Zdarza mi się oceniać produkty z góry. Najczęściej na podstawie stosunku ceny do pojemności. To logiczne, że za wyższą cenę oczekuję równie sporej pojemności.. jednak o wiele ważniejsza jest skuteczność, wydajność, jakość i ewentualnie termin ważności. Tylko, że to pierwsze wrażenie zza szklanego ekranu robi cena w stosunku do pojemności. O ile sklep lub producent na swojej stronie umieści skład, to jest to dla mnie jedynie informacją co w środku siedzi.. ale czy to znaczy, że będzie dla mnie dobre? nawet jeżeli skład jest naprawdę ciekawy?
Niekoniecznie. Problem w tym, że chociaż czytam składy i je analizuję to już niejednokrotnie się takie spotkanie zakończyło się fiaskiem lub całkowitą porażką. Dlatego jeżeli pojawia się okazja na przetestowanie próbki nawet jeśli trzeba za nią zapłacić to jest to według mnie świetna okazja z której warto skorzystać.. i tak też robię.
Markę Herbfarmacy odnalazłam w sklepie Iwos, gdzie oprócz całkiem fajnego wyboru produktów dostępne są również próbki. Niejednokrotnie z możliwości przetestowania skorzystałam i jak do tej pory ani jednego spotkania nie żałuję. Chociaż są to próbki i na oko sprawiają wrażenie jednokrotnej zabawy, to tych konkretnych próbek tego nie dotyczy. Za każdym razem byłam zaskoczona wydajnością. Zdarzało się, że z próbki kremu korzystałam przez tydzień! a to daje dość dobry pogląd na dany produkt.
Po bardzo fajnych wrażeniach jakie zrobiły na mnie te chwilowe spotkania postanowiłam dać marce większą szansę na zaimponowanie mi, a wybór padł na Refining Exfoliator, czyli złuszczający peeling z drobinkami jojoba.
Od producenta:
Głęboko oczyszczający peeling z wyciągiem z prawoślazu lekarskiego, olejkiem z pestek moreli oraz drobinkami jojoba i białą glinką. Wystarczy wmasować w skórę twarzy koncentrując się na strefie T. Skóra staje się wyjątkowo odświeżona i mocno wygładzona.
Czytając recenzje zdawałam sobie sprawę z tego, że jest to bardzo delikatny peeling.. i faktycznie. Jego konsystencja jest niezwykle lekka i płynna. Pojawiają się również delikatne drobinki złuszczające, które mają kształt drobnych kuleczek i są niezwykle delikatne. Do tego bogaty, naturalny skład.. i biała glinka, która raczej mało komu jest w stanie zrobić krzywdę o ile pilnujemy aby nie wyschła.. chociaż tu nie ma takiej konieczności.
Niby już na początku wszystko mnie zaskoczyło, a z drugiej strony rozczarowało, bo jakim cudem tak delikatna konsystencja jest w stanie złuszczać cokolwiek?
Przecież mogę się tym miziać i miziać.. miziać.. a efektów będę z lupą szukać. Delikatne drobinki czuć na skórze ale zamiast efektu złuszczenia oferują mi raczej masaż. Za pierwszym razem pomiziałam się tak dobrą minutę lub dwie i stwierdziłam, że skoro jest tak bardzo delikatny i ma tak fajny skład to szkoda go zmywać. Zostawiłam peeling na skórze w formie maseczki.. ale już po
chwili zaczęłam czuć bardzo delikatne mrowienie.. ale, że niby z
tego delikatnego peelingu? No way! ( ...jednak na wszelki wypadek lepiej się go pozbędę.) Peeling zmywa się z łatwością. Brak jakiejkolwiek warstewki na
skórze więc nie muszę niczym dodatkowo go zmywać, a skóra jest
niesamowicie gładka! Nie spodziewałam się tak efektu.. w zasadzie nie spodziewałam się żadnego 😅 Czy
jest jednak szansa, że coś mi się przyśniło? Omamy?
Przy kolejnej okazji odważyłam się zostawić peeling na nieco dłużej.. ale po słowach męża "Kochanie? Aż tak Ci gorąco?" poleciałam jak poparzona do łazienki! Burak jakich mało! Oczywiście o peelingu całkowicie zapomniałam, bo głowa była zajęta ważnymi sprawami.. mój błąd. Na szczęście litry hydrolatu i kojącego kremiku opanowały sprawę dość szybko i jeszcze tego samego dnia mogłam wyjść do ludzi.
To doświadczenie nauczyło mnie, że powinnam bardziej szanować peeling. Chociaż uważany jest za bardzo delikatny i łagodny w swoim standardowym użytkowaniu to warto czuć do niego respekt. Przez resztę czasu peelingu zaczęłam używać zgodnie z zaleceniami, czyli zwyczajnie masuję delikatnie skórę, a następnie spłukuję. Jeśli zależy mi na mocniejszym efekcie to tę czynność wydłużam.. ale nigdy więcej nie funduję sobie maseczki z jego udziałem z uwagi wyłącznie na to, że mogę się zapomnieć.
Efekty stanowczo przeszły moje oczekiwania. Wygładzenie i oczyszczenie skory jest niesamowite! Efekt wow zauważalny jest momentalnie.. skóra jest inna, bardziej promienna i odświeżona. Regularne użytkowanie czyli w moim przypadku raz na tydzień jest w pełni satysfakcjonujące. Chociaż w opakowaniu jest zaledwie 50 ml produktu o bardzo lekkiej konsystencji to ostatecznie okazał się on niezwykle wydajny. Nie potrzeba dużej ilości produktu. Wystarczy bardzo cienka warstewka, którą będzie można rozprowadzić na twarzy. To niezbędne minimum ma w sobie wystarczającą moc aby zadziałać przez co produkt wypada niezwykle korzystnie w kwestii cena : wydajność : działanie : jakość
Skład (INCI): Aqua (Water), Kaolin (White Clay), Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Hybrid Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Hydrogenated Jojoba Oil (Jojoba Beads), Sodium Stearoyl Lactylate, Ceteary Alcohol, Glyceryl Stearate, Calendula Officinalis Flower Extract, Althaea Officinalis (Marshmallow) Root Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Powder, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Geraniol, Limonene, Linalool.
- Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
- Kaolin Clay (biała glinka) - w kosmetykach kolorowych pełni funkcję rozjaśniacza, rozbiela produkty kolorowe i zapobiega ich zbrylaniu. Stosowana w pudrach na właściwości pochłaniające sebum i matujące. Może lekko bielić skórę. W kosmetykach pielęgnacyjnych stosowany jest w produktach myjących do twarzy, ciała, włosów, do tłustej skóry głowy - bardzo dobrze oczyszcza i dodaje objętości włosom. W maseczkach i peelingach do cery trądzikowej, tłustej i mieszanej - oczyszcza, podsusza, wygładza, ściąga pory, wyrównuje koloryt, ujędrnia i mineralizuje, lekko poleruje powierzchnie i działa przeciwzapalnie. Spotykana także w kremach, tonikach i pastach do zębów. Znajduje zastosowanie również w kosmetykach antycellulitowych, pomaga w spalaniu tłuszczu, wyciąga toksyny. Polecana do skóry suchej, naczynkowej i z trądzikiem różowatym, ponieważ jest najłagodniejszą z glinek i ma właściwości łagodzące. Jednak zbyt częste stosowanie dużych stężeń prowadzi do wysuszenia skóry i włosów. (Alergia: skala 1 na 5)
- Prunus Armeniaca Kernel Oil (olej z pestek moreli) - wykazuje bardzo delikatne działanie, raczej wspomagające inne składniki w kosmetykach, niż jako substancja czynna. Nie uczula i nie podrażnia. Tworzy na skórze i włosach bardzo cienki film, delikatnie natłuszcza, napina, wygładza i odżywia. Jako dodatek do mydeł sprawia, że sa miększe i łagodniejsze, a także wolniej się zużywają
- Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Helianthus Annuus Hybrid Oil (Hybrydowy olej słonecznikowy) - tworzy na skórze ochronny, natłuszczający film. Wzmacnia skórę. W dużych stężeniach może nasilić problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki (Komedogenność: skala 3 na 5)
- Ricinus Communis Seed Oil (olej rycynowy) - wytłacza się z nasion rącznika pospolitego (Roconus communis). Działa przeciwzapalnie antygrzybiczo, antywirusowo i przeciwbakteryjnie. Pomocny w leczeniu zaburzeń wydzielania sebum. Nawilża skórę i wspomaga jej funkcje ochronne. Zmiękcza zarówno skórę jak i włosy, rzęsy i brwi poprawiając ich kondycję. Stosowany głównie w celu wzmocnienia oraz odżywienia rzęs i brwi, pobudza cebulki do wzrostu, sprawia, że włosy stają się grubsze i szybciej rosną. Może przyciemniać włosy. Jako samodzielny składnik może wysuszać dlatego najlepiej stosować go w mieszance olei
- Hydrogenated Jojoba Oil (Jojoba Beads) (kulki jojoba) - całkowicie biodegradalne kulki jojoba, powstałe w wyniku przetworzenia oleju jojoba do formy stałej. Są niezwykle delikatne dla skór nawet bardzo wrażliwych. W kosmetykach pełnią funkcję złuszczającą
- Sodium Stearoyl Lactylate (stearylomleczan sodu) - składnik emulgujacy zwłaszcza w kosmetykach myjących. lagodzi potencjalne działanie drażniące detergentów anionowych, wspomaga oczyszczanie skory i włosów, ma właściwości oczyszczajace i lekko zluszczające, poprawia właściwości aplikacyjne i konsystencję kosmetyków (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Cetearyl Alcohol (alkohol cetylostearylowy, alkohol cetearylowy) - zagęszcza oraz wpływa na właściwości aplikacji produktu, daje poślizg. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie. Zapobiega odparowaniu wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Glyceryl Stearate (monostearynian glicerolu) - stosowany jako substancja re-natłuszczająca w kosmetykach kąpielowych. Stosowany w emulsjach spłukiwanych - ułatwia spłukanie np. odżywek do włosów. W produktach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, czyli działa pośrednio nawilżająco )zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody). Ma właściwości wygładzające. Stosowany w stanie czystym na skórę może być komedogenny (Komedogenność: skala 2 na 5)
- Calendula Officinalis Flower Extract (wyciąg z kwiatów nagietka lekarskiego) - posiada właściwości gojące, łagodzące i antyseptyczne. Wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzi oparzenia, odmrożenia, wypryski, liszaj, stłuczenia, obrzęki po ukąszeniu owadów, przyśpiesza proces gojenia ran. Działa ściągająco, oczyszcza skórę, chroni przed podrażnieniami, przeciwdziała nadmiernemu złuszczaniu się naskórka, pielęgnuje skórę szorstką, popękaną i zniszczoną. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać trądzik, powodować wypryski i zaskórniki. (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
- Althaea Officinalis (Marshmallow) Root Extract (ekstrakt z korzenia prawoślazu) - działa zmiękczająco, przeciwzapalnie i poprawia nawilżenie skóry. Posiada właściwości regeneracyjne i łagodzące. Polecany dla skór wrażliwych
- Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (proszek z liści aloesu) - składnik wytwarzany poprzez suszenie soku z liści aloesu zwyczajnego. Działa nawilżająco i regenerująco
- Lavandula Angustifolia Oil (olejek lawendowy) - stosowany w aromaterapii i przemyśle perfumeryjnym. ma kojący, relaksujący aromat. Działa rozkurczająco i antyseptycznie. Przyśpiesza regenerację naskórka, łagodzi i nadaje naturalny zapach który działa uspokajająco i nasennie (Alergia: skala 2 na 5)
- Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract (wyciąg z rozmarynu) - wykazuje silne działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Pobudza wzrost włosów i ujędrnia skórę. Pobudza krążenie, łagodzi objawy alergii, obrzęki oraz wzmacnia skórę przed promieniowaniem UV. Jest silnym antyutleniaczem, zapobiega starzeniu skóry, przyśpiesza proces regeneracji, gojenie, likwiduje łupież, zmniejsza łojotok, a także oczyszcza i daje uczucie świeżości. Polecany przy cerach tłustych
- Lactic Acid (kwas mlekowy) - substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach złuszcza zrogowaciały naskórek. Odblokowuje pory skóry i działa antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega tworzeniu ognisk zapalnych. Pomocny przy trądziku, polecany do pielęgnacji ciała i skóry włosów. Stężenie w produkcie gotowym 1-10%, w silnych peelingach 30-50%
- Phenoxyethanol (fenoksyetanol) - stosowany jako konserwant lub wspomagacz innych konserwantów, a także rozpuszczalnik konserwantów. Całkowicie zakazany w przemyśle kosmetycznym na terenie japonii. Niezalecany w produktach dla dzieci i kobiet w ciąży. Może działać drażniąco na skorę, wchłania się przez skórę do krwiobiegu. (Alergia skala: 2 na 5)
- Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
- Potassium Sorbate (sorbinian potasu) - łagodny konserwant, chroni kosmetyk przed pleśnią, hamuje rozwój drożdży i pleśni, wykazuje aktywność w produktach o pH 3-6, w pH >7 jego aktywność drastycznie maleje. Hamuje rozwój większości bakterii, oprócz bakterii kwasu mlekowego (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
- Geraniol (Geraniol) - składnik kompozycji zapachowej. Substancja wpisana na oficjalną listę potencjalnych alergenów. Sklasyfikowana jako groźny alergen. (Alergia: skala 4 na 5)
- Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5)
- Linalool (linalol)- substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Jako dodatek do kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne. Uważany za groźny alergen. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)
Jednym z kluczowych składników tego produktu są kulki jojoba. Są one niezwykle podobne do mikrogranulek z tworzywa sztucznego (zwykle z polietylenu lub polipropylenu) ale różnica jest diametralna! O ile ojej jojoba zapewne jest Ci znany lub przynajmniej go kojarzysz to kulki jojoba, czyli tak naprawdę estry jojoba mogą być czymś nowym. Olej jojoba jest tak naprawdę woskiem w formie płynnej pochodzącym z krzewów jojoba. Płynny wosk jest przetwarzany do formy stałej.. czyli estrów.. czyli naszych kulek. Koraliki jojoba są całkowicie biodegradalne (mikrogranulki nie!), a dodatkowo mogą występować w szerokiej gamie barw. Ich gładka powierzchnia sprawia, że są niezwykle delikatne dla skóry, a nawet na poziomie mikroskopowym nie przyczyniają się do powstawania mikro urazów / zadrapań skóry. To sprawia, że są idealne dla cer wrażliwych i delikatnych.
W tym przypadku jednak nie pokusiłabym się o stwierdzenie, że to kulki jojoba zawarte w peelingu odpowiadają za pełny sukces produktu.. tu pracuje na to ogół składników i spisują się rewelacyjnie. Podoba mi się tu wszystko od delikatnej konsystencji, przed wydajność, efekty po bardzo delikatny i subtelny zapach naturalnej lawendy. Produkt dopracowany w najmniejszym szczególe. Jest jednak malutki haczyk.. czasem zwyczajnie mam chęć użyć czegoś innego. osobiście uwielbiam produkty, które łączą w sobie funkcję złuszczania i maseczki.. tu raczej opcja maseczki odpada. Nie mnie jednak jest to jeden z najlepszych peelingów jaki miałam okazję używać. Z niezwykłą przyjemnością będę do niego wracać, bo absolutnie jest wart swoje ceny.
Peeling dorwiesz w sklepie Iwos, serdecznie polecam sprawdzić próbki. W ofercie jest dostępna próbka peelingu ale warto sprawdzić również inne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz