Skarby prosto z grudniowego spotkania blogerek w Chełmie, czyli Christmas Blogger Camp, które odbyły się 15 grudnia. Recenzję ze spotkania wraz z upominkami od sponsorów przeczytasz w poście, natomiast dzisiaj recenzja! Tak..! Wyjątkowo szybko ale w zasadzie po maseczki sięgnęłam następnego dnia po spotkaniu i użytkowałam je dość intensywnie.. ale o tym na końcu. Maseczki marki Orientana, czyli dość dobrze znanej marki. Mamy tu do czynienia z nowością czyli trzema maseczkami o pięknych kolorach. Te barwy naprawdę robią wrażenie, dosłownie iskrzą i trudno na ich widok nie poczuć wyrywającego się za zasłony powagi i dojrzałości.. dziecka.
Wszystkie maseczki zapakowane są w identyczne miękki tubki. Przypomina mi to trochę słynne maseczki Bani Agafii. Tak naprawdę nie jest to za szczególnie ładne ale.. sęk w tym, że dość dobrze dopasowane do konsystencji maseczek. Typowe słoiczki zupełnie by się tu nie sprawdziły, a to z uwagi na żelowo-kremową (z naciskiem na żelową) konsystencję maseczek, które mogłyby przy takim rozwiązaniu szybko zasychać. Inne rozwiązanie to pompki.. ale niemal na pewno wylot za każdym razem byłoby trzeba udrożnić. W zasadzie nie widzę dla tej konsystencji lepszego rozwiązania niż zostało zaoferowane.
Każda z maseczek wystarczyła mi na 5-6 aplikacji, z czego pod koniec była to już tylko zabawa w multimasking, który w takiej kolorystyce wyglądał naprawdę przezabawnie i komicznie. Metaliczne wykończenie maseczek sprawia, że czujesz się jak na karnawale w Brazylii.. wszystko dozwolone!
To co jest istotne dla każdej z maseczek. Warto wziąć sobie zalecenia producenta do serca, czyli:
- nakładamy maseczkę najlepiej pędzelkiem
- zmywamy ciepłą wodą, najlepiej za pomocą gąbki
To autentycznie istotne. Gdy nakładałam maseczkę palcami szło to dość.. wolno. Przy użyciu pędzla jest to zabieg ekspresowy, a przy okazji aplikuje się grubsza warstwa i dość równomiernie. Maseczki podczas aplikacji mają tendencję do gęstnienia.. nie chodzi o to, że zastygają zanim skończymy aplikować.. ale jakby zaczynają pojawiać się pierwsze objawy gęstnienia. To oczywiście w niczym nie przeszkadza jednak przy nakładaniu palcami zwyczajnie trzeba się nieco uwijać.
Zmywanie.. naprawdę wszystkim ale tylko nie rękami, bo się zajedziesz. Maseczki po zastygnięciu lubią trzymać się skóry. Dobrze jest je zmoczyć samą wodą.. nawet bez pocierania.. niech poczują wilgoć. Później w ruch idzie.. no właśnie.. co? U mnie był to wielorazowy wacik z Wielorazówki, a później został zamieniony na gąbkę. Równie dobrze sprawdzi się ściereczka muślinowa, z froty.. naprawdę cokolwiek.
Takie ściąganie maseczki jest naprawdę szybkie, a przy okazji dość czyste. Wystarczy wypłukać naszą pomocną ściereczkę pod bieżacą wodą, a barwnik maseczek dość ładnie schodzi.
NIEBIESKA HOTUNIA
Od producenta:
Naturalna maseczka do twarzy z aktywnym ekstraktem botanicznym z koreańskiej wyspy Jeju. Kolor uzyskano wyłącznie dzięki surowcom mineralnym. 95,4% składników pochodzenia naturalnego.
Działanie:
- ogranicza wydzielanie sebum
- oczyszcza
- nawilża
- zmniejsza pory
- matowi
- daje efekt glow na skórze
Nie jest to maseczka mocna.. w zasadzie określiłabym ją jako delikatną.
To oczywiście ma swoje plusy i minusy, a wszystko zależy od potrzeb
skóry i oczekiwań. Jeśli liczysz na głębokie oczyszczenie skóry,
zmatowienie, zwężenie porów to się rozczarujesz. Osobiście maseczkę
mogłabym przypisać do cer wrażliwych i delikatnych, bo zwyczajnie nie
zrobi im krzywdy. Spokojnie mogą po nią sięgać osoby młode, które nie do
końca ogarniają potrzeby swojej skóry ale chcą dla niej coś robić.
Dzięki Niebieskiej Hotuni nikt sobie krzywdy nie zrobi.
Składy maseczek są do siebie zbliżone. na czarno pozostawiłam części
wspólne dla całej trójcy, a składniki zarezerwowane wyłącznie dla Niebieskie Hotunii odnajdziesz w kolorze niebieskim.
Skład (INCI): Aqua, Glycerin, Propanediol,
Niacinamide, Mica, Cellulose Gum, Carrageenan, Houttuynia Cordata
Extract, Sucrose, Sodium Hyaluronate, Ceratonia Siliqua Gum, Cinchona
Succirubra Bark Extract, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Tetrasodium
Glutamate Diacetate, Silica, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Tin
Oxide, Parfum, Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional,
CI 77891, CI 77491, CI 77510.
- Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
- Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Propanediol - naturalny konserwant i rozpuszczalnik dla kwasów i ekstraktów roślinnych. Zwiększa przenikanie składników aktywnych, stabilizuje receptury produktów oraz działa silnie nawilżająco
- Niacinamide (niacynamid, witamina B3) - substancja aktywna. Stymuluje syntezę kolagenu, działa odmładzająco i przeciwzmarszczkowo. Rozjaśnia przebarwienia, poprawia nawilżenie, wzmacnia barierę lipidową skory, działa silnie antyoksydacyjnie, leczniczo, przeciwzapalnie i gojąco na skórę trądzikową (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Mica (mika) - pigment kosmetyczny, daje efekt rozświetlenia. Występuje w wielu kolorach i wykończeniach. ma właściwości odbijające światło, dzięki czemu po aplikacji skóra jest optycznie wygładzona, rozświetlona, a pory mniej widoczne
- Cellulose Gum (guma celulozowa) - zagęstnik, zapobiega rozwarstwianiu faz emulsji. W połączeniu z wodą guma tworzy żel. Dodatkowo składnik stabilizuje pianę w produktach z detergentami (Alergia: skala 1 na 5)
- Carrageenan (karagen) - składnik żelujący i zagęszczający. Posiada również działanie nawilżające, ujędrniające, przeciwzmarszczkowe. Silnie odżywia, regeneruje, łagodzi i zmiękcza. Może nasilać problem trądziku, powodować wypryski i ropne stany zapalne. W niewielkich stężeniach powinien być bezpieczny ale nie warto używać przy regularnej pielęgnacji (Komedogenność: skala 5 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Houttuynia Cordata Extract (wyciąg z pstolistki sercowej) - wykazuje działanie antybakteryjne na krętki boreliozy, przeciwwirusowe na wirus oopryszczki, oczyszczające, przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwtrądzikowe. Ponadto ma właściwości rozjaśniające piegi i przebarwienia, wyrównuje koloryt, zapobiega zmarszczom i poprawia elastyczność skóry, wspomaga gojenie i regenerację. Działa kojąco i łagodząco (Alergia: skala 1 na 5)
- Sucrose (cukier) - składnik stosowany w produkcji peelingów mechanicznych, jako naturalna substancja ścierająca wierzchnie warstwy naskórka w celu wygładzenia i stymulacji skóry. Ma także właściwości nawilżające, wiążące wilgoć w naskórku, łagodzące i kojące. W stanie ciekłym dodawany jest do różnego rodzaju kosmetyków, balsamów, zeli, kremów, mleczek itp.
- Sodium Hyaluronate (kwas hialuronowy) - zapobiega wysychaniu kosmetyku, nawilża skórę, wypełnia zmarszczki, odmładza, wzmacnia i poprawia elastyczność skóry. Działa regenerująco, przyśpiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry Ma zdolność wychwytywania jonów metali ciężkich oraz innych toksyn z otoczenia i przekształcania ich w połączenia rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu skóra nabiera odporności na alergeny i oczyszcza się. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Ceratonia Siliqua Gum (guma karob, guma z drzewa świętojańskiego) - wiąże wodę na powierzchni naskórka i włosow dzięki czemu nawilża. Zagęstnik, poprawia konsystencję produktu, dzięki czemu wpływa na stabilność piany. Stosowany jako lepiszcze - składnik wiążący składniki preparatów stałych jak np. pudry
- Cinchona Succirubra Bark Extract (wyciąg z kory chinowca czerwonosoczystego) - substancja przyczynia sie w znacznym stopniu do lepszego ikrwienia cebulki włosa i sprawia, że włosy otrzymują więcej składników odżywczych, niezbędnych do ich wzrostu i zdrowego wyglądu. Chorni również skórę przed promieniowaniem UV
- Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
- Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Tetrasodium Glutamate Diacetate - substancja chelatująca, surowiec pochodzenia roślinnego, antyoksydant (działa przeciwstarzeniowo)
- Silica (krzem, dwutlenek krzemu) - znajduje zastosowanie w kosmetykach przeciwłojotokowych, przeciwtrądzikowych, do cery mieszanej i tłustej, w kosmetykach do makijażu, pudrach. Ma zdolność rozpraszania światła. Wzmacnia włosy i paznokcie. Pochłania wilgoć, pot i sebum ze skóry, matuje. W dużych stężeniach może pogarszać stan skóry suchej. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Potassium Sorbate (sorbinian potasu) - łagodny konserwant, chroni kosmetyk przed pleśnią, hamuje rozwój drożdży i pleśni, wykazuje aktywność w produktach o pH 3-6, w pH >7 jego aktywność drastycznie maleje. Hamuje rozwój większości bakterii, oprócz bakterii kwasu mlekowego (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
- Sodium Benzoate (benzoesan sodu) - konserwuje, chroni przed rozwojem drożdzy, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych. Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, ale może podrażniać oczy. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Tin Oxide (tlenek cyny (II)) - perłowy pigment mineralny. Działa przeciwzapalnie, chroni przed promieniowaniem UV. Zwiększa krycie kosmetyku i jego możliwości aplikacyjne
- Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
- Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
- Hexyl Cinnamal - składnik kompozycji zapachowej
- Butylphenyl Methylpropional - składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów (Alergia: skala 5 na 5)
- CI 77891 (dwutlenek tytanu) - stosowany w kosmetykach, które wymagają nadania białej barwy, czy rozjaśnienia, biały pigment. Jest również fizycznym filtrem mineralnym o szerokim spektrum ochrony UV. Zabezpiecza częściowo kosmetyki przed utlenianiem się składników wrażliwych na światło. Może podrażniać błony śluzowe, oczy oraz drogi oddechowe. Pomimo dopuszczenia w kosmetykach naturalnych, jako naturalnej alternatywy dla filtrów chemicznych i barwników syntetycznych, nie jest do końca przebadana, podejrzewana o potencjalną rakotwórczość w zastosowaniu jako filtr przeciwsłoneczny (Alergia: skala 2 na 5)
- CI 77491 (tlenek żelaza) - pigment występujący w przyrodzie, czerwień żelazowa, czerwonobrązowy pigment, minerał trudno rozpuszczalny. Nadaje kolor kosmetykom kolorowym. (Alergia: skala 1 na 5)
- CI 77510 (błękit pruski) - nadaje niebieskie zabarwienie kosmetykom. Składnik nie jest wskazany w produkcji komsetyków do makijażu ust i do higieny jamy ustnej, szkodliwy po połknięciu (Alergia: skala 1 na 5)
Noszenie maseczki przez pół godziny to w zasadzie świetna zabawa. Maseczka jest elastyczna, nie ciągnie skóry, nie czuć żadnego pieczenia, mrowienia czy ściągnięcia.. może jedynie lekkie gdy zastygnie ale ogólnie oceniam ją jako bardzo komfortową.
Każda z maseczek ma wyjątkowy zapach, a Niebieska Hotunia zdecydowanie najdziwniejszy. Pojęcia nie mam jak pachnie kwiat hotunii.. ale sama maseczka przypomina mi najbardziej zapach.. ogórka. Zaskakująco przyjemny i odświeżający. Nie ma tu nic okropnego czy zniechęcającego.. naprawdę polubiłam ten zapach.
Niestety efektu wow tutaj nie zauważam. Moja strefa T ma się całkiem dobrze, czyli wciąż lubi się wyświecać. Maseczka faktycznie zaraz po zmyciu jakoś bardziej ogarnia skórę ale w końcu niezmordowana strefa T i tak wygrywa. Oczyszczenie i zwężenie porów jest zauważalne.. ale to nie jest mega mocny efekt.. po prostu zauważany.
Niebieska Hotunia była moim pierwszym wyborem i chyba sięgałam po nią najczęściej, bo jako pierwsza dobiła dna. Trudno mi określić czy to efekt koloru (jest naprawdę genialny i wyjątkowy) czy jednak tego, że podświadomie maseczkę najbardziej polubiłam.. trudno mi to stwierdzić. Fakt jest taki, że przez okres świąt sobie nie szczędziłam wypieków, a to często kończy się na mojej twarzy wysypem.. jednak nie tym razem. Odnoszę wrażenie, że maseczka dość fajnie trzymała w ryzach niespodzianki i bardzo możliwe, że to zasługa wyciąg z pstolistki sercowej, czyli tutułowej Hotunii, która posiada wspaniałe właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne.
ZŁOTA ARALIA
Od producenta:
Naturalna maseczka do twarzy z aktywnym ekstraktem botanicznym z koreańskiej wyspy Jeju. Kolor uzyskano wyłącznie dzięki surowcom mineralnym. 98,5% składników pochodzenia naturalnego
Działanie:
- rewitalizuje
- odżywia
- ujędrnia
- nawilża
- redukuje zmarszczki
- rozjaśnia przebarwienia
- daje efekt glow na skórze
Aralia to maseczka, która sprawiła mi nieco problemów z rozszyfrowaniem składu. Główny problem tkwi właśnie w tytułowej Aralii. Doszukałam się jedynie informacji, że ekstrakt z aralii japońskiej ma działanie tonizujące i przeciwzapalne. Dzięki zawartości krzemu w składzie ta maseczka równie dobrze jak Niebieska Hotunnia sprawdzi się przy cerach tłustych, mieszanych czy trądzikowych. Jednak z uwagi na delikatne działanie cery suche czy wrażliwe również nie powinny się jej obawiać.
Składy maseczek są do siebie zbliżone. Na czarno pozostawiłam części wspólne dla całej trójcy, a składniki
zarezerwowane wyłącznie dla Złotej Arali odnajdziesz w kolorze pomarańczowym.
Skład INCI: Aqua, Glycerin, Propanediol, Mica,
Cellulose Gum, Carrageenan, Aralia Elata Branch/Leaf Extract, Sucrose,
Sodium Hyaluronate, Ceratonia Siliqua Gum, Curcuma Longa Root Extract,
Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate,
Silica, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Tin Oxide, Parfum, Citric Acid, CI 77891, CI 77491.
- Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
- Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Propanediol - naturalny konserwant i rozpuszczalnik dla kwasów i ekstraktów roślinnych. Zwiększa przenikanie składników aktywnych, stabilizuje receptury produktów oraz działa silnie nawilżająco
- Mica (mika) - pigment kosmetyczny, daje efekt rozświetlenia. Występuje w wielu kolorach i wykończeniach. ma właściwości odbijające światło, dzięki czemu po aplikacji skóra jest optycznie wygładzona, rozświetlona, a pory mniej widoczne
- Cellulose Gum (guma celulozowa) - zagęstnik, zapobiega rozwarstwianiu faz emulsji. W połączeniu z wodą guma tworzy żel. Dodatkowo składnik stabilizuje pianę w produktach z detergentami (Alergia: skala 1 na 5)
- Carrageenan (karagen) - składnik żelujący i zagęszczający. Posiada również działanie nawilżające, ujędrniające, przeciwzmarszczkowe. Silnie odżywia, regeneruje, łagodzi i zmiękcza. Może nasilać problem trądziku, powodować wypryski i ropne stany zapalne. W niewielkich stężeniach powinien być bezpieczny ale nie warto używać przy regularnej pielęgnacji (Komedogenność: skala 5 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Aralia Elata Branch/Leaf Extract (ekstrakt z aralii japońskiej) - tonizuje, działa przeciwzapalnie
- Sucrose (cukier) - składnik stosowany w produkcji peelingów mechanicznych, jako naturalna substancja ścierająca wierzchnie warstwy naskórka w celu wygładzenia i stymulacji skóry. Ma także właściwości nawilżające, wiążące wilgoć w naskórku, łagodzące i kojące. W stanie ciekłym dodawany jest do różnego rodzaju kosmetyków, balsamów, zeli, kremów, mleczek itp.
- Sodium Hyaluronate (kwas hialuronowy) - zapobiega wysychaniu kosmetyku, nawilża skórę, wypełnia zmarszczki, odmładza, wzmacnia i poprawia elastyczność skóry. Działa regenerująco, przyśpiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry Ma zdolność wychwytywania jonów metali ciężkich oraz innych toksyn z otoczenia i przekształcania ich w połączenia rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu skóra nabiera odporności na alergeny i oczyszcza się. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Ceratonia Siliqua Gum (guma karob, guma z drzewa świętojańskiego) - wiąże wodę na powierzchni naskórka i włosow dzięki czemu nawilża. Zagęstnik, poprawia konsystencję produktu, dzięki czemu wpływa na stabilność piany. Stosowany jako lepiszcze - składnik wiążący składniki preparatów stałych jak np. pudry
- Curcuma Longa Root Extract (ekstrakt z korzenia ostryżu długiego, kukrumy) - naturalny barwnik roślinny, substancja czynna biologicznie o działaniu przeciwrodnikowym, przeciwzapalnym i bakteriostatycznym
- Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
- Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Tetrasodium Glutamate Diacetate - substancja chelatująca, surowiec pochodzenia roślinnego, antyoksydant (działa przeciwstarzeniowo)
- Silica (krzem, dwutlenek krzemu) - znajduje zastosowanie w kosmetykach przeciwłojotokowych, przeciwtrądzikowych, do cery mieszanej i tłustej, w kosmetykach do makijażu, pudrach. Ma zdolność rozpraszania światła. Wzmacnia włosy i paznokcie. Pochłania wilgoć, pot i sebum ze skóry, matuje. W dużych stężeniach może pogarszać stan skóry suchej. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Sodium Benzoate (benzoesan sodu) - konserwuje, chroni przed rozwojem drożdzy, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych. Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, ale może podrażniać oczy. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Potassium Sorbate (sorbinian potasu) - łagodny konserwant, chroni kosmetyk przed pleśnią, hamuje rozwój drożdży i pleśni, wykazuje aktywność w produktach o pH 3-6, w pH >7 jego aktywność drastycznie maleje. Hamuje rozwój większości bakterii, oprócz bakterii kwasu mlekowego (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
- Tin Oxide (tlenek cyny (II)) - perłowy pigment mineralny. Działa przeciwzapalnie, chroni przed promieniowaniem UV. Zwiększa krycie kosmetyku i jego możliwości aplikacyjne
- Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
- Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
- CI 77891 (dwutlenek tytanu) - stosowany w kosmetykach,
które wymagają nadania białej barwy, czy rozjaśnienia, biały pigment.
Jest również fizycznym filtrem mineralnym o szerokim spektrum ochrony
UV. Zabezpiecza częściowo kosmetyki przed utlenianiem się składników
wrażliwych na światło. Może podrażniać błony śluzowe, oczy oraz drogi
oddechowe. Pomimo dopuszczenia w kosmetykach naturalnych, jako
naturalnej alternatywy dla filtrów chemicznych i barwników
syntetycznych, nie jest do końca przebadana, podejrzewana o potencjalną
rakotwórczość w zastosowaniu jako filtr przeciwsłoneczny (Alergia: skala
2 na 5)
- CI 77491 (tlenek żelaza) - pigment występujący w przyrodzie, czerwień żelazowa, czerwonobrązowy pigment, minerał trudno rozpuszczalny. Nadaje kolor kosmetykom kolorowym. (Alergia: skala 1 na 5)
Złota iskrząca i odbijająca światło złota maska wygląda na twarzy naprawdę genialne! Można poczuć się jako posąg w katedrze, a nasza wartość rośnie od ilości ochrony i ludzi robiących zdjęcia. A to wszystko w pełni komfortowej maseczce, która nie ciągnie skóry, nie drażni jej, a jedynie delikatnie ściąga gdy całkowicie zastygnie. Nie musimy obawiać się o odzież, bo nie kapie i pięknie trzyma się skory, a po całkowitym zaschnięciu bez przeszkód możemy jej dotykać.. nic nie odpada.
Zapach Złotej Aralii jest najbardziej przyjemny ale to raczej osobiste upodobania. Najbardziej przypomina mi zapach owoców.. moreli, mango, chociaż w podtonach czuć nutkę czegoś chemicznego. Aromat nie jest mocny i w zasadzie uwagę zwraca szczególnie wąchany prosto z opakowania. Głównym zadaniem maseczki jest rewitalizacja, odżywienie, ujędrnienie oraz nawilżenie. Redukcji zmarszczek czy rozjaśnienia przebarwień nie biorę tu pod uwagę gdyż do proces długofalowy. Podobnie jak z Hotunnią efektu wow nie ma co nie znaczy, że nic się nie dzieje. Ta maseczka z całej trójki pozostawiła moją skore najbardziej wygładzoną. Skóra zwyczajnie pod palcami wydawała się gładsza.
Nie jestem przekonana czy ten efekt zauważyłabym stosują tylko jedną maseczkę. Pod koniec opakowań maseczki zaczęłam stosować jednocześnie na różne partie twarzy aby wyłapać to co mogło mi umknąć przy stosowaniu solo. O ile pewnego poziomu nawilżenia Aralii odmówić nie mogę, to zdecydowanie wygładzenie skóry jest jej najmocniejszą stroną z całej trójki.
RÓŻOWA WIŚNIA
Od producenta:
Naturalna maseczka do twarzy z aktywnym ekstraktem
botanicznym z koreańskiej wyspy Jeju. Kolor uzyskano wyłącznie dzięki
surowcom mineralnym. 98,5% składników pochodzenia naturalnego
Działanie:
- mocno nawilża
- regeneruje
- daje efekt odświeżenia
- zapewnia promienny wygląd
- zmniejsza zaczerwienienia
- łagodzi podrażnienia
- daje efekt glow na skórze
Na drugim miejscu w składzie mamy wodę z róży damasceńskiej.. a to z miejsca oznacza, że maseczka jeszcze przed rozpoczęciem używania całej trójki stała się moim faworytem. Moja skóra uwielbia ten hydrolat w każdej postaci. W wersji solo, jako składnik produktów.. zawsze i wszędzie. W związku z czym oczekiwania miałam największe. Róża damasceńska nie jest jednak tutaj sama, towarzyszy jej ekstrakt z wiśni japońskiej, glukonolakton oraz kwas hialuronowy (chociaż on występuje w każdej z maseczek). Taka kombinacja faktycznie ma prawo działać silnie nawilżająco.
Składy maseczek są do siebie zbliżone. Na czarno pozostawiłam części
wspólne dla całej trójcy, a składniki zarezerwowane wyłącznie dla Różowej Wiśni odnajdziesz w kolorze czerwonym.
Skład (INCI): Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Glycerin,
Propanediol, Mica, Cellulose Gum, Carrageenan, Prunus Yedoensis Flower
Extract, Sucrose, Sodium Hyaluronate, Ceratonia Siliqua Gum,
Gluconolactone, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Calcium Gluconate,
Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Benzoate, Tin Oxide, Parfum, Citric Acid, CI 77891, CI 77491.
- Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
- Rosa Damascena Flower Water (woda z róży damasceńskiej) - wiąże wodę w naskórku, nawilża, działa lekko ściągająco, antybakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco. Wspomaga gojenie skaleczeń, poparzeń, łagodzi podrażnienia i obrzęki. Wzmacnia naczynia krwionośne oraz zapobiega zmarszczkom i utracie jędrności, wygładza i odżywia skórę
- Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Propanediol - naturalny konserwant i rozpuszczalnik dla kwasów i ekstraktów roślinnych. Zwiększa przenikanie składników aktywnych, stabilizuje receptury produktów oraz działa silnie nawilżająco
- Mica (mika) - pigment kosmetyczny, daje efekt rozświetlenia. Występuje w wielu kolorach i wykończeniach. ma właściwości odbijające światło, dzięki czemu po aplikacji skóra jest optycznie wygładzona, rozświetlona, a pory mniej widoczne
- Cellulose Gum (guma celulozowa) - zagęstnik, zapobiega rozwarstwianiu faz emulsji. W połączeniu z wodą guma tworzy żel. Dodatkowo składnik stabilizuje pianę w produktach z detergentami (Alergia: skala 1 na 5)
- Carrageenan (karagen) - składnik żelujący i zagęszczający. Posiada również działanie nawilżające, ujędrniające, przeciwzmarszczkowe. Silnie odżywia, regeneruje, łagodzi i zmiękcza. Może nasilać problem trądziku, powodować wypryski i ropne stany zapalne. W niewielkich stężeniach powinien być bezpieczny ale nie warto używać przy regularnej pielęgnacji (Komedogenność: skala 5 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Prunus Yedoensis Flower Extract (ekstrakt z wiśni japońskiej) - bogaty we flawonoidy o wielokierunkowym działaniu przeciwzapalnym - ogranicza wydzielanie histaminy i kwasu arachidowego. W efekcie skóra jest mniej szorstka, a zaczerwienienia i świąd zostają zredukowane. Zmniejsza podatność na kontaktowe zapalenie skóry
- Sucrose (cukier) - składnik stosowany w produkcji peelingów mechanicznych, jako naturalna substancja ścierająca wierzchnie warstwy naskórka w celu wygładzenia i stymulacji skóry. Ma także właściwości nawilżające, wiążące wilgoć w naskórku, łagodzące i kojące. W stanie ciekłym dodawany jest do różnego rodzaju kosmetyków, balsamów, zeli, kremów, mleczek itp.
- Sodium Hyaluronate (kwas hialuronowy) - zapobiega wysychaniu kosmetyku, nawilża skórę, wypełnia zmarszczki, odmładza, wzmacnia i poprawia elastyczność skóry. Działa regenerująco, przyśpiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry Ma zdolność wychwytywania jonów metali ciężkich oraz innych toksyn z otoczenia i przekształcania ich w połączenia rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu skóra nabiera odporności na alergeny i oczyszcza się. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Ceratonia Siliqua Gum (guma karob, guma z drzewa świętojańskiego) - wiąże wodę na powierzchni naskórka i włosow dzięki czemu nawilża. Zagęstnik, poprawia konsystencję produktu, dzięki czemu wpływa na stabilność piany. Stosowany jako lepiszcze - składnik wiążący składniki preparatów stałych jak np. pudry
- Gluconolactone (glukonolakton) - dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą, naczynkową i podatną na trądzik. W niewielkich stężeniach działa silnie nawilżająco, łagodząco, wzmacniająco, regenerująco. Jest silnym antyutleniaczem, uelastycznia i ujędrnia skórę, wykazuje działanie złuszczająco
- Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
- Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Calcium Gluconate (glukonian wapnia) - substancja wiążąca, stabilizująca. Działa przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, Działa obkurczająco. Substancja łagodząca objawy alergii, wzmacnia odporność skory na histaminy
- Tetrasodium Glutamate Diacetate - substancja chelatująca, surowiec pochodzenia roślinnego, antyoksydant (działa przeciwstarzeniowo)
- Sodium Benzoate (benzoesan sodu) - konserwuje, chroni przed rozwojem drożdzy, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych. Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, ale może podrażniać oczy. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Tin Oxide (tlenek cyny (II)) - perłowy pigment mineralny. Działa przeciwzapalnie, chroni przed promieniowaniem UV. Zwiększa krycie kosmetyku i jego możliwości aplikacyjne
- Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
- Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
- CI 77891 (dwutlenek tytanu) - stosowany w kosmetykach,
które wymagają nadania białej barwy, czy rozjaśnienia, biały pigment.
Jest również fizycznym filtrem mineralnym o szerokim spektrum ochrony
UV. Zabezpiecza częściowo kosmetyki przed utlenianiem się składników
wrażliwych na światło. Może podrażniać błony śluzowe, oczy oraz drogi
oddechowe. Pomimo dopuszczenia w kosmetykach naturalnych, jako
naturalnej alternatywy dla filtrów chemicznych i barwników
syntetycznych, nie jest do końca przebadana, podejrzewana o potencjalną
rakotwórczość w zastosowaniu jako filtr przeciwsłoneczny (Alergia: skala
2 na 5)
- CI 77491 (tlenek żelaza) - pigment występujący w przyrodzie, czerwień żelazowa, czerwonobrązowy pigment, minerał trudno rozpuszczalny. Nadaje kolor kosmetykom kolorowym. (Alergia: skala 1 na 5)
taki kolor w maseczkach jest dość niespotykany, co w zasadzie dobrze oddaje nazwę maseczki. Spodziewałam się jednak również nawiązania zapachowego ale na pierwszy rzut mój nos wyczuwa chemiczne nuty, a dopiero później coś na wzór zbliżonego do wiśni. Innym razem jest dokładnie odwrotnie.. oszaleć można 😂
Nie będę się powtarzać, podobnie jak poprzednie maseczki Różowa Wiśnia jest niezwykle komfortowa i wygodna. Jeśli chodzi o działanie to właśnie Różowa Wiśnia ma zapewnić mocne nawilżenie, którego mi zabrakło. To jednak nie oznacza, że nie nawilża wcale. Przy regularnym użytkowaniu rzeczywiście zauważam lepszy poziom nawilżenia ale to również wpływ całej pielęgnacji.
No dobrze.. przyznaję. Nie spodziewałam się po maseczkach wiele. Sądziłam, że to głównie kolor i iskrzący brokat (chociaż nie ma tu za grosz brokatu ale robi takie wrażenie) ma przyciągać kupujących, a efekty są mało istotne. W końcu.. mało na rynku takich dziwaków? Natomiast maseczki się obroniły. Składy są dość przyzwoite, a działanie zauważalne. Są to jednak maseczki do stosowania 2-3 razy w tygodniu.. i tak często po nie sięgałam.. a raczej niemal codziennie? 😅 W każdym razie nie mogą działać agresywnie.. wówczas producent zalecałby stosowanie raz na tydzień lub rzadziej. Przy tak systematycznym użytkowaniu nie mogę orzec inaczej.. jestem zadowolona.. chociaż jednak chciałabym czegoś więcej. Jednak ostrzegam, że moja skóra do łatwych w pielęgnacji nie należy.
Każda z maseczek posiada pojemność 30 ml i każda wystarczyła na około 5 użyć. Oczywiście można wyciągnąć znacznie więcej ale u mnie przy grubszych warstwach aplikowanych pędzlem, mniej więcej tak to wyglądało. Cały zestaw to koszt około 70 zł co daje 4,67 zł za jedną aplikację. Z tej perspektywy jest to rozsądna kwota szczególnie jeśli porównamy do jednorazowych maseczek w płacie. Oczywiście maseczki można również kupić pojedynczo zamiast w zestawie.. ale współczuję wyboru 😂
Przez pryzmat własnej skóry i jej stanu maseczki oceniam dość poprawnie. Nie stały się moim hitem, bo jednak lubię gdy maska po jednym podejściu robi na mnie wrażenie. Te maseczki są raczej do częstego i systematycznego stosowania i chyba wówczas będą w stanie zadowolić swojego właściciela.
Maseczki otrzymałam do testów na spotkaniu blogerskim Christmas Blogger Camp razem ze wszystkimi dziewczynami gdzie marka Orientana była jednym ze sponsorów spotkania. Odsyłam się do posta ze spotkaniem i do dziewczyn oraz ich wrażeń o maseczkach. Sama jestem niesamowicie ciekawa jak maseczki sprawdziły się u nich.. a może ktoś dopatrzył się czegoś więcej niż ja?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz