listopada 08, 2019

KOLEJNE SPOTKANIE Z MARKĄ YOPE. ODŻYWKA DO WŁOSÓW.. ŚWIEŻA TRAWA, CZYLI OSTATNIA SZANSA MARKI


Tu nie powinno być żadnej miłości.. iskierki.. nawet brewka nie powinna mi "pyknąć". Dlaczego? Bo marka Yope się u mnie nie sprawdza. Żele, mydła do rąk.. nie czuję tych zapachów, a cała reszta również leży oprócz.. grafiki. Opakowania Yopków są wyjątkowe i zdecydowanie to docenia.

Ta odżywka to dosłownie ostatnia szansa dla marki i z ręką jak do przysięgi przyznaję, że autentycznie ją chciałam. Spośród trzech odżywek jakie się pojawiły ta najbardziej przekonała mnie składem, a trafiła do mnie w prezencie urodzinowym od Gosi Krytyk Kosmetyczny.


Od producenta:
Odzywka o wyjątkowo rześkim i soczystym zapachu do włosów przetłuszczających się. Formuła Yope zawiera kompleks naturalnych składników aktywnych, kóry sprawia, że odżywka nie obciąża włosów, wzmacnia je i dodaje im świeżości. Ekstrakt z lukrecji działa łagodząco i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Ekstrakt z trawy cytrynowej i limonki odświeża i wzmacnia włosy. Odżywka nie zawiera silikonów.

Odżywka najlepiej działa z szamponem do włosów przetłuszczających się Yope.

Sposób użycia: po umyciu włosów rozprowadź na nich odrobinę odżywki. Zmyj ciepłą wodą. Jeśli kosmetyk dostanie się do oczu, opłucz je wodą.


Odżywka pojechała ze mną na wakacje w góry. Nie zabrałam nic innego, a z perspektywy czasu widzę, że to było ryzykowne posunięcie. Jednak jej ogromnym plusem jest opakowanie. Niby pojemna tuba (170ml) ale idealnie wcisnęła się w ostatnie przestrzenie walizki. Grafika.. i ogólny wygląd.. absolutnie docenia oryginalne podejście do tematu i co więcej naprawdę mi się podoba. 

Tuba odżywki jest miękka i elastyczna. Wydobycie zawartości nie stwarza najmniejszego problemu. Bez obaw odżywkę mogę pozostawić przez cały okres jej przydatności pod prysznicem. Dzięki matowemu wykończeniu nie widać jakichkolwiek zacieków po twardej wodzie, a całość do samego końca prezentuje się jak prosto ze sklepu.


Zapach.. kurka jak to mi śmierdzi. Nie obrażając nikogo.. nie znoszę zapachu trawy. Nie chodzi mi tu o trawę cytrynową tylko taką zwyczajną z chwastami i psimi kupami na dodatek świeżo skoszoną kosiarką spalinową. Dosłownie czysta "poezja" zapachowa. Wiem, że żyją wśród nas ufoludki, które lubią ten aromat ale ja go nie rozumiem, ani w kosmetykach, ani tym bardziej w świecach zapachowych.

Modliłam się aby zapach tej odżywki nie utrzymywał się na moich włosach. Miałam nadzieję, że z czasem jakoś się przyzwyczaję i przestanie mnie wnerwiać przy każdym użyciu. Ćwiczyłam wstrzymywanie oddechu aby ograniczyć kontakt do niezbędnego minimum.. i wszystko na nic. Z zapachem męczyłam się od początku do końca. Chociaż chwile grozy przez "świeżą trawę" uświadczyłam w Tatrach.. nadziałam się na stado owiec! W normalnych warunkach byłabym zachwycona i każdą z osobna bym wyściskała ale gdy Twoje włosy pachną trawą pod koniec września, gdzie młodej pachnącej trawki jest jak na lekarstwo, to w takim towarzystwie zastanawiasz się czy wyjdziesz z tego spotkania cało. Na szczęście owieczki były albo przymulone albo zwyczajnie podzielały moje odczucia zapachowe.


Nie jestem fanką Yope, zapach odżywki okropny i nie idzie się przyzwyczaić.. więc jak można mnie dobić? Tym, że odżywka okazała się dla moich włosów ŚWIETNA! Ogarniasz?

Konsystencja jest lekka, z łatwością sunie po włosach i niemal w tej samej chwili czuję jak pod moimi palcami włosy stają się jedwabiście gładkie i miękkie. Eee tam.. na bank po spłukaniu jej zostanie mi siano (pomyślałam). Nie! Woda, która spływała po włosach przypominała spokojny wodospad delikatnie oplatający każdy włos i delikatnym strumyczkiem wpadający do brodzika. To, że moje włosy ześwirowały na punkcie tej odżywki to jeszcze zrozumiem ale.. woda?

Po wysuszeniu włosy przyjemnie miękkie, bez obciążenia. Żadnego problemu z rozczesywaniem. Najbardziej zaskoczyła mnie ich lekkość, bo z natury moje włosy są dość ciężkie. Z miejsca pożałowałam, że tej przygody nie zaczęłam w okresie letnim, kiedy taki efekt jest przeze mnie wręcz pożądany. 


Skład (INCI): Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Polyglyceryl-3 PCA, Rose Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Rhizome/Root, Cichorium Intybus (Chicory) Leaf Extract, Hydrolyzed Rhodophyceae Extract, Panthenol, Linoleic Acid, Menthol, Biotyn, Lactic Acid, Citrus Aurantifolia Extract, Cymbopogon Flexuosus Herb Extract, Parfum, Tetrasodium Glutanate, Diacetate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benziate.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Aloe Barbadensis Leaf Juice (sok z liści aloesu) - wykazuje silne właściwości lecznicze. Leczy stany zapalne skóry, spojówek, poparzenia. Działa przeciwbólowo, kojąco gojąco, przeciwobrzękowo, oczyszczająco. ma działanie nawilżające. Reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga zmatowić skórę i zwęzić pory. Może być nakładany na skórę jak i włosy. W stanie czystym może odparowywać ze skóry powodując przesuszenie, dlatego warto łączyć go z emolientami. Nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na salicylany np. aspirynę (Alergia: skala 1 na 5)
  • Cetearyl Alcohol (alkohol cetylostearylowy, alkohol cetearylowy) - zagęszcza oraz wpływa na właściwości aplikacji produktu, daje poślizg. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie. Zapobiega odparowaniu wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Behentrimonium Chloride (chlorek dokozylotrójmetyloaminowy) - substancja stosowana w produktach do mycia oraz pielęgnacji włosów. Ma działanie myjące, zapobiega elektryzowaniu i plątaniu włosów, ułatwia rozczesywanie, wygładza, zmiękcza i kondycjonuje. Wykazuje lekkie działanie konserwujące. Zdarzają się reakcje alergiczne. Substancja może wywoływać podrażnienia skóry i zapalenie mieszków włosowych (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 3 na 5)
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Polyglyceryl-3 PCA - emolient
  • Rose Extract (ekstrakt z róży) - znajduje zastosowanie w pielęgnacji skory suchej, zmęczonej, starzejącej się, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Ma właściwości wzmacniające i ściągające skórę, działa antyseptycznie i przeciwzmarszczkowo
  • Glycyrrhiza Glabra Root Extract (ekstrakt z korzenia lukrecji gładkiej) - substancja łagodzi podrażnienia, przyśpiesza gojenie, zmniejsza zaczerwienienia, regeneruje i rozjaśnia skórę
  • Cichorium Intybus (Chicory) Leaf Extrac (wyciąg z liści cykorii) - dzięki zawartości witaminy A wspomaga odbudowuje skóry i zapobiega jej starzeniu się, ponadto pomaga w walce z trądzikiem oraz łagodzi podrażnienia skórne.
  • Hydrolyzed Rhodophyceae Extract (ekstrakty morskie) - substancja odżywcza bogata w aminokwasy, przeciwutleniacze w formie witaminy C i witaminy B-12, które wspomagają wzrost komórek
  • Panthenol (pantenol) - niezastąpiony w preparatach przyśpieszających gojenie, łagodzących podrażnienia, poparzenia i alergie, nawilżających, kojących, kosmetykach po opalaniu, do szorstkiej i problematycznej skóry. Dobrze wpływa na włosy, pogrubia je, nawilża, wzmacnia, nabłyszcza i wygładza, a także na paznokcie. Bardzo dobrze i głęboko się wchłania.  (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Linolenic Acids - organiczny związek chemiczny należący do lipidów (tłuszczów prostych) połączony z kwasem linolowym(związek chemiczny z grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych typu omega-6)
  • Menthol (mentol) -posiada właściwości znieczulające, antyseptyczne, odkażające, odświeżające i chłodzące. Mentolu nie należy stosować na okolice oczu. (Alergia: skala 3 na 5)
  • Biotyn (biotyna) - wzmacnia skórę, włosy i paznokcie, poprawia ich kondycję, przeciwdziała wypadaniu włosów, łamliwości paznokci, a także wypryskom skórnym. Stosowana w kosmetykach i preparatach leczniczych oraz suplementach
  • Lactic Acid (kwas mlekowy) - substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach złuszcza zrogowaciały naskórek. Odblokowuje pory skóry i działa antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega tworzeniu ognisk zapalnych. Pomocny przy trądziku, polecany do pielęgnacji ciała i skóry włosów. Stężenie w produkcie gotowym 1-10%, w silnych peelingach 30-50%
  • Citrus Aurantifolia Extract (wyciąg z limonki) - tonizuje, oczyszcza, odświeża, wyrównuje, poprawia elastyczność skory, działa antyoksydacyjnie i rozjaśniająco, ma działanie złuszczające dzięki zawartości enzymów. Pomocny w walce z przebarwieniami, drobnymi bliznami i rozstępami. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Cymbopogon Flexuosus Herb Extract (wyciąg z trawy cytrynowej) - koi i zmiękcza skórę, wzmacnia jej funkcje ochronne, zapobiega odwodnieniu skory, daje uczucie idealnej czystości i świeżości. Posiada właściwości odświeżające i zmniejszające wydzielanie łoju. neutralizuje nieprzyjemny zapach potu, dlatego wykorzystywana jest często w antyperspirantach i dezodorantach.
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
  • Tetrasodium Glutamate Diacetate - substancja chelatująca, surowiec pochodzenia roślinnego, antyoksydant (działa przeciwstarzeniowo)
  • Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
  • Potassium Sorbate (sorbinian potasu) - łagodny konserwant, chroni kosmetyk przed pleśnią, hamuje rozwój drożdży i pleśni, wykazuje aktywność w produktach o pH 3-6, w pH >7 jego aktywność drastycznie maleje. Hamuje rozwój większości bakterii, oprócz bakterii kwasu mlekowego (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Sodium Benzoate (benzoesan sodu) - konserwuje, chroni przed rozwojem drożdzy, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych. Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, ale może podrażniać oczy. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)


Wszystko fajnie tylko, że to.. Yope, a ja z Yope się nie dogaduję. W końcu przypomniałam sobie dlaczego właśnie tę wersję chciałam! To jedyna odżywka, która nadaje się do stosowania bezpośrednio na skórę głowy. Dlaczego? Z uwagi na aloes na drugim miejscu w składzie ale przede wszystkim na biotynę oraz mentol. Biotyna pięknie wpływa na hamowanie wypadania włosów oraz ich porost. Co jakiś czas zdarza mi się nasilone wypadanie włosów. Wówczas sięgam po suplementy, które w składzie mają wysoką zawartość biotyny. Z własnego doświadczenia wiem, że to działa. Natomiast co innego biotynę spożywać, a co innego wklepywać przez chwilę w skalp i spłukiwać. Niemniej sam fakt, że w odżywce znalazła się biotyna jest dla mnie bardzo interesujący. Dodatkowo mentol! Cóż może dać lepsze uczucie świeżości na głowie niż odrobina odświeżającego mentolu!


No trudno.. pierwszy Yope, który sprawdził się u mnie fenomenalnie chociaż mimo wszystko tego zapachu od początku do końca znieść nie potrafię. 😂 Co więcej biorę pod uwagę to, że do odżywki wrócę, chociaż uważam, że na okres zimowy dla mnich włosów okaże się stanowczo za słaba. Zdecydowanie widzę ją w okresie lekkim, bo lekkość jaką nadaje moim ciężkim włosom jest zaskakująca.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger