listopada 15, 2020

TONIZUJĄCA MASECZKA NA BAZIE LILII DARULSKIEJ OD BABCI AGAFII

Nie jestem fanką marki Bania Agafii. To może zabrzmieć dość płytko ale nie przetestowałam specjalnie dużo.. nawet przeciętnej ilości produktów aby wyrobić sobie tak okrutne zdanie. To bardzie ma znamiona dziecięcego focha typu "nie i już" i co by nie robić to nie przekonasz uparciucha. Zastanawiam się czy kupiłam cokolwiek z własnej nieprzymuszonej woli cokolwiek i.. albo nie pamiętam albo było na tyle przeciętne, że pamiętać nie chcę 😅 Trochę inny stosunek mam do tego co już do mnie trafi w formie prezentu czy dorzuconego produktu na zasadzie gratisu do zakupów.

Moment! Przypomniałam sobie pradawną historię pewnego balsamu do włosów do którego z czasem się przekonałam. Jednak prowadzenie bloga ma swoje zalety.. toż to historia mojej pielęgnacji! Mowa o odżywczo-regenerującym balsamie do włosów. Jednak te moje zwoje mózgowe czasem coś zaskoczą.. ale czy było coś jeszcze godnego uwagi? Chyba nie.

Wróćmy jednak do dzisiejszego bohatera. Uwielbiam maseczki i lubię mieć ich dość konkretny przegląd.. od oczyszczających, po odżywcze cięższego kalibru jak i te lekkie, nie gardzę nawilżającymi, regenerującymi.. żadnymi. Im więcej tym lepiej, a tu trafiła się opcja.. tonizująca. Tonizacja w największym uproszczeniu polega na przywróceniu odpowiedniego pH naszej skórze. Normalnie kojarzona w tonikami, a nie z maseczkami. W końcu jaki to ma sens skoro maseczkę będę musiała zmyć, a po takim procesie na nowo przywrócić pH skóry? No dobrze.. uznajmy to za błąd tłumaczenia z rosyjskiego.. akurat w przypadku rosyjskich kosmetyków nie jest to pierwszyzna 😅

Od producenta:

Maska na ziołach z Darii czystego ekologicznie regionu na pograniczu Rosji i Chin, specjalnie stworzona do delikatnej pielęgnacji zmęczonej i wrażliwej skóry twarzy. Usuwa podrażnienia, nawilża, podnosi ochronne właściwości skóry, zwracając skórze zdrowy i zadbany wygląd.

Daurska lilia i sok ogórecznika - nawilżają i tonizują, zrównują koloryt twarzy, usuwają odczucie ściągnięcia skóry, przywracają uczucie komfortu.

Ciadonia śnieżna - zawiera unikalny kwas usinowy, który aktywuje procesy regeneracji i skutecznie chroni skórę przed zmianami związanymi z wiekiem

Organiczny ekstrakt z rumianku - posiada właściwości bakteriobójcze i gojące

Sposób użycia: nanosimy maskę na oczyszczoną skórę twarzy, omijając okolice oczu, po 10 minutach zmywamy ciepłą wodą. Maskę należy stosować 1-2 razy w tygodniu.

Już sama nie wiem czy jestem fanką czy antyfanką tych opakowań. Z jednej strony wygodne tubki, których łatwo się używa i nie żal takiego świstka po wszystkim wywalić.. ale to, że opakowanie nie stoi tylko wala mi się po szafce doprowadza mnie do szału. Z drugiej strony mamy oszczędność na opakowaniu więc produkt jest tani. 

Konsystencja lekka, kremowa z jakąś żelową drobinką.. podoba mi się to. Dzięki temu maska bardzo fajnie się rozprowadza zarówno grubszą jak i cieńszą warstwą. Nie spływa, nie migruje do nozdrzy czy oczu, a to dla mnie wyjątkowo mocny argument. 

Kolor o lekko fioletowym zabarwieniu, to akurat dość sympatyczny akcent, że producent nawiązał fioletem na opakowaniu.. ale równie dobrze mógł to być przypadek.. lub nie.. tego nie wiemy.

Zaraz po aplikacji skóra wydaje się odprężona. Maska delikatnie chłodzi ale do czasu. Po około 3 minutach (w zależności od humoru mojej skóry) czuję wyraźne ciepła, które z czasem przekształca się w szczypanie. Efekt do zniesienia.. nie budził we mnie nigdy niepokoju czy chęci natychmiastowego zmycia maseczki. Mrowienie utrzymuje się przez około 2-3 minuty i z każdą kolejną chwilą zaczyna maleć.

Zazwyczaj maskę trzymam dłużej niż zalecane przez producenta 10 minut. Do zmycia podchodzę dopiero wówczas kiedy maseczka niemal całkowicie.. zastygnie?.. wchłonie się?.. Hmm.. uznajmy, że zmieni barwę z biało-fioletowej na bezbarwną 😅

Maseczkę zmywam przy pomocy wacika, ściereczki, gąbki. Nie wychylam się ze zmywaniem samą wodą i przy użyciu jedynie dłoni, bo szkoda mi czasu. Ten sposób zmywania jest we mnie już na tyle wpojony, że inaczej nie mam ochoty. 

W 90% przypadków po zmyciu maseczki skóra była odświeżona, zrównoważona i zdrowo napięta. Wszystkie poważniejsze podrażnienia zostały uspokojone. Ten efekt naprawdę mi zaimponował. Nie spodziewałam się, że po jednorazowym użyciu maseczki która "tonizuje" zaobserwuję jakiekolwiek efekty. W efekcie maseczka wepchała się na prowadzenie z pośród wszystkich innych obecnie w użyciu.. przyznaję, że po części z uwagi na irytujące opakowanie 😂

Skład (INCI): Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Alcohol, Glycerin, Organic Chamomilla Recututa (Matricaria) Flower Extract, Kaolin, Lilium Davuricum Flower Extract, Organic Citraria Nivalis Extract, Borago Officinalis Juice, Xanthan Gum, Sodium Cetearyl Sulfete, Carbomer, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Caprylic/Capric Triglyceride (trigliceryd kaprylowo-kaprynowy) - emolient tłusty. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z powierzchni, przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Poprawia konsystencję preparatu, powoduje wzrost lepkości kosmetyków. Jest to substancja tłuszczowa, która ułatwia poślizg przy aplikacji. Naturalna roślinna substancja zmiękczająca i ułatwiająca rozpuszczanie. Stosowany na skórę w stanie czynnym, może być komedogenny. (Komedogenność: skala 2 na 5)
  • Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (masło Shea) - zwane masłem życia, intensywnie odżywia i regeneruje skórę, pozostawiając na niej ochronny płaszcz lipidowy. Pomaga zachować wilgoć i zmniejszyć utratę wody, zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry, a tym samym poprawia jej elastyczność. Pomaga redukować zmarszczki wywołane m.in. przesuszeniem naskórka
  • Cetearyl Alcohol (alkohol cetylostearylowy, alkohol cetearylowy) - zagęszcza oraz wpływa na właściwości aplikacji produktu, daje poślizg. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie. Zapobiega odparowaniu wilgoci. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Chamomilla Recutita Flower Extract (ekstrakt z rumianku pospolitego) - ma właściwości przeciwzapalne, przyśpieszające gojenie się ran, przeciwbakteryjne, pobudzające przemianę materii w skórze. Łagodzi zaczerwienienie, stany zapalne, podrażnienie, łuszczenie się w świąd skóry
  • Kaolin Clay (biała glinka) - w kosmetykach kolorowych pełni funkcję rozjaśniacza, rozbiela produkty kolorowe i zapobiega ich zbrylaniu. Stosowana w pudrach na właściwości pochłaniające sebum i matujące. Może lekko bielić skórę. W kosmetykach pielęgnacyjnych stosowany jest w produktach myjących do twarzy, ciała, włosów, do tłustej skóry głowy - bardzo dobrze oczyszcza i dodaje objętości włosom. W maseczkach i peelingach do cery trądzikowej, tłustej i mieszanej - oczyszcza, podsusza, wygładza, ściąga pory, wyrównuje koloryt, ujędrnia i mineralizuje, lekko poleruje powierzchnie i działa przeciwzapalnie. Spotykana także w kremach, tonikach i pastach do zębów. Znajduje zastosowanie również w kosmetykach antycellulitowych, pomaga w spalaniu tłuszczu, wyciąga toksyny. Polecana do skóry suchej, naczynkowej i z trądzikiem różowatym, ponieważ jest najłagodniejszą z glinek i ma właściwości łagodzące. Jednak zbyt częste stosowanie dużych stężeń prowadzi do wysuszenia skóry i włosów. (Alergia: skala 1 na 5)
  • Lilium Davuricum Flower Extract (ekstrakt daurskiej lilii) - nawilża i tonizuje. Działa wybielająco na skórę, wspomaga jej regenerację. ma działanie antyseptyczne i nawilżające
  • Citraria Nivalis Extract (ekstrakt z cladonia śnieżnej) - zawiera unikalny kwas usninowy, który aktywuje procesy regeneracji i skutecznie chroni skórę przed zmianami związanymi z wiekiem. Sprzyja regeneracji komórek i efektywnie spowalnia procesy starzenia.
  • Borago Officinalis Juice (sok z ogórecznika lekarskiego) - działa ujędrniająco, przeciwzmarszczkowo, zwiększa elastyczność skóry. Działa lekko złuszczająco i przeciwzapalnie
  • Xanthan Gum (guma ksantanowa, E415) - substancja pochodzenia naturalnego. Lekki zagęstnik substancji, podnosi lepkość i stabilizuje produkt. Często wykorzystywany do produkcji kosmetyków o przejrzystej formule, żelowych, lekkich. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Sodium Cetearyl Sulfate (cetylosiarczan sodu) - substancja myjąca i pianotwórcza. Oczyszcza i odtłuszcza (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Carbomer (karbomer) - w kosmetykach pełni funkcję zagęszczającą i stabilizującą emulsję. Może minimalnie podrażniać skórę i oczy (Komedogenność: skala 3 na 5. Alergia: skala 2 na 1)
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
  • Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
  • Benzoic Acid (kwas benzoesowy) - substancja konserwująca. Uniemożliwia rozwoj i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu
  • Sorbic Acid (kwas sorbowy) - konserwant. Uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu  (Alergia skala: 3 na 5)
  • Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę

Reasumując.. w 90% z działania maseczki jestem zadowolona, a co z pozostałymi 10%? W jakiś dwóch przypadkach moja skóra po maseczce była totalnie czerwona. Podejrzewam, że w tych dwóch przypadkach mogłam przesadzić z częstotliwością aplikacji. Być może moja skóra nie zdążyła dojść do siebie po poprzednim kontakcie, a może jakiś inny produkt osłabił barierę co maseczka postanowiła mi wyraźnie pokazać. Na szczęście istnieją hydrolaty, które z takich opresji dość szybko wyciągają moją skórę do względnej normy.

Tylko czy do wrócę do maseczki? W tym przypadku tego nie wykluczam.. jednak szczerze polecam używać jej ostrożnie, bo reakcje mogą być tak różne jak różne są cery.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger