czerwca 15, 2019

DELIKATNE I SKUTECZNE OCZYSZCZANIE TWARZY BEZ PRZESUSZENIA I ŚCIĄGNIĘCIA SKORY Z DELIKATNĄ EMULSJĄ (ŻELEM) OCZYSZCZAJACO-MATUJĄCYM MARKI BEMA


Żele do mycia twarzy to wbrew pozorom dla mnie dość trudny temat. Zazwyczaj systematyczny kontakt z takimi produktami kończy się przesuszeniem mojej skóry i nie ma znaczenia jak bardzo nawilżającą pielęgnację sobie funduję. Zwyczajnie kończy się to źle dlatego niezwykle dużo uwagi przykładam do produktów oczyszczających jakie wybieram. Nie godzę się na zbyt agresywne oczyszczenie ale byle jakie też nie może być. Trudno znaleźć kompromis dlatego podstawą mojej pielęgnacji jest metoda OCM pozbawiona detergentów. Jednak nie mam ochoty działać olejami dzień w dzień i nie zawsze takie oczyszczenie jest potrzebne mojej skórze. Czasem mam ochotę na coś lekkiego.. czy emulsja marki Bema spełniła moje oczekiwania?


Od producenta:
Łagodna, oczyszczająca emulsja do twarzy regulująca wydzielanie sebum. Usuwa zanieczyszczenia, nie powodując podrażnień. Antyseptyczny wyciąg z cytryny delikatnie oczyszcza skórę, a balsam kopaiwa przywraca jej równowage lipidową. Dodatkowym składnikiem są orzechy brazylijskie, które wzbogacają skórę w witaminy i minerały niezbędne dla zachowania jej równowagi.

Sposób użycia: Nałóż emulsję na wilgotną skórę i przez chwilę delikatnie masuj. Następnie umyj twarz letnią wodą.


Niezwykle lubuję się w zapachach marki Bema. Żel do kąpieli do którego recenzji odsyłam Cię do posta "Cudownie kojący zmysły i poprawiający jakość skóry, tonizujący żel pod prysznic marki Bema", był tak cudownie relaksujący i uspokajający, że czasem jemu przypisuję przetrwanie trudnego okresu. Podobnie jest z emulsją oczyszczającą Gentle Mattifying Cleanser. Zapach nie jest tak intensywny jak w przypadku żelu pod prysznic.. ale wciąż wyraźny i otulający. Zapach trudny do określenia. Słodki owocowo-kwiatowy z nutą czegoś świeżego, lekkiego. Pięknie wyważony i bardzo kobiecy. Z wielką przyjemnością sięgam po niego.. to taki rytuał, który mógłby trwać i nigdy się nie znudzi.

Miałam jednak pewne obawy przed systematycznym użytkowaniem emulsji, a winą obarczam Cocamidopropyl Betaine, środek powierzchniowo czynny, który w pielęgnacji mojej skóry głowy jest całkkowicie wykluczony, a w pielęgnacji twarzy staram się unikać. Początki były bardzo ostrożne. Produkt wprowadzałam co drogi lub trzeci dzień.. ale nic złego się nie działo. Poszłam na żywioł i włączyłam do porannej i wieczornej pielęgnacji ale to jednak było za dużo. Mimo otoczki olei i ekstraktów oraz obecności innego detergentu w roli głównej to było za wiele dla mojej skóry, a CAPB jednak gdzieś przebijała swoje drażniące działanie na moją skórę.. ale czy to znaczy, że nie mogłam używać produktu? Nie.. o dziwo nie. Może nie przy intensywnej pielęgnacji dwa razy dziennie ale przy porannej pielęgnacji jako odświeżenie cery po nocnej pielęgnacji produkt spisywał się bardzo dobrze. Kombinacja składników zaskakująco dobrze ochroniła skórę.. a ja niemal codziennie mogłam cieszyć się cudownie otulającą aurą zapachu kosmetyku Bema.


Skład (INCI): Aqua, Sodium Lauryl Glucoside Carboxylate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerin, Asparagopsis Armata Extract, Sodim Benzoate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract, Benzyl Alcohol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Dehydroacetate Acid, Citric Acid, Limonene, Perfum.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Sodium Lauryl Glucoside Carboxylate - delikatna substancja myjąca
  • Lauryl Glucoside (poliglukozyd laurylowy) - detergent, niejonowa substancja powierzchniowo czynna. bezpieczny dla środowiska, biodegradalny. Substancja łagodna dla skóry, łagodzi ewentualne drażniące działanie silniejszymi detergentami. Usuwa zanieczyszczania z powierzchni skóry i włosów
  • Cocamidopropyl Betaine (kokamidopropylbetaina) - Substancja myjąca, pianotwórcza stosowana w produktach do mycia twarzy, ciała, włosów. Łagodzi potencjalne działanie drażniące anionowych substancji myjących np. SLS. Składnik uznawany za bezpieczny w produktach przeznaczonych do spłukiwania. Może przesuszać skórę wrażliwą. W 2004 roku substancja otrzymała tytuł alergena roku. (Alergia: skala 1 na 5)
  • Prunus Amygdalus Dulcis Oil (olej ze słodkich migdałów) - łagodny dla skóry olej zalecany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, zwłaszcza dziecięcej i alergicznej, podrażnionej, suchej i atopowej. Natłuszcza, odżywia, reguluje, wygładza i chroni. Wzmacnia płaszcz lipidowy skóry, polecany w celu zapobiegania rozstępom i tzw. pajączkom. Stosowany zbyt często i w dużych stężeniach może nasilać problemy trądzikowe (Komedogenność: skala 3 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Asparagopsis Armata Extract (ekstrakt z algi czerwonej Asparagopsis Armata) - ma właściwości przeciwbakteryjne oraz zapobiegające krzepnięciu krwi w naczyniach krwionośnych. Substancja zmniejsza widoczność naczynek
  • Sodium Benzoate (benzoesan sodu) - konserwuje, chroni przed rozwojem drożdzy, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych. Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, ale może podrażniać oczy. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract (wyciąg ze skorki cytryny) - działa antyoksydacyjnie, czyli chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Posiada właściowści przeciwzapalne i wzmacniające naczynia krwionośne, wspomaga likwidowanie obrzęków, przebarwień, rozjaśnia skórę i likwiduje rumień
  • Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
  • Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil (olejek z drzewa herbacianego) - działa silnie natybakteriobójczo, wirusobójczo i przeciwgrzybicznie. Jest antyseptykiem, odkaża i działa przeciwzapalnie, a także odświeżająco i chłodząco. Wykorzystywany w leczeniu oraz w produkcji kosmetyków do skóry trądzikowej, tłustej, przeciw potliwości, w żelach pod prysznic, produktach do stóp itd. Działa leczniczo na opryszczkę. jest naturalną substancją zapachową. Może być nakładany bezpośrednio na skórę ale należy wówczas stosować wysoką ochronę UV (Alergia: skala 2 na 5)
  • Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin (balsam Copaiba) - posiada właściowości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i kojące. Przynosi ulgę przy ukąszeniach owadów. Dodatkowo ma właściwości antybakteryjne, dezynfekujace, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgrzybicze. Znajduje zastosowanie w kosmetykach dla cer ze stanami zapalnymi, trądzikiem, a także przy leczeniu łuszczycy czy egzemy
  • Bertholletia Excelsa Seed Oil (olej z orzechów brazylijskich) - ma korzystny wpływ na naczynia krwionośne i ukrwienie skóry, ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, przyspiesza gojenie skory, regeneruje, tonizuje, odżywia i zmiękcza skórę oraz włosy. Ma działanie łagodzące, zmniejsza podrażnienia, zaczerwienienia i poprawia koloryt skóry
  • Potassium Sorbate (sorbinian potasu) - łagodny konserwant, chroni kosmetyk przed pleśnią, hamuje rozwój drożdży i pleśni, wykazuje aktywność w produktach o pH 3-6, w pH >7 jego aktywność drastycznie maleje. Hamuje rozwój większości bakterii, oprócz bakterii kwasu mlekowego (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Sodium Benzoate (benzoesan sodu) - konserwuje, chroni przed rozwojem drożdzy, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych. Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, ale może podrażniać oczy. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Dehydroacetic Acid (kwas dehydrooctowy) - łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
  • Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5) 
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały

Niewielka ilość emulsji o lekkiej konsystencji z nieco żółtawym zabarwieniu wystarczyła aby zmyć wszelkie zanieczyszczenia. Produkt nie wytwarza specjalnie obfitej piany, co świadczy o łagodności detergentów, a mi to bardzo odpowiada. Drugie użycie, tylko dla pewności, że wszystko zostało zmyte, a skóra nie marudzi, nie trzeszczy, nie jest przesuszona, nie woła o natychmiastowe nawilżenie czy ukojenie, nie jest ściągnięta. 

W wieczory największego lenistwa w ruch również szedł żel Bema. Bez problemu radził sobie ze zmyciem makijażu nawet z oczu. Bez trudu schodził tusz, czy mocniejszy makijaż twarzy. Dla dodatkowego oczyszczenia łączyłam go z wielorazowym płatkiem kosmetycznym z Wielorazówki, który zapewniał dodatkowe złuszczenie. Polubiłam ten duet.. ale zarówno razem jak i osobno każdy z nich obroni się sam. 

Jedyne do czego mogę się tu przyczepić to opakowanie. Stanowczo brakuje mi tu pompki, co mocno ułatwiłoby aplikację produktu. Przy aktualnym rozwiązaniu nie było to coś nie do przeskoczenia ale zawsze gdzieś kapka emulsji się ulała brudząc opakowanie. Jeśli za każdym razem nie myłam opakowania to po kilku użyciach wyglądało nieestetycznie. Dodatkowo takiego opakowania nie mogłam wstawić do szafki.. albo było upaćkane produktem albo wodą.


Emulsja, która w zasadzie jest lekkim żelem. Bez bicia nadprogramowej piany, o ślicznym zapachu, łagodnym działaniu dla skóry i bardzo dobrych właściwościach oczyszczających. Genialnie nam się współpracowało.. a to już kolejny produkt marki Bema, który jest warty polecenia.

Żelik.. emulsja dostępna w sklepie Ekozuzu.

Masz swoje hity z marki Bema?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger