października 19, 2018

KOMPLEKSOWA ODBUDOWA WŁOSÓW POD WZGLĘDEM PROTEIN I AMINOKWASÓW Z ODŻYWKĄ BLOND LIFE OD JOICO


Już od jakiegoś czasu jestem stałą fanką produktów marki Joico. Szampon z linii Blond Life oraz słynny Deep-Penetrating Reconstructor doczekały się nie tylko recenzji ale również niejednokrotnie trafiły do ulubieńców miesiąca (ulubieńcy maja, ulubieńcy września, a nawet ulubieńców roku 2017). Chociaż z zasady staram się wybierać produkty o jak najbardziej naturalnym składzie to w kwestii pielęgnacji włosów nie zawsze się to u mnie sprawdza. Największy problem jaki napotkałam to kwestia odbudowy, a z produktami Joico ten problem przestał istnieć.


Od producenta:
Lekka odżywka o mocy serum, które silnie nawilża i odżywia włosy blond, nadając im niebywałą gładkość i miękkość oraz dogłębną odbudowę. Nabłyszcza włosy i silnie wygładza. Dedykowana jest do rozjaśnianych włosów w odcieniach blond. Dogłębnie pielęgnuje i odżywia włosy.

Produkty z linii Blonde Life wyróżniają się dzięki zawartości argininy, która gwarantuje większą elastyczność włosów, olejków Monoi i Tamanu, które odżywiają skórę i nawilżają włosy oraz technologii Bio-Advanced Peptide Complex, która niweluje zniszczenia, uzupełnia ubytki, wzmacnia włosy i naprawia powstałe uszkodzenia.


Dlaczego decyduję się na pewne odstępstwo od naturalnej pielęgnacji włosów? Głównie z tego względu, że moje włosy są długie i systematycznie poddawane farbowaniu i rozjaśnianiu. Aby włosy rosły piękne i zdrowe kluczem jest działanie w obrębie cebulek, zdrowe odżywiania, dostarczanie aminokwasów, biotyny, dbanie o skórę głowy.. unikanie stresu itd. Jednak nie dajmy się zwariować! O ile możemy wspomóc naturę to jednak jej nie oszukamy. Jeżeli włosy są z natury cienkie, to żaden kosmetyk ani suplement tego nie zmieni. Co innego jeśli chodzi o włosy na długości. Suche, spalone, puszące się, matowe, połamane.. to wszystko efekt "dbania" i doboru stosowanych produktów. Z pewnością niejednokrotnie czytałaś o odpowiedniej harmonii pomiędzy proteinami (odbudowa), emolientami (ochrona) oraz humektantami (nawilżenie). W przypadku emolientów i humektantów łatwo jest znaleźć odżywki/maski/sera o naturalnych składach. Za to dobry i kompleksowy produkt proteinowy to już wyzwanie. Zdecydowana większość produktów w sklepach ukierunkowana jest na odbudowę.. czyli niby wszystko super! Jednak w składach znajdują się zazwyczaj takie proteiny jak keratyna, hydrolizowane proteiny mleka, pszenicy, jedwabiu, białka soi, kolagen.. a gdzie aminokwasy?


Nasze włosy zbudowane są z protein i aminokwasów. W związku z czym uzupełnianie ubytków wyłącznie poprzez dostarczanie protein jest stanowczo niewystarczające. Z drugiej strony aminokwasy od razu windują cenę takiego produktu. Mając do wyboru dwa produkty obiecujące odbudowę włosów z czego jeden dwukrotnie droższy zazwyczaj wybierzemy tańszy.. bo po co przepłacać? Kluczem jak zawsze jest skład. 

Aminokwasy mają większą zdolność przenikania, a w połączeniu z proteinami tworzą naprawdę dobrą kombinację wypełniającą mikro uszkodzenia włosów. Peptydy, czyli aminokwasy syntetyczne nie są pochodzenia naturalnego, co wpływa na cenę produktu. W odżywce Blond Life Joico mamy do czynienia z proteinami ale towarzyszą im 4 różne rodzaje peptydów (Pentapeptide-30 Cysteinamide, Pentapeptide-29 Cysteinamide, Tetrapeptide-29 Argininamide, Tertapeptide-28 Argininamide). 

Skład (INCI): Water/ Aqua/ Eau, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Isopropyl Palmitate, Stearyl Alcohol, Bis-Diisopropanolamino-PG-Propyl Dimethicone / Bis-Isobutyl PEG-14Copolymer, Propylene Glycol, Cetyl Esters, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Calophyllum Inophyllum Seed Oil, Hydrolyzed Keratin, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Gardenia Tahitensis Flower Extract, Pentapeptide-30 Cysteinamide, Pentapeptide-29 Cysteinamide, Tetrapeptide-29 Argininamide, Tertapeptide-28 Argininamide, Arginine, Hydroxyethylcellulose, Guar hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-37, Bis-Ethyl (Isostearylimidazoline) Isosteramide, Propylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, PEG-14M, Styrene/Butadiene Copolymer, Polysorbate 20, Disodium EDTA, Butyloctanol, PPG-1 Trideceth-6, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, DMDM Hydantoin, Isopropyl Alcohol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Geraniol, Fragrance/Perfume.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Cetearyl Alcohol (alkohol cetylostearylowy, alkohol cetearylowy) - zagęszcza oraz wpływa na właściwości aplikacji produktu, daje poślizg. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie. Zapobiega odparowaniu wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Behentrimonium Chloride (chlorek dokozylotrójmetyloaminowy) - substancja stosowana w produktach do mycia oraz pielęgnacji włosów. Ma działanie myjące, zapobiega elektryzowaniu i plątaniu włosów, ułatwia rozczesywanie, wygładza, zmiękcza i kondycjonuje. Wykazuje lekkie działanie konserwujące. Zdarzają się reakcje alergiczne. Substancja może wywoływać podrażnienia skóry i zapalenie mieszków włosowych (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 3 na 5)
  • Isopropyl Palmitate (palmitynian izopropylu) - emolient suchy, nadaje poślizg, wspomaga wiązanie się składników w kosmetyku. W preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni film, który zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z powierzchni, przez co kondycjonuje, zmiękcza, i wygładza skórę i włosy. Stosowany w czystej postaci na skórę, może być komedogenny
  • Stearyl Alcohol (alkohol stearylowy) - emolient tłusty, tworzy na powierzchni warstwę zapobiegającą odparowaniu wilgoci, zapobiega przesuszeniu skóry i włosów. Ma właściwości gaszące pianę oraz poprawiające lepkość. W dużych stężeniach może nasilać problemy trądzikowe. (Komedogenność: skala 3 na 5)
  • Bis-Diisopropanolamino-PG-Propyl Dimethicone/Bis-Isobutyl PEG-14 Copolymer - silikonowa substancja nawilżająca. Oprócz nawilżenia, nadaje włosom blasku i chroni przed blaknięciem koloru
  • Propylene Glycol (glikol propylenowy) - rozpuszczalnik substancji nierozpuszczalnych w wodzi i innych rozpuszczalnikach. Jest również nośnikiem substancji różnego rodzaju od aktywnych do zapachowych. Jest dobrym promotorem przejścia aktywnych składników w głąb skóry, wzmacnia ich działanie. Nie zalecany w kosmetykach dla dzieci. Podejrzewany jest o przyciąganie toksyn, m.in. metali ciężkich i przenoszenie ich w głąb warstw skóry. (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Cetyl Esters (estry cetylowe) - emolient tłusty, tworzy na powierzchni skóry i włosów woskowy film, który działa ochronnie, natłuszczająco, wygładzająco i zmiękczająco, zapobiega utracie wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5)
  • Cocos Nucifera (Coconut) Oil (olej kokosowy) - tworzy na powierzchni skóry silnie natłuszczającą, nabłyszczającą, zmiękczającą i odżywczą powłokę, która chroni skórę i włosy. Przynosi ulgę ściągniętej i wysuszonej skórze. Nadaje połysk i zmiękcza włosy. Ma również właściwości przeciwpróchnicze i wybielające zęby. Silnie komedogenny, nie zalecany do skóry tłustej, trądzikowej, skłonnej do wyprysków i stanów zapalnych. (Komedogenność: skala 5 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil (olej z krokosza bawarskiego) -wpływa na wzrost włosa oraz zdrową skórę, gdyż zawiera witaminę E. Jest delikatny i łatwo wchłania się przez skórę. Wspiera walkę z wypadaniem włosów. Nadaje się do pielęgnacji skory, nawilżając ją. Nie blokuje porów skóry
  • Helianthus Annuus Seed Oil  (olej z nasion słonecznika) - pełni funkcję odżywczą, natłuszczającą, często stosowany w produktach ochronnych, z filtrami przeciwsłonecznymi. Działa przeciwzapalnie, łagodząco i przeciwrodnikowo. Dobrze się wchłania. Stosowany zbyt często i w dużych dawkach może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Calophyllum Inophyllum Seed Oil (olej z nasion tamanu) - regeneruje, odżywia i nawilża skórę. Posiada działanie przeciwbakteryjne i przyśpieszające gojenie. Redukuje zmarszczki i wzmacnia naczynia krwionośne. Przyczynia się do redukcji blizn i rozstępów skórnych. Ma właściwości promieniochronne
  • Hydrolyzed Keratin (keratyna hydrolizowana) - składnik nawilżający, wzmacniający, uelastyczniający, wygładzający i zapobiegający starzeniu. Zapobiega elektryzowaniu włosów. Stosowany w zabiegach keratynowego prostowania i nabłyszczania włosów. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin (czwartorzędowy hydrolizat keratyny) - substancja antystatyczna, zapobiega elektryzowaniu się włosów. Tworzy na powierzchni skóry i włosów film, który ogranicza nadmierne odparowywanie wody, dzięki czemu nawilża. Zmiękcza i wygładza skórę i włosy
  • Gardenia Tahitensis Flower Extract (wyciąg z kwiatów gardenii tahitańskiej) - działa przeciwzapalnie, gojąco, przeciwbólowo i łagodząco. Łagodzi podrażnienia, obrzęk, ślady po ukąszeniach owadów, przyśpiesza regenerację skóry, gojenie drobnych ran. Wykazuje lecznicze właściwości w przypadku jęczmienia oczu, stanów zapalnych skóry oraz egzem. Jest silnym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki i spowalniającym procesy starzenia. Ma działanie wygładzające i poprawiające elastyczność skory. Działa odżywczo na włosy i nadaje słodki, zmysłowy zapach.
  • Pentapeptide-30 Cysteinamide - aminokwas, substancja kondycjonująca
  • Pentapeptide-29 Cysteinamide - aminokwas, substancja kondycjonująca
  • Tetrapeptide-29 Argininamide - aminokwas, substancja kondycjonująca
  • Tertapeptide-28 Argininamide - aminokwas, substancja kondycjonująca
  • Arginine - składnik przyciągający i wiążący wilgoć z otoczenia, wbudowuje się w płaszcz lipidowy, dzięki czemu głęboko nawilża skórę oraz wygładza, dociera do warstwy rogowej. Przyśpiesza gojenie, wzmacnia i poprawia kondycję skóry. Zapobiega wysychaniu kosmetyku. jest składnikiem naturalnego czynnika nawilżającego NMF
  • Hydroxyethylcellulose (hydroksyetyloceluloza, HEC) - głównie stosowany jako zagęstnik zwiększający lepkość kosmetyku. Nie działa komedogennie z tego względu jest polecany jako składnik kremów do twarzy, żeli, serum. Pochłania zapach potu, więc może być stosowany w antyperspirantach
  • Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride - składnik pochodzenia roślinnego (z gumy guar). Substancja antystatyczna tworzy na włosach ochronną powłokę. Posiada właściwości odżywcze, wygładza, wzmacnia włosy oraz ułatwia rozczesywanie
  • Polyquaternium-37 - substancja antystatyczna, tworzy film na powierzchni włosów i skóry. Ułatwia rozczesywanie, nadaje połysk i elastyczność włosom
  • Bis-Ethyl (Isostearylimidazoline) Isosteramide - naprawia uszkodzenia włosów. To opatentowana substancja kondycjonująca, która poprawia wyrównanie włókien i zmniejsza tarcie między pasmami włosów
  • Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate (diester glikolu propylenowego i mieszaniny kwasów kaprylowego i kaprynowego) - poprawia rozprowadzalność kosmetyków oraz ich parametry sensoryczne. Stosowany szczególnie w kosmetykach pielęgnacyjnych, kosmetyce kolorowej, antyperspirantach i dezodorantach
  • PEG-14M - emulgator
  • Styrene/Butadiene Copolymer (kauczuk butadienowo-styrenowy) - organiczny związek chemiczny
  • Polysorbate 20 (polioksyetylenowane 20 moli tlenku etylenu estry tłuszczowe sorbitanu) - emulgator. Stabilizuje emulsję i zapobiega rozwarstwianiu faz, jest dobrym nośnikeim substancji nierozpuszczalnych w wodzie, pomaga je wprowadzić do roztworów wodnych. Ma także właściwości oczyszczające. Może być zanieczyszczony szkodliwym dioksanem. Nie należy stosować na uszkodzoną skórę (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Disodium EDTA (sól dwusodowa kwasu wersenowego) - konserwant i stabilizator wiążacy jony metali ciężkich, zapobiega zmianie barwy i zapachu kosmetyków. Chroni kosmetyk przed zepsuciem i patogenami. Ma właściwości zmiękczające i regulujące lepkość. Wspomaga działanie innych konserwantów. Nie należy stosować na uszkodzoną skórę. Niezalecany w kosmetykach nanoszonych za pomocą rozpylaczy ze względu na możliwość drażnienia błon śluzowych i układu oddechowego (Alergia: skala 2 na 5)
  • Butyloctanol (butyloctanol) - substancja wchodząca w skład naturalnego czynnika nawilżającego, wnika do płaszcza lipidowego, wbudowywuje się, przyciąga i wiąże cząsteczki wody w warstwie rogowej skóry. Stosowany najczęściej w szamponach
  • PPG-1 Trideceth-6 (syntetyczny alkohol tridecylowy oksyetylenowany 6 molami tlenku etylu) - substancja myjąca, stosowana w kosmetykach do skóry i włosów. Pełni funkcję emulgatora, wpływa na powstanie emulsji. Reguluje i poprawia jakość piany w kosmetyku, poprawia konsystencje kosmetyku, zmiękcza jego lepkość. Może uwalniać szkodliwy dioksan. Nie należy stosować na uszkodzoną skórę, okolice oczu i ust (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Magnesium Nitrate (azotan magnezu) - konserwant, zapobiega psuciu, ma zdolność wiązania wilgoci, stosowany jako składnik pielęgnacyjny w produktach do włosów. Toksyczny po spożyciu. Może uwalniać szkodliwe nitrozaminy. Nie powinien być nakładany na uszkodzoną skórę (Alergia: skala 2 na 5)
  • Magnesium Chloride (chlorek magnezu) - ma właściwości wnikające przez skórę do krwiobiegu. Spotykany najczęściej w preparatach suplementacyjnych w postaci płynnych roztworów, ktore uzupełniają poziom magnezu w organizmie. Wchłaniając się przez skórę, wzmacnia kości i zęby, zapobiega osteoporozie, obniża poziom wapnia, oszczędzając wątrobę i żołądek. Ma również właściwości przeciwpotowe, dezodorujące, neutralizujące bakterie i zapobiega przykremu zapachowi potu. Działa antyspetycznie, przyspiesza gojenie stanów zapalnych i ran
  • Methylchloroisothiazolinone (MIT) - Konserwuje i zapobiega namnażaniu drobnoustrojów w kosmetyku. Substancja niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Substancja sklasyfikowana, jako silnie uczulająca. Od 2015 r jest całkowicie zabroniona w UE do stosowania w kosmetykach niespłukiwanych. (Alergia: skala 4 na 5)
  • Methylisothiazolinone (metyloizotiazolinon) - substancja konserwująca. Uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni kosmetyk przed wtórnym zakażeniem np. podczas nabierania kremu palcem. Substancja niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Dopuszczalne stężenie 0,01%. Często występuje w mieszaninie z Methylchloroisothiazolinone w stosunku 3:1. Maksymalne stężenie mieszaniny w gotowym produkcie to 0,0015% (Alergia: skala 5 na 5)
  • DMDM Hydantoin (1,3-dihydroksymetylo-5,5-dimethylohydrantoina) - substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetwarzanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Może uwalniać formaldehyd. (Alergia: skala 4 na 5)
  • Isopropyl Alcohol (izopropanol) - ma działanie odtłuszczające i oczyszczające, redukuje wytwarzanie piany. jest nośnikiem substancji aktywnych kosmetyku. Stosowany w perparatach do użytku zewnętrznego jako rozpuszczalnik lub rozcieńczalnik. (Alergia: skala 2 na 5)
  • Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
  • Sodium Hydroxide (Wodorotlenek sodu) - utrzymuje odpowiednie pH w kosmetyku. Związek dopuszczony przez organizacje certyfikujące naturalne kosmetyki (Alergia: skala 1 na 5)
  • Butylphenyl Methylpropional - składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów (Alergia: skala 5 na 5)
  • Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5)
  • Geraniol (Geraniol) - składnik kompozycji zapachowej. Substancja wpisana na oficjalną listę potencjalnych alergenów. Sklasyfikowana jako groźny alergen. (Alergia: skala 4 na 5)
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały

W zasadzie nie mam zwyczaju nakładać odżywek czy masek na skórę głowy, a w przypadku produktów proteinowych nie robię tego nigdy.. również w przypadku Joico. Włosy u nasady i w obrębie jakiś 5-10 cm mam na tyle zdrowe, że nie wymagają jakiejkolwiek odbudowy, za to od okolicy ucha w dół.. oj.. oj.. koniecznie! 

Odżywkę nakładam tradycyjnie po umyciu włosów. Nie zawsze mam chęć na przetrzymanie zalecane przez producenta 2-3 minuty, więc zaraz po dokładnym rozprowadzeniu odżywki zdarza mi się odżywkę spłukiwać. Sęk w tym, że już podczas rozprowadzania odżywki czuję jak zmienia się struktura moich włosów. Od razu nabierają niesamowitej gładkości i jedwabistości, a dodatkowe trzymanie w zasadzie niewiele zmienia. Blond Life działa po prostu ekspresowo! 

Przy rozczesywaniu włosów szczotka sama sunie z łatwością rozplątując wszelkie przeszkody. Włosy zwyczajnie się ślizgają.. a przecież mam co rozczesywać. Przy systematycznym użytkowaniu odżywki moje włosy od nasady po końce pięknie łapią światło, są mocniejsze, sypkie i bardzo przyjemne w dotyku. Jest jednak pewien haczyk. Odżywkę Blond Life mam nieustanie w użyciu od 11 miesięcy! Pojemność 250 ml przy mojej długości włosów to nic nadzwyczajnego i trudnego do zużycia.. więc dlaczego tak długo się z nią miotam? Z tego względu, że moje włosy nie wymagają tak silnej i intensywnej odbudowy. Po odżywkę sięgam nie częściej niż raz na dwa tygodnie.. czyli maksymalnie dwa razy w miesiącu! W przypadku gdybym używała jej częściej moje włosy zostałyby przeproteinowane i wyglądałyby na mocno przesuszone i matowe. Nie chodzi tu o samą odżywkę Blond Life ale o każdy proteinowy produkt.. również drogeryjny. To właśnie dlatego tak istotne jest zachowanie równowagi pomiędzy proteinami-emolientami-humektantami. Stosowanie wyłącznie jednej odżywki w której prym wiodą proteiny nie zabezpieczy nam włosów ani ich nie nawilży odpowiednio. Tak samo stosowanie jednej odżywki emolientowo-humektantowej nie zapewni naszym włosom odpowiedniej odbudowy. Właśnie dlatego w swojej pielęgnacji postawiłam na kompleksową odbudowę pod kątem protein ale i aminokwasów, które zapewnia mi Joico oraz bardziej przyjazne i naturalne w składach odżywki emolientowe i humektantowe, które mogę bez przeszkód stosować na całą długość włosów jak i na skórę głowy.


Produkty Joico są w mojej pielęgnacji włosów nieustannie od września 2016 i to szybko się nie zmieni. Zaraz po zdenkowaniu jednego produktu na jego miejsce wchodzi kolejny, chociaż jeszcze ani razu nie wróciłam do tego samego produktu.. bo zwyczajnie jest w czym wybierać 😁 Na blogu pojawiły się już recenzje:

i każdy z tych produktów jest godny polecenia, chociaż słynny reconstructor ma specyficzną konsystencję na co uczulam 😅


Po produkty Joico polecam zajrzeć na stronę Miasto Włosów. Znajdziesz tam nie tylko nowości, wersje podróżne czy zestawy produktów ale również w razie potrzeby odpowiednią pomoc. Niemal każdy z produktów Joico występuje w mini wersji, co jest fajną opcją na przetestowanie produktu i ewentualne rozwianie wątpliwości "czy warto" 😘

Miałaś już styczność z produktami Joico?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger