lipca 18, 2018

MASECZKOWE PRZYJEMNOSCI Z COSNATURE, CZYLI MULTI-ODŻYWCZY ROKITNIK I UPIĘKSZAJĄCY RÓŻOWY POMELO


Masz na oku jakieś marki, które niby Cię ciekawią, niby masz w planach coś kupić i przetestować ale co do czego albo zapominasz o ich istnieniu albo zazwyczaj nawinie się coś bardziej interesującego? Takie przygody mam m.in z marką Cosnature. Niby czytałam trochę zachwytów.. ale raczej przeważa dość przeciętna opinia. Przez jakiś czas było o samej marce głośno i widziałam ją niemal na każdym blogu.. ale i tak wciąż nic mnie nie porwało na tyle aby stwierdzić "muszę mieć.. natychmiast!". Mimo wszystko chęć na sprawdzenie "czegoś" z Cosnature miałam zawsze. Przygody z nową marką zawsze lubię rozpoczynać od maseczek. To jedna z moich ulubionych form pielęgnacji. W przypadku Cosnature mój samodzielny brak ogarnięcia tematu pomogła nadrobić mi Gosia z bloga Esy Floresy Fantasmagorie obdarowując mnie dwiema maseczkami marki 😘


NATURALNA UPIĘKSZAJĄCA MASKA DO TWARZY Z RÓŻOWYM POMELO

Od producenta:
Wykazuje intensywne działanie pielęgnacyjne, oczyszcza skórę, wygładza ją i rozświetla. Ma właściwości antyoksydacyjne. Maseczka do twarzy o intensywnych właściwościach pielęgnacyjnych zawiera wysokiej jakości składniki roślinne, takie jak aloes, olej jojoba, olej babassu i wyciąg z różowego pomelo. Wykazuje działanie wygładzające i wzmacniające, neutralizuje działanie wolnych rodników, nawilża i odżywia. Dzięki delikatnemu peelingowi oczyszcza skórę i usuwa z niej martwe komórki naskórka. Sprawia, że skóra staje sie bardziej miękka, gładka i elastyczna.
Wyciąg z różowego pomelo pochodzący z kontrolowanych upraw organicznych jest naturalnym peelingiem enzymatycznym i naturalnym źródłem kwasów AHA. To dzięki niemu skora staje sie odświezona i bardziej promienna. Aloes nawilża skórę i wykazuje działanie łagodzące, z kolei witamina E działa antyoksydacyjnie i opóźnia procesy starzenia się skóry. Ważną rolę w dzialaniu maseczki odgrywa też olej babassu o właściwościach przeciwstarzeniowych i masło mango o silnych właściwościach regeneracyjnych. Maska działa także przeciwzapalnie, co jest zasługą witaminy K, a dzięki olejowi jojoba intensywnie odżywia.


Czytając opis można pomyśleć, że to nie maska tylko jakiś cud! Cieszy mnie niezmiernie fakt połączenia maski pielęgnacyjnej z peelingiem enzymatycznym. Takie kombinacje uwielbiam i często działają na mnie jak porządny impuls do zakupu.

Maska ma typowo kremową konsystencję. Jest lekka, bez problemu się rozprowadza. Zapach bardzo neutralny i delikatny, przypomina nieco cytrusy ale.. bardzo.. bardzo subtelnie. Rozprowadzając maskę w zasadzie tego zapachu niemal nie czuję. Chwilę po aplikacji zaczęłam czuć delikatne mrowienie. Nie było to jednak szczególnie niekomfortowe, skóra nie była rozgrzana, ani nie towarzyszyło uczucie chłodu. Po jakimś czasie mrowienie ustało ale przy okazji dało się odczuć, że maseczka zaczyna gęstnieć. Wciąż miała kremową konsystencję ale o wiele gęstszą niż przy aplikacji.

Zmywanie samą wodą trochę zajmuje.. prawdopodobnie. Gdy widzę, że maska nie schodzi łatwo po dwóch czy trzech przetarciach mokrą dłonią sięgam po gąbkę lub szmatkę. Szkoda mi czasu i wody na takie zabawy. Dotyczy to w zasadzie niemal wszystkich masek, peelingów, czy olejków, czy maseł do demakijażu.

Muszę przyznać, że maseczka mnie zaskoczyła. Po jej zmyciu moja skóra była przyjemnie wygładzona, ilość suchych skórek została zminimalizowana, z pewnością nie zniknęły wszystkie ale różnicę zauważyłam po pierwszym użyciu. Nie osiągnęłam tu efektu wow ale to nie zawsze jest wyznacznikiem dobrej maseczki. W końcu nie zawsze chcę skórę katować mocniejszymi produktami. Maska zdecydowanie należy do łagodnych ale z zauważalnym efektem, a to mnie w pełni satysfakcjonuje.


Skład (INCI): Aqua, Glycerin, Alcohol, Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Mangifera Indica Seed Butter, Vitis Vinifera Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Jucie, Citrus Paradisi Fruit Extract, Tocopherol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Levulinic Acid, Sodium Anisate, Sodium Levulinate, Phytic Acid, Parfum, Limonene, Linalool, Geraniol, Citral.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Alcohol (alkohol) - konserwuje, zapobiega psuciu kosmetyków, rozpuszcza substancje nierozpuszczalne w wodzie. Pomaga składnikom aktywnym przenikać w głębsze warstwy skóry. Ma działanie dezynfekujące, przeciwzapalne. Substancja silnie drażniąca, Nie zalecana dla skóry dziecięcej, wrażliwej, atopowej, suchej czy naczynkowej. Może wysuszać i uszkadzać naskórek (Alergia: skala 4 na 5)
  • Helianthus Annuus Seed Oil  (olej z nasion słonecznika) - pełni funkcję odżywczą, natłuszczającą, często stosowany w produktach ochronnych, z filtrami przeciwsłonecznymi. Działa przeciwzapalnie, łagodząco i przeciwrodnikowo. Dobrze się wchłania. Stosowany zbyt często i w dużych dawkach może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Cetearyl Alcohol (alkohol cetylostearylowy, alkohol cetearylowy) - zagęszcza oraz wpływa na właściwości aplikacji produktu, daje poślizg. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie. Zapobiega odparowaniu wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (masło Shea) - zwane masłem życia, intensywnie odżywia i regeneruje skórę, pozostawiając na niej ochronny płaszcz lipidowy. Pomaga zachować wilgoć i zmniejszyć utratę wody, zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry, a tym samym poprawia jej elastyczność. Pomaga redukować zmarszczki wywołane m.in. przesuszeniem naskórka
  • Simmondsia Chinensis Seed Oil (olej jojoba) - Tworzy na powierzchni skóry dobrze przywieralną, niezbyt tłustą warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi (wiatr, mróz). Wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające cement międzykomórkowy, zmiękczające i lekko nawilżające. Rekomendowany w produktach dla kobiet w ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów. W dużych stężeniach może nasilić problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 3 na 5)
  • Glyceryl Stearate Citrate (cytrynian stearynianu gliceryny) - składnik emulgujący, stosowany do mieszanek zawierających wysoką zawartość tłuszczy, powyżej 50%. Ma działanie kondycjonujące skórę suchą oraz włosy, zmiękcza i wygładza, nadaje się do kosmetyków tłustszych, kremów na noc. Dobrze reaguje w środowisku o odczynie kwaśnym. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Glyceryl Stearate (monostearynian glicerolu) - stosowany jako substancja re-natłuszczająca w kosmetykach kąpielowych. Stosowany w emulsjach spłukiwanych - ułatwia spłukanie np. odżywek do włosów. W produktach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, czyli działa pośrednio nawilżająco )zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody). Ma właściwości wygładzające. Stosowany w stanie czystym na skórę może być komedogenny (Komedogenność: skala 2 na 5)
  • Orbignya Oleifera Seed Oil (olej z orzechów babassu, olej babassu) - podobny w składzie do oleju kokosowego. Olej babassu bardzo szybko topi się na skórze i łatwo w nią wnika, nie pozostawiając uczucia tłustości. W produktach do pielęgnacji włosów wnika w strukturę włosa i wygładza go, ułatwia rozczesywanie i zabezpiecza przed rozdwajaniem końcówek. Zmiękcza skórę i zabezpiecza przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych
  • Mangifera Indica Seed Butter (masło mango) - odpowiada m.in. za klimatyzację i kondycjonowanie skóry, działa także ochronnie - jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Posiada właściwości nawilżające i regenerujące. Może być stosowany jako środek powierzchniowo czynny, składnik zwiększający lepkość, emolient i emulgator. Polecany przede wszystkim do skóry suchej i bardzo suchej, łagodzi zmiany łuszczycowe, egzemy itp.
  • Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil (olej z pestek winogron) - zawiera bardzo dużo nienasyconych kwasów tluszczowych, które chronią przed utratą wody, ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry, odżywiając i regenerując ją. Dodatkowo posiada właściwości łagodzące podrażnienia, więc może być stosowany nawet przy bardzo wrażliwej cerze. Z uwagi na wysoką zawartość witaminy E, poprawia jędrność i napięcie skóry
  • Aloe Barbadensis Leaf Juice (sok z liści aloesu) - wykazuje silne właściwości lecznicze. Leczy stany zapalne skóry, spojówek, poparzenia. Działa przeciwbólowo, kojącom gojąco, przeciwobrzękowo, oczyszczająco. ma działanie nawilżające. Reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga zmatowić skórę i zwęzić pory. Może być nakładany na skórę jak i włosy. W stanie czystym może odparowywać ze skóry powodując przesuszenie, dlatego warto łączyć go z emolientami. Nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na salicylany np. aspirynę (Alergia: skala 1 na 5)
  • Citrus Paradisi Fruit Extract (wyciąg z grejpfruta) - zmiękcza i nawilża suchą skórę, odświeża, tonizuje i złuszcza zmęczoną i pozbawioną blasku cerę oraz oczyszcza skórę tłustą i trądzikową
  • Tocopherol (tokoferol, witamina E) - ma właściwości konserwujące, przedłuża świeżość kosmetyków,zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu. Ma silne działanie antyoksydacyjnie, ujędrnia, działa odżywczo i przeciwstarzeniowo na skórę, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie skóry, chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przyśpiesza regenerację skóry. Może pochodzić z genetycznie modyfikowanych upraw GMO. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Xanthan Gum (guma ksantanowa, E415) - substancja pochodzenia naturalnego. Lekki zagęstnik substancji, podnosi lepkość i stabilizuje produkt. Często wykorzystywany do produkcji kosmetyków o przejrzystej formule, żelowych, lekkich. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Sodium Hydroxide (Wodorotlenek sodu) - utrzymuje odpowiednie pH w kosmetyku. Związek dopuszczony przez organizacje certyfikujące naturalne kosmetyki (Alergia: skala 1 na 5)
  • Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
  • Levulinic Acid (kwas lewulinowy) - substancja chroniąca skórę i włosy. Stosowany także w kosmetykach jako konserwant. Kwas tem na słodki, kremowy i maślany zapach, który stosuje sie do utworzenia kompozycji zapachowych karmelu, toffi i klonu. Uczula pod wpływem słońca, tzw. fotouczulacz (Alergia: skala 2 na 5)
  • Sodium Anisate (sól sodu kwasu anyżowego) - bezpieczny konserwant antybakteryjny, który wykazuje właściwości antyseptyczne
  • Sodium Levulinate (sól sodowa kwasu lewulinowego) - stabilizator pH i naturalny konserwant. Wykazuje wysoką skuteczność mikrobiologiczną i zmniejsza ryzyko rozwoju i infekcji o podłożu bakteryjnym. Bezpieczny dla skóry
  • Phytic Acid (kwas fitowy, IP6) - naturalny składnik pozyskiwany m.in z ziaren zbóż o silnym działaniu rozjaśniającym przebarwienia, obkurczającym rozszerzone naczynka oraz antyoksydacyjnym. Nie uwrażliwia skóry na promienie UV (może być stosowany latem). Wykazuje aktywność antyoksydacyjną i przeciwstarzeniową. Zapobiega powstawaniu przebarwień i zmniejsza istniejące. Działa silnie przeciwnowotworowo, chroni DNA przed uszkodzeniem i wspomaga jego naprawę
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
  • Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5)
  • Linalool (linalol)- substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Jako dodatek do kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne. Uważany za groźny alergen. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)
  • Geraniol (Geraniol) - składnik kompozycji zapachowej. Substancja wpisana na oficjalną listę potencjalnych alergenów. Sklasyfikowana jako groźny alergen. (Alergia: skala 4 na 5)
  • Citral (Cytral) - składnik kompozycji zapachowej. Składnik sklasyfikowany jako potencjalny, groźny alergen. (Alergia: skala 4 na 5)

Jest jednak coś co przemawia na niekorzyść maski. jest ona głównie przeznaczona do cer suchych w związku z czym w składzie znajdują się składniki, które na skórze tworzą warstwę okluzyjną. Warstwa ta ma chronić przed utratą wilgoci ale przy mojej podatnej na zapychanie cerze dobór tych składników przy częstszym stosowaniu maski mógłby okazać się wyjątkowo nietrafiony. Nie odważyłabym się używać tej maska częściej niż raz na 1,5 czy nawet raz na 2 tygodnie.




NATURALNA MULTI-ODŻYWCZA MASKA DO TWARZY Z ROKITNIKIEM

Od producenta:
Prawdziwa bomba witaminowa dla skóry. Odmładza, wygładza i pomaga zachować witalność i młody wygląd. Aktywna maska z silnie skoncentrowanymi składnikami, które gwarantują ujędrnienie skóry. Zawiera koenzym Q10, który redukuje występowanie głębokich zmarszczek. Najcenniejszy jednak jest olej z rokitnika, który zapewnia spektakularny efekt: wspaniale regeneruje, łagodzi podrażnienia chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a przede wszystkim działa antyoksydacyjnie i chroni przed wolnymi rodnikami. Ponadto w składzie znajduje się kwas hialuronowy o doskonałych właściwościach nawilżających, który ma działanie liftingujące i spłycające zmarszczki. Ekstrakt z czerwonej porzeczki wzmacnia naczynia krwionośne i chroni przed pękaniem naczynek, ponadto zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek, poprzez stymulowanie produkcji kolagenu. Ekstrakt z owoców czarnego bzu ma właściwości ściągające - doskonale napina skórę i redukuje drobne zmarszczki.


Z wersją rokitnikową już kiedyś miałam do czynienia ale nie specjalnie zapadła mi w pamięć. Pod względem konsystencji zupełnie niczym nie różni się od poprzedniczki. Jedynie zapach jest tu inny, bardziej słodki ale wciąż na tyle delikatny i łagodny, że ten temat można pominąć.

Maseczka okazała się bardziej komfortowa. Brak tu jakiegokolwiek mrowienia. Jeśli już to mam wrażenie, że pomiędzy maską, a skórą utworzyła się "wodna" warstewka. Nie przy każdej maseczce czuję taką wilgoć na skórze. Dokładnie tak jakbym obficie spryskała skórę wodą termalną lub hydrolatem. To zdecydowanie przyjemniejsze niż mrowienie. Z czasem zaczyna gęstnieć i zastygać, co jest sygnałem, że należy ją zmyć i tu ponownie ta sama historia.. bez pomocy gąbki lub ściereczki trwa to wieczność.

W tym przypadku powinnam liczyć na działanie łagodzące, regenerujące, nawilżenie oraz ewentualnie lekkie ściągnięcie skóry.. ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Niestety żadnego z tych działań nie zauważyłam.. być może subtelne działanie kojące. Po zmyciu maseczki przy użyciu gąbki i wody pozostaje bardzo lekka warstewka. Niby dzięki temu efekt nawilżenia skóry jest lekko odczuwalny ale tego typu powłoczki zawsze kojarzą mi się z zapychaniem skóry. Gdyby nie zawartość w składzie substancji o potencjalnym działaniu komedogennym mogłabym z taką powłoczką położyć się spać. Niestety już w ciągu dnia wyczuwam, że mojej skórze brakuje oddechu i obowiązkowo muszę warstwę usunąć przynajmniej żelem do mycia twarzy.


Skład (INCI): Aqua, Glycerin, Caprylic / Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Orbignya Oleifera Seed Oil, Persea Gratisima Oil, Tocopherol,  Helianthus Annuus Hibrid Oil, Levulinic Acid, Sambucus Nigra Fruit Extract, Ribes Rubrum Fruit Extract, Betaine, Xanthan Gum, Sodium Anisate, Sodium Levulinate, Phytic Acid, Sodium Hyaluronate, Ubiquinone, Sodium Hydroxide, Parfum, Citral, Limonene, Linalool.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Caprylic/Capric Triglyceride (trigliceryd kaprylowo-kaprynowy) - emolient tłusty. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z powierzchni, przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Poprawia konsystencję preparatu, powoduje wzrost lepkości kosmetyków. jest to substancja tłuszczowa, która ułatwia poślizg przy aplikacji. naturalna roślinna substancja zmiękczająca i ułatwiająca rozpuszczanie. Stosowany na skórę w stanie czynnym, może być komedogenny. (Komedogenność: skala 2 na 5)
  • Helianthus Annuus Seed Oil  (olej z nasion słonecznika) - pełni funkcję odżywczą, natłuszczającą, często stosowany w produktach ochronnych, z filtrami przeciwsłonecznymi. Działa przeciwzapalnie, łagodząco i przeciwrodnikowo. Dobrze się wchłania. Stosowany zbyt często i w dużych dawkach może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Cetearyl Alcohol (alkohol cetylostearylowy, alkohol cetearylowy) - zagęszcza oraz wpływa na właściwości aplikacji produktu, daje poślizg. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie. Zapobiega odparowaniu wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Alcohol (alkohol) - konserwuje, zapobiega psuciu kosmetyków, rozpuszcza substancje nierozpuszczalne w wodzie. Pomaga składnikom aktywnym przenikać w głębsze warstwy skóry. Ma działanie dezynfekujące, przeciwzapalne. Substancja silnie drażniąca, Nie zalecana dla skóry dziecięcej, wrażliwej, atopowej, suchej czy naczynkowej. Może wysuszać i uszkadzać naskórek (Alergia: skala 4 na 5)
  • Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (masło Shea) - zwane masłem życia, intensywnie odżywia i regeneruje skórę, pozostawiając na niej ochronny płaszcz lipidowy. Pomaga zachować wilgoć i zmniejszyć utratę wody, zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry, a tym samym poprawia jej elastyczność. Pomaga redukować zmarszczki wywołane m.in. przesuszeniem naskórka
  • Simmondsia Chinensis Seed Oil (olej jojoba) - Tworzy na powierzchni skóry dobrze przywieralną, niezbyt tłustą warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi (wiatr, mróz). Wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające cement międzykomórkowy, zmiękczające i lekko nawilżające. Rekomendowany w produktach dla kobiet w ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów. W dużych stężeniach może nasilić problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 3 na 5)
  • Glyceryl Stearate (monostearynian glicerolu) - stosowany jako substancja re-natłuszczająca w kosmetykach kąpielowych. Stosowany w emulsjach spłukiwanych - ułatwia spłukanie np. odżywek do włosów. W produktach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, czyli działa pośrednio nawilżająco )zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody). Ma właściwości wygładzające. Stosowany w stanie czystym na skórę może być komedogenny (Komedogenność: skala 2 na 5)
  • Glyceryl Stearate Citrate (cytrynian stearynianu gliceryny) - składnik emulgujący, stosowany do mieszanek zawierających wysoką zawartość tłuszczy, powyżej 50%. Ma działanie kondycjonujące skórę suchą oraz włosy, zmiękcza i wygładza, nadaje się do kosmetyków tłustszych, kremów na noc. Dobrze reaguje w środowisku o odczynie kwaśnym. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Hippophae Rhamnoides Fruit Oil (olej z owoców rokitnika) - karotenoidy odpowiadają za właściwości regeneracyjne, przeciwzmarszczkowe oraz antyoksydacyjne oleju, a także poprawiają koloryt skory i chronią przed promieniowaniem słonecznym. Flawonoidy wpływają na drobne naczynka krwionośne. Kwas Omega-7 jest naturalnym składnikiem lipidów skory, wpływa na proces ziarninowania i regenerację naskórka, odpowiadając za gojące właściwości oleju rokitnikowego. Zaleca się stosować na skórę w rozcieńczeniu do 5%
  • Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil (olej z pestek winogron) - zawiera bardzo dużo nienasyconych kwasów tluszczowych, które chronią przed utratą wody, ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry, odżywiając i regenerując ją. Dodatkowo posiada właściwości łagodzące podrażnienia, więc może być stosowany nawet przy bardzo wrażliwej cerze. Z uwagi na wysoką zawartość witaminy E, poprawia jędrność i napięcie skóry.
  • Orbignya Oleifera Seed Oil (olej z orzechów babassu, olej babassu) - podobny w składzie do oleju kokosowego. Olej babassu bardzo szybko topi się na skórze i łatwo w nią wnika, nie pozostawiając uczucia tłustości. W produktach do pielęgnacji włosów wnika w strukturę włosa i wygładza go, ułatwia rozczesywanie i zabezpiecza przed rozdwajaniem końcówek. Zmiękcza skórę i zabezpiecza przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych
  • Persea Gratissima (Avocado) Oil (olej z awokado) - dzięki zawartości lecytyny wykazuje lekkie działanie emulgujące. Działą natłuszczająco, regenerująco, silnie odżywczo i ochronnie. Olej zbliżony w budowie do lipidów skóry, dlatego jest wysoce tolerowany, polecany do skóry dojrzałej, suchej i wrażliwej. Głęboko się wchłania, nie nabłyszcza, jest lekko gęsty. Wzmacnia i uelastycznia skórę oraz włosy. Stosowany zbyt często oraz w dużych dawkach może nasilać problemy trądzikowe. (Komedogenność: skala 3 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Tocopherol (tokoferol, witamina E) - ma właściwości konserwujące, przedłuża świeżość kosmetyków,zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu. Ma silne działanie antyoksydacyjnie, ujędrnia, działa odżywczo i przeciwstarzeniowo na skórę, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie skóry, chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przyśpiesza regenerację skóry. Może pochodzić z genetycznie modyfikowanych upraw GMO. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Helianthus Annuus Hybrid Oil (Hybrydowy olej słonecznikowy) - tworzy na skórze ochronny, natłuszczający film. Wzmacnia skórę. W dużych stężeniach może nasilić problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 3 na 5)
  • Levulinic Acid (kwas lewulinowy) - substancja chroniąca skórę i włosy. Stosowany także w kosmetykach jako konserwant. Kwas tem na słodki, kremowy i maślany zapach, który stosuje sie do utworzenia kompozycji zapachowych karmelu, toffi i klonu. Uczula pod wpływem słońca, tzw. fotouczulacz (Alergia: skala 2 na 5)
  • Sambucus Nigra Fruit Extract (wyciąg z owoców czarnego bzu) - stymuluje produkcję kwasu hialuronowego i zwiększa nawilżenie i regenerację skory. Chroni kruche naczynek włosowate, zwiększając ich elastyczność. Jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, wykazuje właściwości łagodzące, przeciwzapalne, oczyszczające, a także napinające i przeciwbakteryjne
  • Ribes Rubrum Fruit Extract (wyciąg z owoców czerwonej porzeczki) - bogaty w związki polifenolowe, skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, silny przeciwutleniacz, wykazuje działanie przeciwzapalne
  • Betaine (betaina) - naturalny aminokwas (pochodna gliceryny) o właściwościach wiążących wodę w naskórku oraz chroniących błony komórkowe. Ma działanie łagodniejsze niż czysta woda. Badania wykazały, że już niewielki dodatek betainy do formulacji produktu kosmetycznego skutecznie redukuje drażniące działanie detergentów. Ponadto ma działanie antyseptyczne, łagodzące, przeciwzapalne, koi skore wrażliwą i podrażnioną
  • Xanthan Gum (guma ksantanowa, E415) - substancja pochodzenia naturalnego. Lekki zagęstnik substancji, podnosi lepkość i stabilizuje produkt. Często wykorzystywany do produkcji kosmetyków o przejrzystej formule, żelowych, lekkich. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Sodium Anisate (sól sodu kwasu anyżowego) - bezpieczny konserwant antybakteryjny, który wykazuje właściwości antyseptyczne
  • Sodium Levulinate (sól sodowa kwasu lewulinowego) - stabilizator pH i naturalny konserwant. Wykazuje wysoką skuteczność mikrobiologiczną i zmniejsza ryzyko rozwoju i infekcji o podłożu bakteryjnym. Bezpieczny dla skóry
  • Phytic Acid (kwas fitowy, IP6) - naturalny składnik pozyskiwany m.in z ziaren zbóż o silnym działaniu rozjaśniającym przebarwienia, obkurczającym rozszerzone naczynka oraz antyoksydacyjnym. Nie uwrażliwia skóry na promienie UV (może być stosowany latem). Wykazuje aktywność antyoksydacyjną i przeciwstarzeniową. Zapobiega powstawaniu przebarwień i zmniejsza istniejące. Działa silnie przeciwnowotworowo, chroni DNA przed uszkodzeniem i wspomaga jego naprawę
  • Sodium Hyaluronate (kwas hialuronowy) - zapobiega wysychaniu kosmetyku, nawilża skórę, wypełnia zmarszczki, odmładza, wzmacnia i poprawia elastyczność skóry. Działa regenerująco, przyśpiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry Ma zdolność wychwytywania jonów metali ciężkich oraz innych toksyn z otoczenia i przekształcania ich w połączenia rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu skóra nabiera odporności na alergeny i oczyszcza się. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Ubiquinone (koenzym Q10) - posiada cenne właściwości dotleniające, rewitalizujące, odmładzające, przeciwzmarszczkowe, i silnie działanie antyoksydacyjne. Poprawia nawilżenie skóry i koloryt. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Sodium Hydroxide (Wodorotlenek sodu) - utrzymuje odpowiednie pH w kosmetyku. Związek dopuszczony przez organizacje certyfikujące naturalne kosmetyki (Alergia: skala 1 na 5)
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
  • Citral (Cytral) - składnik kompozycji zapachowej. Składnik sklasyfikowany jako potencjalny, groźny alergen. (Alergia: skala 4 na 5)
  • Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5)
  • Linalool (linalol)- substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Jako dodatek do kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne. Uważany za groźny alergen. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)

W zasadzie nie czuję się zawiedziona, bo wiele od nich nie oczekiwałam. Okazały się jedynie poprawne ale obawiam się, że o częstszym stosowaniu nie ma tutaj mowy z uwagi na sporą dawkę składników komedogennych.. przynajmniej nie przy moim typie cery. Za to w przypadku masek stosowanych od czasu do czasu oczekuję znacznie więcej. Wciąż moim ulubieńcem wśród maseczek saszetkowych pozostaje Lavera. Chociaż skład jest równie bogaty w oleje i masła, to jednak efekt ukojenia skóry zdecydowanie bardziej zauważalny.



Masz swój ulubiony produkt z Cosnature?



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger