grudnia 08, 2018

ANWEN - NAWILŻAJĄCY BEZ, CZYLI ODŻYWKA DO WŁOSÓW O RÓŻNEJ POROWATOŚCI


Produkty Anwen znane są mi jedynie z krótkich historii, czyli próbek. Pierwsze trafiły do mnie maski i tu dość łatwo mogłam odnaleźć te, które moim włosom odpowiadają najbardziej. Selekcja na podstawie porowatości włosów wydaje się wręcz prostą klasyfikacją ale moje włosy mają różną porowatość. Przy skórze głowy są niskoporowate, a z uwagi na to, że systematycznie je farbuję i rozjaśniam to od ucha w dół ich porowatość zmienia się ze średniej do wysokiej. Pojawienie się odżywki do włosów o różnej porowatości to teoretycznie wręcz idealne rozwiązanie dla moich włosów.


Nawilżającą odżywkę Anwen już na początku listopada otrzymałam od kochanej Magdy z Na Tropie Piękna. Magda nie była z niej specjalnie zadowolona i niemal pełne opakowanie mi podesłała. odżywka z miejsca poszła w ruch, bo akurat miałam chwilowy luz, a nie chciałam otwartego opakowania odstawiać do zapasów.. byłoby to bez sensu. 

Opis producenta:
Twoje włosy są suche, szorstkie i matowe? To znak, że brakuje im nawilżenia. Odżywka Anwen zawiera aż 5 substancji, które mają zdolność wiązania i utrzymywania wody wewnątrz włosa. Naturalny składnik pochodzenia roślinnego: Pentavitin zapewnia włosom głębokie i długotrwałe (nawet do 72 godzin) nawilżenie oraz Hyaloveil-P, który wbudowuje się w strukturę włosa intensywnie i długotrwale to nawilżając. Efekt nawilżenia wspomagają bogaty w witaminy i minerały sok z aloesu oraz gliceryna i mocznik. Nanocząsteczkowy ekstrakt z cebuli wnika głęboko do wnętrza włosów i odbudowuje je, a skrobia ziemniaczana wygładza i dodatkowo pielęgnuje. Siła humektantów zawartych w odżywce sprawia, że włosy stają się dobrze nawilżone, a przez to bardziej błyszczące,  gładkie i sprężyste.

Sposób użycia: nałóż odżywkę na umyte i wilgotne włosy. Pozostaw na włosach na kilka minut, a następnie spłucz wodą.


Odżywka, która ma nawilżać włosy to wręcz coś idealnego niemal dla każdego rodzaju włosów, a już szczególnie w okresie grzewczym. Moje włosy nie są może za specjalnie suche ani tym bardziej matowe. Może jedynie końcówkom przydałoby się nieco więcej wygładzenia i nawilżenia ale ich ogólny stan jest bardzo dobry. W związku z czym nie oczekiwałam od odżywki spektakularnej metamorfozy na moich włosach, a z problemami jaki mam powinna sobie poradzić bez przeszkód.

Zapach bzu jest tu wyraźny i intensywny. Niestety podobnie jak w przypadku lawendy toleruję jedynie naturalne zapach kwiatostanów. Jeśli chodzi o lawendę udało mi się znaleźć produkty, które ten aromat zachowały, ale nie w przypadku bzu. W związku z czym odżywka pachnie dla mnie niczym przesadnie naperfumowana kostka lub płyn do WC. Chociaż chyba najbardziej kojarzy mi się z żelowym odświeżaczem do toalet. Ciężko jest mi znieść ten zapach, bo szczerze go nie znoszę i przyłapałam się już kilka razy, że staram się wstrzymywać oddech 😂 Jednak umówmy się, że temat zapachu kosmetyków należy brać zawsze bardzo luźno, każdy z nas ma różne preferencje.

Szczęście w nieszczęściu dla mnie, że zapach nie utrzymuje się na włosach więc w zasadzie po spłukaniu odżywki z włosów jestem uwolniona.


Konsystencja jest bardzo lekka, kremowa. Nie sprawia wrażenie mocno odżywczej ale to nie jest maska więc nie należy tego oczekiwać. Aplikacja przebiega bardzo sprawnie. Odżywka z łatwością się rozprowadza i otula włosy. Z uwagi na zapach mam problem z trzymaniem jej przez kilka minut ale ostatecznie staram się go ignorować. Nie ma problemu ze spłukaniem. Nie muszę jakoś nad wyraz starannie dopieszczać włosy aby wypłukać odżywkę.. nie ma z tym najmniejszego problemu. Niestety już podczas spłukiwania odżywki nie czuję żadnej różnicy w strukturze włosów. Zazwyczaj to wówczas najmniejsze zmiany są pewnego rodzaju zapowiedzią, czy po produkcie mogę czegoś się spodziewać.

Skład (INCI): Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride, Solanum Tuberosum (Potato) Starch, Allium Cepa Extract, Saccharide Isomerate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Powder, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Urea, Polysorbate 20, Hydroxypropyl Guar, Citric Acid, Sodium Citrate, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Caprylyl Glycol, Parfum, Amyl Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, Hydroxycitronellal

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Cetearyl Alcohol (alkohol cetylostearylowy, alkohol cetearylowy) - zagęszcza oraz wpływa na właściwości aplikacji produktu, daje poślizg. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie. Zapobiega odparowaniu wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Behentrimonium Chloride (chlorek dokozylotrójmetyloaminowy) - substancja stosowana w produktach do mycia oraz pielęgnacji włosów. Ma działanie myjące, zapobiega elektryzowaniu i plątaniu włosów, ułatwia rozczesywanie, wygładza, zmiękcza i kondycjonuje. Wykazuje lekkie działanie konserwujące. Zdarzają się reakcje alergiczne. Substancja może wywoływać podrażnienia skóry i zapalenie mieszków włosowych (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 3 na 5)
  • Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride - antystatyk tworzący na włosach ochronną powłokę. Ma właściwości odżywcze, wygładzające, wzmacniające i ułatwiające rozczesywanie
  • Solanum Tuberosum (Potato) Starch (skrobia ziemniaczana) - wygładza i pielęgnuje
  • Allium Cepa Extract (ekstrakt z cebuli zwyczajnej) - ma działanie dezynfekujące, wzmacniające, zawarta w nim siarka ogranicza przetłuszczanie się włosów
  • Saccharide Isomerate (Pantawityna) - naturalny kompleks pozyskiwany z cukru. Długotrwale i silnie nawilża, działa przeciwzmarszczkowo i przeciwłojotokowo. Polecany do skóry odwodnionej lub suchej. Przyciąga i wiąże wilgoć w naskórku. Redukuje łuszczenie, swędzenie, podrażnienie i ściągnięcie, wygładza i zmiękcza. Już niewielkie stężenie znacznie poprawia kondycję skóry
  • Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate (Hyaloveil-P) - pochodna kwasu hialuronowego. To hialuronian sodu wytwarzany poprzez fermentację. Wbudowuje się w strukturę włosa intensywnie i długotrwale go nawilżając
  • Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (proszek z liści aloesu) - składnik wytwarzany poprzez suszenie soku z liści aloesu zwyczajnego. Działa nawilżająco i regenerująco
  • Cetrimonium Chloride (chlorek cetylotrójmetyloamoniowy) - spotykana w produktach spłukiwanych do mycia i pielęgnacji włosów. Ma właściwości lekko emulgujące i myjące, sprawia, że kosmetyk jest łatwiejszy w spłukiwaniu. Nadaje połysk, gładkość, rozplątuje, zapobiega elektryzowaniu, ułatwia rozczesywanie. Ma również zastosowanie jako konserwant. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Urea (mocznik) - składnik ma zastosowanie w produktach kondycjonujących do skóry suchej i szorstkiej, z przymieszkowym zapaleniem skóry. W niskich stężeniach do 10% działa zmiękczająco i nawilżająco, w wyższych ma zdolność złuszczania naskórka, jego wysokie stężenia można spotkać w preparatach do stóp likwidujących zrogowacenia. Działa także buforująco na odczyn pH kosmetyków i zapobiega elektryzowaniu włosów. Sklasyfikowany jako potencjalny alergen. Może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i stany zapalne skóry. (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Polysorbate 20 (polioksyetylenowane 20 moli tlenku etylenu estry tłuszczowe sorbitanu) - emulgator. Stabilizuje emulsję i zapobiega rozwarstwianiu faz, jest dobrym nośnikiem substancji nierozpuszczalnych w wodzie, pomaga je wprowadzić do roztworów wodnych. Ma także właściwości oczyszczające. Może być zanieczyszczony szkodliwym dioksanem. Nie należy stosować na uszkodzoną skórę (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Hydroxypropyl Guar (hydroksypropylowana guma guar) - wpływa na konsystencję kosmetyków, zagęszcza, wiąże składniki kosmetyku, stabilizuje, przedłuża trwałość i działa antystatycznie czyli zapobiega elektryzowaniu się włosów
  • Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
  • Sodium Citrate (cytrynian sodu) - naturalny konserwant przy okazji niweluje niepożądane zapachy w kosmetyku
  • Phenoxyethanol (fenoksyetanol) - stosowany jako konserwant lub wspomagacz innych konserwantów, a także rozpuszczalnik konserwantów. Całkowicie zakazany w przemyśle kosmetycznym na terenie Japonii. Niezalecany w produktach dla dzieci i kobiet w ciąży. Może działać drażniąco na skórę, wchłania się przez skórę do krwiobiegu. (Alergia skala: 2 na 5)
  • Benzoic Acid (kwas benzoesowy) - substancja konserwująca. Uniemożliwia rozwoj i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu
  • Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Caprylyl Glycol (glikol kaprylowy) - emolient. Ma właściwości wnikania głęboko w skórę, przez co jest dobrym nośnikiem dla substancji aktywnych. Działa myjąco, renatłuszczająco, jest humektantem, zapobiega wysychaniu kosmetyku oraz lekko konserwuje (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
  • Amyl Cinnamal (aldehyd amylocynamonowy) - składnik kompozycji zapachowe pochodzenia chemicznego. Przypomina woń jaśminu
  • Cinnamyl Alcohol (alkohol cynamonowy) - składnik kompozycji zapachowej, maskuje niepożądane zapachy innych składników kosmetyku. Składnik uznawany za potencjalny, groźny alergen. Może wpływać na układ oddechowy. Niebezpieczny dla kobiet w ciąży (Alergia: skala 4 na 5)
  • Hydroxycitronellal (uwodniony cytronelal) - składnik kompozycji zapachowe, imituje zapach konwalii i lilii. maskuje niepożądane zapachy innych składników kosmetyku. Sklasyfikowany jako potencjalny alergen (Alergia: skala 4 na 5)

 

 W październiku miałam podcinane włosy o jakieś 5 cm w związku z czym przez kolejne minimum dwa miesiące nie powinnam mieć z włosami najmniejszych problemów.. ale mam. Problem w tym, że za każdym razem kiedy użyję tej odżywki. Problem pojawia się już przy rozczesywaniu włosów. Niby nie widzę pomocy ze strony odżywki w rozczesywaniu włosów ale plątania się nie spodziewałam. Może nie jest to jeden wielki kołtun ale mniejsze po jej użyciu potrafią się stworzyć, a przecież nie mam do tego specjalnej podatności.

Wysuszone włosy (czy to naturalnie czy suszarką) są gładkie, nieobciążone ale jednak jest w ich strukturze coś dziwnego. Najgorsze jest to, że w ciągu dni włosy potrafią mi si okrutnie plątać. Wystarczy, że wyjdę na zakupy to po powrocie mam na karku kołtun. Zazwyczaj staram się wiązać włosy w warkocz aby im nie szkodzić ale po tej odżywce nawet na warkoczu potrafią mi się zrobić kołtuny.

 

Zwyczajnie poddaje się. To nie jest odżywka dla moich włosów. Czytałam już kilka pochlebnych opinii na jej temat ale moim włosom bardziej szkodzi niż pomaga. Bardzo możliwe, że inna wersja odżywki Anwen spisze się na moich włosach bardzo dobrze (podobnie jak to miało miejsce z maskami), jednak po odżywce nawilżającej przeznaczonej do wszystkich rodzajów porowatości włosów spodziewałam się tylko i wyłącznie dobrych efektów.. ewentualnie żadnych.

Miałaś okazję używać odżywek Anwen?
Która sprawdziła się u Ciebie najlepiej?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger