czerwca 11, 2018

KĄPIEL W SOCZYSTYCH MANDARYNKACH Z ŻELEM BIOLOVE


Marka Biolove już na początku wzbudziła moją ogromną ciekawość. Zdecydowanie ma w swojej ofercie kilka fajnych produktów ale są również takie, które kompletnie się u mnie nie sprawdziły. Żele po prysznic to zdecydowanie produkty które lubię. Oryginalne i piękne zapachy oraz brak wymuszenia skóry przy ciągłym użytkowaniu. W zasadzie nic więcej mi nie potrzeba. Ale czy wszystkie żele są takie wspaniałe ?


Od producenta:
Żel pod prysznic mandarynka

Sposób użycia:
Odpowiednią ilość żelu nałożyć na skórę i rozsmarować. Delikatnie spłukać.

Skład (INCI): Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycerin, Panthenol, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Benzyl Alcohol, Aroma, Cirtic Acid, Dehydroacetic Acid, d-Limonene, Linalool, Citral.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Cocamidopropyl Betaine (kokamidopropylbetaina) - Substancja myjąca, pianotwórcza stosowana w produktach do mycia twarzy, ciała, włosów. Łagodzi potencjalne działanie drażniące anionowych substancji myjących np. SLS. Składnik uznawany za bezpieczny w produktach przeznaczonych do spłukiwania. Może przesuszać skórę wrażliwą. W 2004 roku substancja otrzymała tytuł "alergen roku". (Alergia: skala 1 na 5)
  • Lauryl Glucoside (poliglukozyd laurylowy) - detergent, niejonowa substancja powierzchniowo czynna. bezpieczny dla środowiska, biodegradalny. Substancja łagodna dla skóry, łagodzi ewentualne drażniące działanie silniejszymi detergentami. Usuwa zanieczyszczania z powierzchni skóry i włosów
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Panthenol (pantenol) - niezastąpiony w preparatach przyśpieszających gojenie, łagodzących podrażnienia, poparzenia i alergie, nawilżających, kojących, kosmetykach po opalaniu, do szorstkiej i problematycznej skóry. Dobrze wpływa na włosy, pogrubia je, nawilża, wzmacnia, nabłyszcza i wygładza, a także na paznokcie. Bardzo dobrze i głęboko się wchłania.  (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Coco-Glucoside (glukozyd kokosowy) -  naturalna substancja myjąca. Jest stosowana w produktach organicznych, ponieważ jest wyjatkowo łagodna dla skóry. Wzmacnia pianę w produktach pieniących. Poprawia konsystencję. Umożliwia połączenie z wodą substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie. (Alergia: skala 1 na 5)
  • Glyceryl Oleate (monogliceryd kwasu oleinowego) - emulgator. Dobrze nawilża, utrzymuje wilgoć skory. Stosowany m.in. w kosmetykach naturalnych. Tworzy na powierzchni skóry i włosów film, który zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z powierzchni, przez co kondycjonuje skórę i włosy. Nadaje połysk.  (Komedogenność: skala 3 na 5)
  • Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
  • Aroma (Aromat) - określenie substancji zapachowej lub smakowej, najczęściej będącą substancją spożywczą. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały. (Alergia: skala 5 na 5)
  • Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
  • Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - Łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5)
  • Linalool (linalol)- substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Jako dodatek do kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne. Uważany za groźny alergen. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)
  • Citral (Cytral) - składnik kompozycji zapachowej. Składnik sklasyfikowany jako potencjalny, groźny alergen. (Alergia: skala 4 na 5)

Moja skóra twarzy i głowy nie toleruje detergentu o nazwie Cocamidopropyl Betaine. Twarz automatycznie staje się przesuszona, a głowa swędzi. Za to ciało dość dobrze toleruje.. na szczęście,  bo jednak niezwykle trudno znaleźć żele, które nie zawierają silnych detergentów typu SLS czy wspomnianego CAPB. Cocamidopropyl Betaine jest substancją uznawaną za łagodną, chociaż w 2014 roku otrzymała mało zaszczytny tytuł "alegren roku". Osobiście znajduję na własnej skórze potwierdzenie tego tytułu.. co jednak nie oznacza, że również powinnaś się go obawiać. Wszelka reakcja alergiczna to zawsze sprawa bardzo indywidualna. Jednak jeśli po użyciu szamponu swędzi Cię skóra głowy to może być to pierwszy objaw alergii na ten składnik.


Pod względem składu nie mogę ocenić żel negatywnie. Jeden mocniejszy detergent, kilka słabszych i przyjaznych środowisku. Do tego pantenol, gliceryna i trochę zapachu. Ma on przede wszystkim myć i w zasadzie to robi. 

Żel ma bardzo lekką konsystencję. Zdecydowanie należy do jednych z bardziej  lejących, a to niestety wpływa na tego wydajność. W tym przypadku miesiąc użytkowania to maximum co mogłabym z niego wyciągnąć i to przy dość mocnym oszczędzaniu. Niemal się nie pieni. W kontakcie z wodą zamienia się bardziej w emulsję o nieco śliskiej żelowej konsystencji. Daje to bardzo przyjemny poślizg na skórze, co niewątpliwie umila kąpiel.


Jedyne co mnie w wersji mandarynkowe rozczarował to zapach. Niby czuć mandarynki szczególnie zaraz po aplikacji ale po chwili zapach staje się jakiś mdły, lekki, a pod chwili ledwo wyczuwalny. Nie kojarzę aby inne zapachy żeli Biolove tak mnie rozczarowały pod tym względem. W zasadzie żel używam, bo używam ale szczególnych korzyści aromatycznych z tego nie wynoszę. Pamiętam wersję z borówka i mam w zapasach Browne z pomarańczą.. tym wersjom nie mogę zarzucić nijakie to zapachu.


W opakowaniach żeli Biolove jest coś co mnie drażni. Absolutnie za każdym razem uszkadzają się zawiasy od klapki zamykającej wylot dozujący (zdjęcie powyżej). Dbam o opakowania kosmetyków, bo lubię gdy przez okres ich użytkowania wyglądają estetycznie.. a jak to się dzieje, że jeszcze przed zużyciem 1/3 opakowania już mam urwane zamknięcie.. jakaś czarna magia. Poza tym nie mogę na nic narzekać. Etykiety wyglądają ładnie od początku do końca.


Lubię żele Biolove i z przyjemnością do nich będę wracać. Z wersją mandarynkową wcale nie jest tak źle ale wiem, że mogło być lepiej. Na tle pozostałych żeli wypada słabo ale tylko w kwestii zapachu. Niby niewiele.. więc może przesadzam ale niby dlaczego mam się zadowolić przeciętnym zapachem? Kąpiel to dla mnie relaks i odprężenie, a przy okazji jakaś forma aromaterapii.. więc niech pachnie tak jak lubię.


Używałaś żeli Biolove?
Masz swój ulubiony zapach?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger