Ostatnio na celownik wzięłam sobie poznanie marki EC-LAB. Przygoda zaczęła się od olejków pod prysznic, które zachwyciły mnie swoimi właściwościami. Aktualnie posiadam wszystkie wersje zapachowe ale tylko dwa z pięciu polubił mój nos. Jak to wygląda w przypadku żeli pod prysznic?
Podobnie jak w przypadku olejków, tu również mamy do wybory pięć wersji zapachowych.
- Grecki żel pod prysznic - woda imbirowa, organiczna oliwa z oliwek, organiczny ekstrakt zielonej herbaty, aloes
- Francuski żel pod prysznic - odwar z liści winogron, ekstrakt z moreli, organiczny ekstrakt zielonej herbaty, olejek lawendowy, olej jojoba, aloes, olej z pestek winogron
- Japoński żel pod prysznic - witaminowy - olej z pomarańczy gorzkiej, ekstrakt z poziomki, olej bazylii, organiczny ekstrakt zielonej herbaty, aloes
- Tajski żel pod prysznic - energia - odwar z owoców karamboli, ekstrakt z owoców mangostanu, ekstrakt z jagód goji, organiczny ekstrakt z zielonej herbaty, aloes
- Balijski żel pod prysznic - odświeżający - organiczny ekstrakt z mącznicy jadalnej, passiflory, olej z werbeny, ekstrakt z aloesu, organiczny ekstrakt zielonej herbaty
Wszystkie żele znajdują się w smukłych i wysokich butelkach o pojemności 350 ml. Nakrętka pełni jednocześnie funkcję dozującą. Opakowanie jest dosyć elastyczne więc nie wymaga użycia większej siły aby wydobyć produkt. Jedyną różnicę jaką zauważyłam między opakowaniami to zmiana loga i czcionki. Podejrzewam, że to balijski żel (po lewej) posiada odświeżoną grafikę.
Co do zapachów zarówno żeli jak i olejków mam niemal zawsze niespodziankę.
Najczęściej spodziewam się, że zapach produktu nawiązuje do tego co
widzę na jego opakowaniu. Jeżeli widzę na zdjęciu bawełnę to takiego
zapachu się spodziewam, jeżeli jest cytryna to chociaż w minimalnym
stopniu właśnie się jej spodziewam. W przypadku olejków producent
wywrócił wszystko do góry nogami (może poza wersją brazylijską i
indyjską), z żelami jest już nieco lepiej.
Balijski żel pod prysznic
Opis producenta:
Zawiera ponad 95% składników pochodzenia roślinnego. Składniki aktywne ujędrniają skórę, działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie, stymulują syntezę kolagenu, tonizują, delikatnie oczyszczają, dają uczucie świeżości.
Składniki aktywne:
Organiczny ekstrakt z zielonej herbaty - ujędrnia skórę, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, ułatwia nasycenie skóry biologicznie aktywnymi i odżywczymi składnikami.
Ekstrakt z aloesu - zwiększa syntezę kolagenu, stymuluje procesy metaboliczne, tonizuje i nawilża.
Ekstrakt z mącznicy jadalnej - Passiflory - delikatnie odżywia i koi skórę, pozostawia odczucie świeżości.
Olej z werbeny - nawilża, zmiękcza skórę, powoduje, że staje się aksamitna, przeciwdziała nadmiernej utracie wilgoci.
Skład (INCI): Aqua, Pacciflora Flower Floral Water, Sodium Coco-Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Organic Passiflora Edulis extract, Organic Green Tea extract, Aloe Barbadensis extract, Verbena Essential Oil, Glycerin, Sodium Chloride, Perfume, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, CI 73000, CI 75810
Tajski żel pod prysznic
Opis producenta:
Zawiera ponad 95% składników pochodzenia roślinnego. Składniki aktywne przywracają skórze gładkość, napinają, nawilżają, działają odmładzająco, działają antybakteryjnie, znakomicie radzą sobie z wolnymi rodnikami.
Składniki aktywne:
Odwar z owoców karamboli (oskomian pospolity) - przywraca skórze gładkość, napina i nawilża, działa odmładzająco.
Ekstrakt z aloesu - zwiększa syntezę kolagenu, stymuluje procesy metaboliczne, tonizuje i nawilża.
Ekstrakt z mangostanu - działa silnie antybakteryjnie, znakomicie radzi sobie z wolnymi rodnikami, powodującymi osłabienie napięcia skóry i przedwczesne starzenie.
Jagody goji - udoskonalają naturalną ochronę skóry, nawilżają, tonizują i chronią przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.
Skład (INCI): Aqua,
Averrhoa Carambola Fruit Water, Cocamidopropyl
Betaine, Sodium Coco-Sulfate, Barbarum Fruit Extract, Garcinia Mangostana Extract,
Aloe Barbadensis Extract, Glycerin, Sodium
Chloride, Perfume, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, CI
73000, CI 75125
Obie wersje pod względem zapachu są bardzo ładne. Wersja Balijska to kwiatowe świeże perfumy z lekką nutką cytryny. Bardzo odświeżający i przyjemny zapach. Natomiast tajski żel mimo, że spodziewałam się bawełnianych aromatów to jest to dla mnie zapach zielonego jabłka. To z pewnością uniwersalny żel, który polubią wszyscy domownicy. Oba produkty mają lekko żelową konsystencję i pienią się w nieco mniejszym stopniu niż drogeryjne żele na bazie SLSów. Chociaż po żelach nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego, to jednak zaskoczyły mnie tym, że skóra po ich użyciu jest bardzo gładka. Odczuwam również bardzo lekkie nawilżenie ale w zdecydowanie mniejszym stopniu niż w przypadku olejków. Zapach na skórze pozostaje zaskakująco długo jak na żele. U mnie jest to najczęściej do około godziny po kąpieli.
Nie jestem w stanie jasno określić, który żel bardziej lubię. Zużycie wskazywałoby na Tajski ale nie tylko ja z niego korzystam. Jeżeli zdarzy się, że mam rano czas aby ćwiczyć to sięgam po wersję Balijska, ponieważ jest bardziej odświeżająca. Za to wczesnym wieczorem, gdy muszę jeszcze stawić czoła domowym zadaniom sięgam po nieco słodki i rześki żel Tajski. Jeżeli pozostałe wersje mają równie fajne zapachy to z przyjemnością je wypróbuję.
Co zatem wybrać? Zarówno olejki jak i żele warto wypróbować. Jeżeli obawiasz się nietrafionego zapachu to bezpieczniejszą opcją będą żele. Jednak jeżeli ciekawi Cię formuła olejku pod prysznic, która jednocześnie nawilża skórę to w szczególności polecam waniliowo-kakaowy olejek Brazylijski (szczególnie polecam wielbicielkom nieco słodkich ale nie mdlących zapachów) lub kwiatowy olejek Hawajski.
