marca 29, 2019

ORGANICZNA ODŻYWKA DO WŁOSÓW Z BIOAKTYWNYM KOMPLEKSEM Z GRANATU MARKI DR.ORGANIC


Być może ktoś pamięta krótką historię goszczenia na polskim rynku marki Dr. Organic.. ja nie pamiętam ale podobno miało to miejsce. Były to zapewne czasy kiedy naturalna pielęgnacja i wnikanie w składy kosmetyków obchodziły mnie tyle co wpływ rozrodu chrząszcza majowego na kulistość Ziemi. Kiedy w końcu pod wpływem bardzo dobrych opinii marka zaciekawiła mnie.. musiałam uruchomić wszelkie kontakty aby sprowadzić ją pod swój dach. Udało się, i jednym z pierwszych produktów jakie wkroczyły do pielęgnacji jest organiczna odżywka do włosów z granatem. 

Uwielbiam granaty!


Od producenta:
Używaj w połączeniu z naszym organicznym bioaktywnym szamponem z granatu. Ta niezwykle skuteczna formuła uzupełnia naturalny stan włosów, pokrywając i przenikając przez zewnętrzne włókna włosów, pozwalając naszemu organicznemu, bioaktywnym kompleksowi z granatu, odżywiać i chronić mieszki włosowe, pomagając w widoczny sposób poprawić kondycję włosów.


Na opakowanie nie mogę narzekać. Jest w miarę estetycznie, wszelkie niezbędne informacje są podane, do tego wygodna aplikacja i całkiem dobra pojemność 265 ml.

Zapach odżywki nieco przypomina granat ale głównie to zapach.. kwasku cytrynowego. Liczyłam na nieco lepsze doznania zapachowe ale na szczęście na włosach wyczuwam bardziej granat. Zapach sam w sobie jest dość ulotny więc zakaz po spłukaniu odżywki na włosów nic nie czuć. Z drugiej strony chyba lepiej nie czuć nic niż coś przeciętnego czy niejakiego.

Konsystencja odżywki jest nieco specyficzna. Nie jest treściwa ale rzadka też nie.. jest gdzieś pomiędzy. Na włosach bez problemu się rozprowadza i ekspresowo wchłania. Niekiedy nakładam jej sowitą warstwę, a i tak mam wrażenie, że włosy ją piją.


Z odżywkami i maskami do włosów mam tak, że zazwyczaj już podczas aplikacji (ewentualnie podczas spłukiwania) wiem czy coś z tego będzie czy nie, bo moje włosy już wtedy nabierają innej struktury. Takie produkty zazwyczaj od pierwszego użycia wiem czy staną się ulubieńcami czy nie. W przypadku dr. Organic.. nic nie zaiskrzyło. W tradycyjnym stosowaniu szampon-odżywka-płukanie nie ma fajerwerków. Niby w niewielkim stopniu jestem w stanie przyznać, że coś z moimi włosami robi ale nie jestem w stanie określić co. Na drugi dzień po myciu moje włosy potrafią się elektryzować i brakuje im odpowiedniego dociążenia czy jakiegokolwiek nawilżenia czy odżywienia. Okres czapek i szalików w połączeniu z odżywką dr. Organic to dla moich włosów tortury. W okresie stycznia i lutego kombinowałam z odżywką na różne sposoby.. potrafiłam zostawić ją pod czepkiem na dłużej aby lepiej zadziałała na włosy ale efekty były takie same jakbym miała ją trzymać minutę.


Skład (INCI): Aloe Barbadensis Leaf Juice, Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Butyrospermum Parki (Shea) Butter, Glyceryl Caprylate, Panthenol (Pro-vitamin B5), Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tocopherol (Vitamin E), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Perfum, Sodium Phytate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal.

  • Aloe Barbadensis Leaf Juice (sok z liści aloesu) - wykazuje silne właściwości lecznicze. Leczy stany zapalne skóry, spojówek, poparzenia. Działa przeciwbólowo, kojąco gojąco, przeciwobrzękowo, oczyszczająco. ma działanie nawilżające. Reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga zmatowić skórę i zwęzić pory. Może być nakładany na skórę jak i włosy. W stanie czystym może odparowywać ze skóry powodując przesuszenie, dlatego warto łączyć go z emolientami. Nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na salicylany np. aspirynę (Alergia: skala 1 na 5)
  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate - emolient, surfaktant i emulgator, aprobowany do stosowania w kosmetykach naturalnych
  • Cetearyl Alcohol (alkohol cetylostearylowy, alkohol cetearylowy) - zagęszcza oraz wpływa na właściwości aplikacji produktu, daje poślizg. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie. Zapobiega odparowaniu wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Punica Granatum Fruit Extract (ekstrakt z granatu) - to źródło kwasu punikowego (Omega 5), związku występującego wyłącznie w owocach granatu. Ma działanie przeciwstarzeniowe - wpływa na regenerację komórek skóry - oraz przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Kwas elagolowy zawarty w granacie to silny przeciwutleniacz - wzmacnia ścianki komórek skory, co wpływa na zwiększenie jej odporności i chroni przed działaniem wolnych rodników. Kwas ursolowy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwobrzękowych, stymuluje syntezę kolagenu,a także przyśpiesza regenerację oraz gojenie się naskórka
  • Pyrus Malus (Apple) Extract (ekstrakt z jabłka) - reguluje transepidermalną utratę wody. Polecany do kosmetyków o działaniu nawilżającym na skórę i włosy. Ponadto działa antyoksydacyjnie, przeciwutleniająco. Stymuluje regenerację komórek dzięki kwasom AHA
  • Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (masło Shea) - zwane masłem życia, intensywnie odżywia i regeneruje skórę, pozostawiając na niej ochronny płaszcz lipidowy. Pomaga zachować wilgoć i zmniejszyć utratę wody, zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry, a tym samym poprawia jej elastyczność. Pomaga redukować zmarszczki wywołane m.in. przesuszeniem naskórka
  • Glyceryl Caprylate (monogliceryd kwasu kaprylowego) - tworzy ochronny i natłuszczający film na powierzchni włosów i skóry, kondycjonuje, zmiękcza i wygładza powierzchnię oraz nadaje połysk. Jest substancją myjącą oraz zdolną do tworzenia miceli w produktach z anionowymi sulfaktantami. Poprawi konsystencję produktów myjących. (Komedogenność: skala 1 na 5, Alergia: skala 1 na 5)
  • Panthenol (pantenol) - niezastąpiony w preparatach przyśpieszających gojenie, łagodzących podrażnienia, poparzenia i alergie, nawilżających, kojących, kosmetykach po opalaniu, do szorstkiej i problematycznej skóry. Dobrze wpływa na włosy, pogrubia je, nawilża, wzmacnia, nabłyszcza i wygładza, a także na paznokcie. Bardzo dobrze i głęboko się wchłania.  (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride - składnik pochodzenia roślinnego (z gumy guar). Substancja antystatyczna tworzy na włosach ochronną powłokę. Posiada właściwości odżywcze, wygładza, wzmacnia włosy oraz ułatwia rozczesywanie
  • Tocopherol (tokoferol, witamina E) - ma właściwości konserwujące, przedłuża świeżość kosmetyków,zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu. Ma silne działanie antyoksydacyjnie, ujędrnia, działa odżywczo i przeciwstarzeniowo na skórę, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie skóry, chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przyśpiesza regenerację skóry. Może pochodzić z genetycznie modyfikowanych upraw GMO. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Helianthus Annuus Seed Oil  (olej z nasion słonecznika) - pełni funkcję odżywczą, natłuszczającą, często stosowany w produktach ochronnych, z filtrami przeciwsłonecznymi. Działa przeciwzapalnie, łagodząco i przeciwrodnikowo. Dobrze się wchłania. Stosowany zbyt często i w dużych dawkach może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
  • Sodium Phytate (sól sodowa kwasu fitowego) - naturalny antyoksydant, ma działanie przeciwzapalne i chelatujące
  • Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
  • Sodium Benzoate (benzoesan sodu) - konserwuje, chroni przed rozwojem drożdzy, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych. Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, ale może podrażniać oczy. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Potassium Sorbate (sorbinian potasu) - łagodny konserwant, chroni kosmetyk przed pleśnią, hamuje rozwój drożdży i pleśni, wykazuje aktywność w produktach o pH 3-6, w pH >7 jego aktywność drastycznie maleje. Hamuje rozwój większości bakterii, oprócz bakterii kwasu mlekowego (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Citronellol (Cytronelol) - składnik kompozycji zapachowej imitujący zapach róży i geranium. Jest klasyfikowany jako drażniący, wpisany na oficjalną listę potencjalnych alergenów. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 3 na 5)
  • Geraniol (Geraniol) - składnik kompozycji zapachowej. Substancja wpisana na oficjalną listę potencjalnych alergenów. Sklasyfikowana jako groźny alergen. (Alergia: skala 4 na 5)
  • Hexyl Cinnamal - składnik kompozycji zapachowej


W marcu kiedy zrobiło się nieco cieplej i odpuściłam szaliki i czapki miałam nadzieję, że odżywka poradzi sobie z mniej wymagającymi warunkami.. niestety. Może aby nie było tak dramatycznie to sytuacja nieco się poprawiła, bo moje włosy przestały wyglądać jak siano ale tu większy wpływ miała wizyta u fryzjera i podcięcie włosów o 5 cm. 

Zazwyczaj po takiej wizycie moje włosy są na tyle naszpikowane silikonami, że wizualnie niczego im do szczęścia nie trzeba. Dlatego pierwsze mycie włosów po wizycie u fryzjera zakończyło się spotkaniem z granatem od dr. Organic. Jeszcze tak nie miałam aby odżywka była w stanie zrujnować przy pierwszym spotkaniu efekt fryzjerskiej sztuki.. ewidentnie nie doceniałam odżywki. Włosy następnego dnia wyglądały na suche i elektryzowały się. Zwyczajnie ręce mi opadły.


Nie wiem co mam napisać. Sądziłam, że okres zimowy i wymagania moich włosów zwyczajnie są ponad jej siły ale nawet teraz kiedy jest cieplej, a moje włosy zostały skrócone o 5cm wciąż sobie nie radzi. Mam wątpliwości czy poradzi sobie w okresie letnim, kiedy słonce potrafi dodatkowo wysuszyć włosy. Nie mam pojęcia czy sprawdzi się na włosach innych niż moje.. w końcu moje do wymagających nie należą, a takich cudów już dawno nie doświadczyłam.

Ostatecznie nasza relacja wygląda tak, że odżywka się na mnie obraziła, a ja używam jej na zasadzie "mam to zużyję".. i tak mija nam czas pomiędzy innymi produktami do pielęgnacji włosów.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger