych i wysokowartościowych olejków: czysty olejek migdałowy, nawilżający olejek jojoba i bogate masło shea trwale chronią skórę przed wysuszeniem.

Kneipp działa. Naturalnie!
- roślinne czynniki pielęgnacyjne
- tolerancja skóry potwierdzona przez badania dermatologiczną klinikę uniwersytecką
- bez substancji konserwujących
- bez olejów parafinowych, silikonowych i mineralnych
-opracowane przez specjalistów nauk przyrodniczych
- oczywiście nie testowane na zwierzętach
- Kneipp stawia na zrównoważony rozwój

Nie zawiera mydeł alkalicznych, pH neutralne dla skóry.
Sposób użycia: nałożyć na zwilżoną skórę, umyć i spłukać


Miękką tuba, lekka konsystencja.. w zasadzie nic na początku nie wskazuje na to aby miał być to "balsam".. cokolwiek to znaczy. To raczej żel i to typowo drogeryjny. Zaaplikowany na mokre skórę daje znać, że jednak jestem poniekąd w błędzie. Poziom piany jest tu niewielki, ale nie jest to ani mleczko, ani balsam.. to wciąż jakby żel tylko delikatnie pieniący się.

W składzie znajdują się mocne detergenty dlatego zaskoczyło mnie to jak słabo produkt się pieni. Detergenty  są  przyhamowane przez substancje które mają zapobiegać tworzeniu się piany. Gdybym nie zwróciła uwagi wcześniej na skład, a jedynie przeczytała opis byłabym niemal pewna, że skład może być niemal naturalny o ile nie całkowicie naturalny. Niestety nie jest.


Skład (INCI): Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Glicerin, Cocamidopropyl Betaine, Coco0Glucoside, PEG-40 Sorbitan Peroleate, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Glyceryl Oleate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil,  Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Flower Extract, Amyris Balsamifera Bark Oil, Pogostemon Cablin Oil, Bulnesia Sarmientoi Extract (Guaiacwood Oil), Benzyl Benzoate, Limonene, Linalool, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Parfum (Fragrance), Helianthus Annuus Hibrid Oil, Glycol Distearate, Hydroxypropyl Methylcellulose, PEG-14M, Sodium Hydroxide, Silica, Tocopherol.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Sodium Laureth Sulfate (sól sodowa siarczanu alkoholu laurylowego) -substancja myjąca. Stosowana głównie w kosmetykach spłukiwanych, które mają krótkotrwały kontakt ze skórą. Stosowany w mieszaninach z substancjami łagodzącymi jego drażniące działanie
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Cocamidopropyl Betaine (kokamidopropylbetaina) - Substancja myjąca, pianotwórcza stosowana w produktach do mycia twarzy, ciała, włosów. Łagodzi potencjalne działanie drażniące anionowych substancji myjących np. SLS. Składnik uznawany za bezpieczny w produktach przeznaczonych do spłukiwania. Może przesuszać skórę wrażliwą. W 2004 roku substancja otrzymała tytuł alergena roku. (Alergia: skala 1 na 5)
  • Coco-Glucoside (glukozyd kokosowy) -  naturalna substancja myjąca. Jest stosowana w produktach organicznych, ponieważ jest wyjatkowo łagodna dla skóry. Wzmacnia pianę w produktach pieniących. Poprawia konsystencję. Umożliwia połączenie z wodą substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie. (Alergia: skala 1 na 5)
  • PEG-40 Sorbitan Peroleate (polioksyetylenowany 40 molami tlenku etylu perizostearynian sorbitolu) - substanacja oczyszczająca i emulgująca stosowana w kosmetykach myjących. Poprawia właściwości myjące, pieniące oraz konsystencję, ułatwia rozprowadzanie i spłukiwanie kosmetyków. Potencjalny alergen. Może uwalniać szkodliwy dioksan (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 3 na 5)
  • PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate - emulgator
  • Glyceryl Oleate (monogliceryd kwasu oleinowego) - emulgator. Dobrze nawilża, utrzymuje wilgoć skory. Stosowany m.in. w kosmetykach naturalnych. Tworzy na powierzchni skóry i włosów film, który zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z powierzchni, przez co kondycjonuje skórę i włosy. Nadaje połysk.  (Komedogenność: skala 3 na 5)
  • Prunus Amygdalus Dulcis Oil (olej ze słodkich migdałów) - łagodny dla skóry olej zalecany do pielęgnacji każdego rodzaju skory, zwłaszcza dziecięcej i alergicznej, podrażnionej, suchej i atopowej. Natłuszcza, odżywia, reguluje, wygładza i chroni. Wzmacnia płaszcz lipidowy skóry, Wzmacnia płaszcz lipidowy skóry, polecany w cely zapobiegania rozstępom i tzw. pajączkom. Stosowany zbyt często i w dużych stężeniach może nasilać problemy trądzikowe (Komedogenność: skala 3 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Simmondsia Chinensis Seed Oil (olej jojoba) - Tworzy na powierzchni skóry dobrze przywieralną, niezbyt tłustą warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi (wiatr, mróz). Wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające cement międzykomórkowy, zmiękczające i lekko nawilżające. Rekomendowany w produktach dla kobiet w ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów. W dużych stężeniach może nasilić problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 3 na 5)
  • Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (masło Shea) - zwane masłem życia, intensywnie odżywia i regeneruje skórę, pozostawiając na niej ochronny płaszcz lipidowy. Pomaga zachować wilgoć i zmniejszyć utratę wody, zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry, a tym samym poprawia jej elastyczność. Pomaga też redukować zmarszczki wywołane m.in. przesuszeniem naskórka
  • Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Flower Extract (wyciąg z kwiatów słodkiego migdałowca) - wykorzystywany w produkcji mydła tworzy lekką pianę. Znajduje zastosowanie jako olej bazowy w kosmetykach. Posiada zdolność nawilżania i wygładzania skory. Stosowany w leczeniu egzemy, łuszczycy oraz do skóry suchej, swędzącej i podrażnionej.
  • Amyris Balsamifera Bark Oil (olejek eteryczny amyris) - amyris to drzewo z rodziny cytrusowców. Olejek stosowany jest do przygotowywania balsamów. Ma działanie rozluźniające i udrażniające mięśnie i naczynia krwionośne. Zapachopodobny do zapachu olejku z drzewa sandałowego. Ma właściwości odprężające i poprawiające koncentracje
  • Pogostemon Cablin Oil (olejek eteryczny patchouli) - ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Działa tonizująco i uspokajająco. Poprawia nastrój, działa pobudzająco na zmęczony organizm, pomaga odzyskać spokój i równowagę psychiczną. Polecany przy trądziku, pęknięciach skóry, egzemie, łupieżu, stanach zapalnych skóry
  • Bulnesia Sarmientoi Extract (Guaiacwood Oil) (olejek eteryczny z gwajakowca) - posiada właściwości uspokajające, przeciwzapalne, obkurczające i łagodzące stres. Stosowany powszechnie w świecach, mydłach, perfumach i kadzidłach
  • Benzyl Benzoate (benzoesan benzylu) - Składnik kompozycji zapachowej. Może być rozpuszczalnikiem innych substancji zapachowych, działa również antybakteryjnie i chroni kosmetyk przed zepsuciem. Składnik sklasyfikowany jako potencjalnie groźny alergen (Alergia: skala 4 na 5). Niebezpieczny dla kobiet w ciąży.
  • Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5)
  • Linalool (linalol)- substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Jako dodatek do kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne. Uważany za groźny alergen. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)
  • Coumarin (kumaryna) - składnik kompozycji zapachowej (Alergia: skala 5 na 5)
  • Alpha-Isomethyl Ionone - składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów
  • Sodium Levulinate (sól sodowa kwasu lewulinowego) - stabilizator pH i naturalny konserwant. Wykazuje wysoką skuteczność mikrobiologiczną i zmniejsza ryzyko rozwoju i infekcji o podłożu bakteryjnym. Bezpieczny dla skóry
  • Sodium Anisate (sól sodu kwasu anyżowego) - bezpieczny konserwant antybakteryjny, który wykazuje właściwości antyseptyczne
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
  • Helianthus Annuus Hybrid Oil (Hybrydowy olej słonecznikowy) - tworzy na skórze ochronny, natłuszczający film. Wzmacnia skórę. W dużych stężeniach może nasilić problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 3 na 5)
  • Glycol Distearate (distearynian glikolu etylenowego) - emolient, tworzy wygładzający i ochronny film na skórze i włosach. Kondycjonuje, zmiękcza i natłuszcza, również w kosmetykach myjących, jest pianotwórczy. Nadaje kosmetykom perłową barwę i ułatwia aplikację, zmniejsza lepkość. Istnieje ryzyko zanieczyszczenia szkodliwym dioksanem. Nie należy stosować na uszkodzoną skórę (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Hydroxypropyl Methylcellulose (hipromelaza) - pochodna celulozy, zagętnik, zwiększa lepkość preparatu
  • PEG-14M - emulgator
  • Sodium Hydroxide (Wodorotlenek sodu) - utrzymuje odpowiednie pH w kosmetyku. Związek dopuszczony przez organizacje certyfikujące naturalne kosmetyki (Alergia: skala 1 na 5)
  • Silica (krzem, dwutlenek krzemu) - znajduje zastosowanie w kosmetykach przeciwłojotokowych, przeciwtrądzikowych, do cery mieszanej i tłustej, w kosmetykach do makijażu, pudrach. Ma zdolność rozpraszania światła. Wzmacnia włosy i paznokcie. Pochłania wilgoć, pot i sebum ze skóry, matuje. W dużych stężeniach może pogarszać stan skóry suchej. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Tocopherol (tokoferol, witamina E) - ma właściwości konserwujące, przedłuża świeżość kosmetyków,zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu. Ma silne działanie antyoksydacyjnie, ujędrnia, działa odżywczo i przeciwstarzeniowo na skórę, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie skóry, chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przyśpiesza regenerację skóry. Może pochodzić z genetycznie modyfikowanych upraw GMO. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)

Dłuuugi i nudny skład, który pisało się wieczność 😴 Kilka ciekawych rzeczy ale większość przemawia na.. nie. Jednak balsam został ze mną z uwagi na zapach. Tu właśnie tu utkwił mały szarlatan, który zmusił mnie do zatrzymania produktu. To czego produktom Kneipp zdecydowanie nie można odmówić to zapachu. O żadnym z produktów nie można powiedzieć, że są nijakie albo słabe. Te zapachy zawsze są intensywne i wyraziste. Oczywiście nie każdemu musi przypaść do gustu sam rodzaj zapachu.. to zawsze jest kwestia indywidualna ale tego faktu przeoczyć się nie da. 

Początkowo liczyłam, że kwiat migdała będzie przypominać mi olejek do kąpieli L'Occitane, który pod względem zapachowym uwielbiam. Niestety.. zapach jest zupełnie inny ale to nie znaczy, że zły. Intensywny zapach kwiatów migdała.. mocno perfumeryjny, nieco słodki ale bardziej w kierunku kwiatów. Zapach po łazience roznosi się momentalnie. Od początku do końca kąpieli intensywnie wyczuwalny i jeszcze długo po kąpieli towarzyszący.


Dość niespotykane jest również to jak zachowuje się na skórze. Tuż pod jego dotykiem skóra staje się aksamitna w dotyku. Sam produkt otula ją niczym jedwab i można się tak miziać godzinami. Ten efekt nie znika po spłukaniu wodą, a skóra nie wydaje się przesuszona mimo, że w składzie znajdują się silne detergenty. Miałam cichą nadzieję, że przy systematycznym użytkowaniu skóra się na mnie wyprze.. ale nic z tych rzeczy. Ostatecznie każdy prysznic z tym balsamem stawał się przyjemnością i tym samym dobijał mnie. To jak niezdrowa pokusa.. wiesz, że nie jest do końca dobre ale używanie sprawia radość 😈


Z uwagi na skład zdecydowanie nie wrócę, bo SLS-y całkowicie wykluczyłam ze swojej pielęgnacji i co by się nie działo nie chcę wracać, a już na pewno nie będę kupować świadomie. Za to jeśli chodzi o działanie, zapach i towarzyszący temu relaks, odprężenie, ukojenie.. czysta przyjemność. 

Normalnie mam przez niego rozdwojenie jaźni 😂 Kocha i nie kocha w jednym



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger