kwietnia 16, 2020

ROZPRAWA O DELIKATNYM JAK JEDWAB MYDEŁKU Z KOSTKI MYDŁA


Wciąż mam wrażenie, że w mydlanym świecie raczkuję ale z każdą kolejną kostką wypracowuję własne wymagania i oczekiwania. W tradycyjnych mydłach najbardziej ciekawią mnie wersje z opcją peelingu. Jeśli jakaś firma posiada takie mydełko to z pewnością będzie na pierwszym miejscu mojej listy wśród reszty mydeł. Czy to oznacza, że zwykłe mydełka się u mnie nie sprawdzają? Nie. Oczywiście jedne i drugie nie należy traktować jedną miarą. To tak jak porównywać żel do kąpieli z peelingiem. Mydeł mocno złuszczających nie jestem wstanie używać codziennie ale zdarza się, że zwykłe kostki używam na zmianę z żelem do kąpieli, bo używanie tradycyjnego mydła mnie męczy.


Mydełko manufaktury Kostka Mydła trafiło w moje ręce za sprawą Ani z bloga aneczkablog. Było to dość dawno.. ale międzyczasie zrobił się u mnie tłok w mydlanych kostkach. W końcu Kostka Mydła trafiła do użytku, a ciekawiła mnie z wielu powodów.

Od producenta:
Mydło jedwabne pieni się kremową i jedwabną pianą z puszystymi bąbelskami. Kostki bogate są w oliwę, masło shea, olej z otrąb ryżowych i włókna jedwabiu, które dzięki zawartym w nim proteinom i aminokwasom mają działanie nawilżające i ochronne, a także intensywnie regenerujące i uelastyczniające. Dzięki użytym składnikom kostki delikatnie pielęgnują skórę w czasie mycia rąk czy kąpieli nie dopuszczając do jej przesuszenia.

Dedykowane dla skóry: przesuszonej, dojrzałej, delikatnej

Zapach: subtelny, cytrusowo-ziołowy


Złota kostka z zatopionym serduszkiem, ozdobiona z góry złotymi kostkami.. wygląda po prostu uroczo. Strona techniczna wykonania takiego mydełka również mnie ciekawi. Serduszko przenika przez cały przekrój kostki.. więc dopadła mnie wizja dylatowania się w trakcie użytkowania mydełka. Za to złote kostki na szczycie uraczyłam wizją odpadnięcia już podczas pierwszej kąpieli.. nie wspominając o złotej barwie, która spłynie zanim zdążę stworzyć pierwszą pianę. Żadna z tych wizji się nie spełniła. Mydełko od początku do samego końca prezentuje się pięknie!

A co z zapachem? Mydełko ma delikatny i łagodny zapach cytrusów i ziół. Podczas kąpieli jest na tyle delikatny, że niemal całkowicie neutralny dla mojego nosa.  


Kremową konsystencję mydła czuć jeszcze przed zamoczeniem jej w wodzie. Odnoszę wrażenie, że mydełku niewiele potrzeba aby oczarować gęstą kremową pianą i rzeczywiście tak jest. Wystarczy zamoczyć dłonie i mydło, aby po kilku ruchach pojawiła się piana. To zdecydowanie usprawnia kąpiel. Zazwyczaj korzystając z kostki mydła mam również otwarty żel pod prysznic. Wszystko z racji pośpiechu, braku czasu, zmęczeniu.. człowiek czasem po prostu chce się tylko wykąpać i iść spać. W przypadku Kostki Mydła nie mam takiej potrzeby. W mojej łazience pod prysznicem króluje tylko ta urocza kosteczkę i jest nam razem dobrze. Nie denerwuję się, bo muszę trzeć kostkę w oczekiwaniu na pianę.. chociaż przyznaję, że ostatnio mydełko ma towarzystwo.

Do łazienkowej ekipy dołączyła rękawica mająca, co zdecydowanie dodatkowo skraca cały proces, a prze okazji funduje delikatny peeling. Osobiście najchętniej wybieram mydła z funkcją peelingu.. jedwabne mydełko jest tego pozbawione ale z rękawicą tworzą zgrany duet.


Skład (INCI): Sodium Cocoate, Sodium Olivate, Sodium Shea Butterate, Sodium Mango Butterate, Sodium Ricate, Sodium Castorate, Glycerin, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, CI 77019, Hydrolyzed Silk, CI 77891, CI 77491, Limonene, Linalool.

  • Sodium Cocoate (kokosan sodu) - składnik pianotwórczy i gruntownie oczyszczający skórę oraz włosy. Ma także właściwości emulgujące, tworzy konsystencję. Pochodzenia roślinnego. Może wysuszać skórę wrażliwą (Alergia: skala 1 na 5)
  • Sodium Olivate (oliwian sodu) - składnik pianotwórczy i gruntownie oczyszczający skórę oraz włosy. Stosowany w kosmetykach do mycia, a także żelach pod prysznic, szamponach, płynach do kąpieli, oczyszczających emulsjach. Ma także właściwości emulgujące, tworzy konsystencję i pelni funckę spoiwa regulującego lepkość. Substancja drażniąca dla oczu (Alergia: skala 1 na 5)
  • Sodium Shea Butterate (mydło sodowe z masłem shea) - składnik odżywczy, nie ulega całkowitej saponifikacji, dzięki czemu zapewnia delikatną pielęgnację skory szczególnie suchej
  • Sodium Mango Butterate - zmydlone masło mango
  • Sodium Ricate - zmydlony olej ryżowy
  • Sodium Castorate (rycynian sodu) - substancja gruntownie oczyszczająca i odtłuszczająca skórę i włosy, pianotwórcza oraz nadająca konsystencję. (Alergia skala: 1 na 5)
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil (olejek eteryczny pomarańczowy) - działa antyspetycznie, bakteriobójczo, odmładza skórę, nawilża,reguluje wydzielanie sebum, odżywia, eliminuje toksyny. Ma właściwości ściągające i aromaterapeutyczne
  • Lavandula Angustifolia Oil (olejek lawendowy) - stosowany w aromaterapii i przemyśle perfumeryjnym. ma kojący, relaksujący aromat. Działa rozkurczająco i antyseptycznie. Przyśpiesza regenerację naskórka, łagodzi i nadaje naturalny zapach który działa uspokajająco i nasennie (Alergia: skala 2 na 5)
  • Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil (olejek rozmarynowy) - działa antyseptycznie, antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Pobudza wzrost włosów i ujędrnia skórę. Może łagodzić objawy alergii. Jest silnym antyutleniaczem, zapobiega starzeniu skóry, przyśpiesza proces regeneracji, likwiduje łupież, zmniejsza łojotok, a także oczyszcza. Nie należy nakładać na skórę bez rozcieńczenia
  • Mica (CI 77019, Mika) - pigment kosmetyczny, jako kolorant w różnego rodzaju kosmetykach do makijażu oraz dający efekt rozjaśnienia lub opalenizny, np. w kremach, balsamach rozświetlających lub brązujących. Występuje w wielu kolorach i wykończeniach. Ma właściwości odbijające światło, dzięki czemu po aplikacji skóra jest optycznie wygładzona, rozświetlona, a zmarszczki i rozszerzone pory mniej widoczne. Znajduje zastosowanie jako substancja zmętniająca zbyt przejrzyste konsystencje, odbija promieniowanie UV, dzięki czemu kosmetyk dłużej zachowuje świeżość
  • Hydrolyzed Silk Protein (jedwab hydrolizowany) - wygładza i nadaje skórze oraz włosom miękkość, przedłuża świeżość włosów, nadaje gładkość i połysk, wypełnia uszkodzenia. Posiada ładunek elektrostatyczny przeciwny do ładunku elektrycznego skóry i włosów, po aplikacji przylega on bardzo silnie do powierzchni, na którą jest nakładany, zapobiega elektryzowaniu. Poprawia napięcie i elastyczność skóry, poziom nawilżenia, przeciwdziała przebarwieniom.
  • Titanium Dioxine (CI 77891, dwutlenek tytanu) - stosowany w kosmetykach, które wymagają nadania białej barwy, czy rozjaśnienia, biały pigment. Jest również fizycznym filtrem mineralnym o szerokim spektrum ochrony UV. Zabezpiecza częściowo kosmetyki przed utlenianiem się składników wrażliwych na światło. Może podrażniać błony śluzowe, oczy oraz drogi oddechowe. Pomimo dopuszczenia w kosmetykach naturalnych, jako naturalnej alternatywy dla filtrów chemicznych i barwników syntetycznych, nie jest do końca przebadana, podejrzewana o potencjalną rakotwórczość w zastosowaniu jako filtr przeciwsłoneczny (Alergia: skala 2 na 5)
  • CI 77491 (tlenek żelaza) - pigment występujący w przyrodzie, czerwień żelazowa, czerwonobrązowy pigment, minerał trudno rozpuszczalny. Nadaje kolor kosmetykom kolorowym. (Alergia: skala 1 na 5)
  • Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5)
  • Linalool (linalol)- substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Jako dodatek do kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne. Uważany za groźny alergen. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)


Niezależnie od tego czy mydełko gra solową nutę czy tworzy duet z rękawicą to w każdej wersji jestem z niego zadowolona. Nie wysusza mojej skóry, za to ładnie myje i oczyszcza. Zatopione serduszko wciąż rozczula, a co więcej złote kostki na szczycie wciąż są zachowane. Nic nie odpadło, nic się nie wykruszyło ani nie pękło.. a przyznaję, że poniekąd się z tym liczyłam. Miło być pozytywnie zaskoczoną 💗

Kochana! Pamiętaj o naszych wspaniałych manufakturach i rzemieślnikach. Obecnie przeżywają bardzo trudny okres.. jak my wszyscy. Jednak to od nas zależy czy przetrwają. Kupuj, pisz, mów o firmach, które kochasz i polecasz. 
Dołącz do akcji #wspieramypolskiefirmy #wspieramypolskichproducentów

Tymczasem zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą Kostki Mydła. Wbrew pozorom to nie tylko same kostki mydła. Znajdziesz tam m.in. musy do ciała, smakowity peeling kawowy, pasty i pudry oczyszczające do twarzy, sera do twarzy, hydrolaty, a także szampon do włosów w formie, która nawet mnie zaskoczyła 🙀


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger