maja 06, 2019

KUSZĄCA KĄPIEL Z AROMATYCZNYM I SOCZYSTYM TAJSKIM MANGO OD EO LABORATORIE


W moim słowniku "kąpiel" ma o wiele większy wydźwięk niż zwykle mycie czterech liter. Oczywiście nie zawsze mam czas na konkretne domowe SPA ale nawet z szybkiej kąpieli można wyciągnąć odrobinę przyjemności. Kluczem są oczywiście kosmetyki, w końcu sama woda i to w dodatku twarda, zbyt wiele przyjemności nie wnosi 😅 Zawsze w tym przypadku staram się stawiać na wyjątkowe produkty, które będą czymś się wyróżniać. Obfita góra piany.. to nie do końca moja bajka. W końcu im więcej mocnych detergentów tym silniejsze działanie wysuszając. Kremowe, lekkie konsystencje lub olejowe zamieniające się w mleczną emulsję pod wpływem kontaktu z wodą.. to jest to! 


Jeszcze lepiej mieć przy duszy kogoś kto dobrze wie co lubisz, a Anula wie! Z resztą sama zachwycała się kremowym żelem z EO Lab (EC Lab) o zapachu mango i dokładnie tym samym żelem obdarowała mnie.

Od producenta:
Ultra-odżywczy krem-żel pod prysznic na bazie kompleksu wyciągów ziołowych, delikatnie oczyszcza skórę i daje niezapomnianym aromat. Ekstrakt z mango zwiększa elastyczność i jędrność skóry. Olej z baobabu odżywia i odmładza skórę. Wyciąg z orzecha coli tonizuje skórę, nasyca komórki energią, aktywuje procesy odmłodzenia skóry. Ekstrakt z mango - regeneruje i chroni skórę, przywracając jej miękkość, sprężystość i zdrowy naturalny kolor. Sok z aloesu - koi delikatną skórę, dając przyjemne uczucie świeżości i komfortu. Olej jojoba - daruje skórze intensywną pielęgnację, zmiękcza skórę, uelastycznia i intensywnie odżywia.


Żel ma kremową konsystencję. Nie pieni się jakoś wybitnie aplikowany dłonią ale to dla mnie znak, że ilość detergentów jest ograniczona. To duży plus dla mojej skóry. W okresie letnim bardzo możliwe, że po prysznicu z Eo Laboratorie odpuściłabym sobie aplikację balsamu ale obecnie nie wychodzi to w grę. Po zimie moja skóra wciąż wymaga otulenia i nawilżenia, a sam żel to niestety za mało. Producent zapewnia o pielęgnacyjnym działaniu żelu ale ja go nie zauważyłam. Bardzo możliwe, że to wina twardej wody, bo patrząc na skład jestem w stanie uwierzyć, że coś na rzeczy może być.

Krem-żel ma lekką konsystencję, która łącząc się z wodą tworzy niską, kremową pianę. Lubię takie niecodzienne konsystencje ale jeśli jesteś zawiedziona brakiem obfitej piany to jest proste wyjście.. gąbka. Gąbka z łatwością tworzy obfitą i gęstą pianę, która wciąż jest delikatna i aksamitna. Zdarza mi się z tej funkcji korzystać, gdy się śpieszę, a przy okazji chcę wykonać delikatny peeling. Naturalna gąbka rewelacyjnie się do tego nadaje, a z kremowym żelem tworzy duet idealny.


Nie znajduję absolutnie żadnego powodu aby cokolwiek zmieniać w mojej codziennej rutynie prysznicowej. Dość często zdarza się, że zapachem czy konsystencją produktu jestem znudzona i potrzebuję jakieś odskoczni ale nie w tym przypadku. Uwielbiam żel zarówno za jego delikatność i skuteczność, a przede wszystkim za zapach. Jestem ogromną fanką mango. Nigdy ten zapach mnie nie męczy i nigdy nie jest za słodki. Sprawia, że wieczorem resetuję umysł i wprawia mnie w dobry nastrój nawet jeśli jestem zmęczona.


Chociaż nie zauważyłam właściwości pielęgnacyjnych to nie mogę odmówić mu skuteczności mycia i oczyszczania. Skóra jest odświeżona, zapach jeszcze przez chwilę po wysuszeniu jest wyczuwalny. Kusi mnie ogromnie przetestowanie go w okresie letnim gdy moja skóra wymaga mniej uwagi ale mam podejrzenia, że niewiele to zmieni. Głównym winowajcą może tu być Cocamidopropyl Betaine, który na mojej głowie sieje spustoszenie.. ale skóra ciała póki co dobrze go znosiła.. i trzymam kciuki aby to się nie zmieniło.

Skład (INCI): Aqua, Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract,  Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Coco Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Chloride, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil,  Cola Acuminata (Cola Nut) Seed Extract, Olea Europaea (Olive) Oil, Perfume, Benzyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract (wyciąg z owoców mango indyjskiego) - działa antyoksydacyjnie, chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Aktywuje procesy regeneracji skory i przyśpiesza gojenie podrażnień. Nawilża, zwiększa elastyczność i jędrność skóry. Odżywia i rewitalizuje skórę zmęczoną i przedwcześnie starzejącą się, działa przeciwzapalnie i delikatnie ściągająco. Poprawia ukrwienie i koloryt skóry
  • Aloe Barbadensis Leaf Juice (sok z liści aloesu) - wykazuje silne właściwości lecznicze. Leczy stany zapalne skóry, spojówek, poparzenia. Działa przeciwbólowo, kojąco gojąco, przeciwobrzękowo, oczyszczająco. ma działanie nawilżające. Reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga zmatowić skórę i zwęzić pory. Może być nakładany na skórę jak i włosy. W stanie czystym może odparowywać ze skóry powodując przesuszenie, dlatego warto łączyć go z emolientami. Nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na salicylany np. aspirynę (Alergia: skala 1 na 5)
  • Sodium Coco-Sulfate (sól sodowa siarczanu alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego) - anionowa substancja powierzchniowo czynna. Ma dobre właściwości pianotwórcze. Średnio drażniący i wysuszający skórę. Stosowany głównie w szamponach i preparatach do kąpieli. Osoby z bardzo wrażliwą skórą powinny go unikać
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Cocamidopropyl Betaine (kokamidopropylbetaina) - Substancja myjąca, pianotwórcza stosowana w produktach do mycia twarzy, ciała, włosów. Łagodzi potencjalne działanie drażniące anionowych substancji myjących np. SLS. Składnik uznawany za bezpieczny w produktach przeznaczonych do spłukiwania. Może przesuszać skórę wrażliwą. W 2004 roku substancja otrzymała tytuł alergena roku. (Alergia: skala 1 na 5)
  • Lauryl Glucoside (poliglukozyd laurylowy) - detergent, niejonowa substancja powierzchniowo czynna. bezpieczny dla środowiska, biodegradalny. Substancja łagodna dla skóry, łagodzi ewentualne drażniące działanie silniejszymi detergentami. Usuwa zanieczyszczania z powierzchni skóry i włosów
  • Sodium Chloride (chlorek sodu) - poleruje, ściera i redukuje nieprzyjemny zapach. Wpływa na konsystencję kosmetyków. Może wysuszać skórę i włosy lub działać drażniąco
  • Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil (olej z baobabu) - tworzy na powierzchni skóry i włosów odżywczą, zmiękczającą i wygłądzającą warstwę, która szybko i głęboko się wchłania. Posiada właściwości antyoksydacyjne, regenerujące, uelastyczniające i ujędrniające, zapobiega powstawaniu zmarszczek i wiotczeniu skóry. Polecany do suchej i bardzo suchej skóry, a także szorstkiej ze zmianammi chorobowymi. Ponadto może być stosowany jako konserwant dla olejów schnących, wrażliwych na utlenianie. Składnik silnie komedogenny (Komedogenność: skala 5 na 5)
  • Cola Acuminata (Cola Nut) Seed Extract (wyciąg z orzechów koli) - minimalizuje podrażnienia, zaczerwienienia skóry, szczególnie polecany do skóry wrażliwej (Alergia: skala 2 na 5)
  • Olea Europaea Fruit Oil (oliwa z oliwek) - posiada działanie odżywcze, nawilżające oraz regenerujące skórę. Opóźnia objawy starzenia oraz wygładza skórę. Witaminy w niej zawarte przenikają w głąb skóry. Witamina F zawarta w oliwie chroni skórę przed nadmierną utratą wilgoci. Wzmacnia naturalną odporność skóry. Łagodzi objawy trądziku, wspomaga leczenie ran, atopowego zapalenia skóry, łagodzi objawy łuszczycy i łupieżu. Zapobiega niedrożności mieszków włosowych
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
  • Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
  • Caprylyl Glycol (glikol kaprylowy) - emolient. Ma wlaściwości wnikania głęboko w skorę, przez co jest dobrym nośnikiem dla substancji aktywnych. Działa myjąco, renatłuszczająco, jest humektantem, zapobiega wysychaniu kosmetyku oraz lekko konserwuje (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Sodium Benzoate (benzoesan sodu) - konserwuje, chroni przed rozwojem drożdzy, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych. Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, ale może podrażniać oczy. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Potassium Sorbate (sorbinian potasu) - łagodny konserwant, chroni kosmetyk przed pleśnią, hamuje rozwój drożdży i pleśni, wykazuje aktywność w produktach o pH 3-6, w pH >7 jego aktywność drastycznie maleje. Hamuje rozwój większości bakterii, oprócz bakterii kwasu mlekowego (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę


Uwielbiam go.. a on bezczelny śmie dobijać dna! Ale to nic.. jeszcze go nie raz dopadnę, a wraz z nim: Witaminizowany pieniący się olejek pod prysznic, Odżywczy pieniący się olejek pod prysznic, Nawilżający pieniący się olejek pod prysznic, Olejek do kąpieli japońska sakura oraz ultra-odżywczy krem-żel tajskie mango w ilość 3 tiry.. no dobra 4 😎

Tymczasem odsyłam do posta Anuli: Żel pod prysznic o zapachu mango (EC Lab)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger