stycznia 18, 2021

DELIKATNE OCZYSZCZANIE Z NATURALNYM ŻELEM MYJĄCYM DO TWARZY Z EKSTRAKTEM Z BRZOSKWINI OD RESIBO

 

Mało jest tradycyjnych żeli do oczyszczania twarzy o których mogę powiedzieć cokolwiek dobrego, a jeszcze mniej takich do których chcę i wracam. Na dzień dzisiejszy jestem w stanie wymienić zaledwie trzy żele, które moja skóra naprawdę lubi. Są to żele marek: Babo, Avalon (z witaminą C) oraz dzisiejszy bohater Resibo.

Żel Resibo, a właściwie "Naturalny żel myjący do twarzy z ekstraktem z brzoskwini" poznałam w 2020 roku i w tym też roku byłam w posiadaniu trzech jego opakowań z rzędu. Nie ukrywam, że ogromnym plusem jest łatwy dostęp, ponieważ żel kupuję przy okazji wizyty w drogerii Hebe. Z pozostałymi żelami wiążą się zakupy internetowe, a w ostatnim czasie nie miałam szczególnie większych potrzeb.

Od producenta:

W żelu zawarliśmy delikatne, naturalne, pozyskiwane z roślin, takich jak np. kokos, substancje powierzchniowo czynne, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia, a jednocześnie są świetnie tolerowane przez skórę i nie naruszają jej bariery lipidowej. Pro składnik, czyli ekstrakt z miąższu brzoskwini, to całe bogactwo substancji bioaktywnych, dzięki którym odżywia i nawilża skórę, zapobiegając przeznaskórkowej utracie wody. Ponadto oczyszcza skórę, odświeża, odmładza i regeneruje naskórek.

- betaina roślinna nawilża oraz chroni skórę przed podrażnieniem i nadmiernym wysuszeniem wywołanym działaniem środków powierzchniowo czynnych

- ekstrakt z owsa zawiera proteiny i węglowodany, które kondycjonują skórę, zapobiegając jej wysuszeniu i tworząc na niej nawilżający film, dodatkowo roślinne glikozydy zawarte w ziarnach owsa mają delikatne działanie oczyszczające

- skrobia z tapioki łagodzi działanie środków powierzchniowo czynnych i tworzy "kremową" formę żelu

 

Nie kojarzę aby kiedykolwiek miała do czynienia z tak dziwną konsystencją żelu. W zasadzie trudno tu mówić o typowej konsystencji "żelu". To coś na pograniczu musu z galaretką w lekkiej formie. Produkt nie ma lejącej się konsystencji, za to jest przyjemnie.. śliska.

Żel ma dość specyficzny zapach.Chociaż marka Resibo kojarzy się z naturalnymi produktami to zapach żelu jest temu dość daleki. Niestety pachnie chemicznie i to dość intensywnie. Chemiczny zapach nie koniecznie wynika z nienaturalnego chemicznego składu, bo równie dobrze kompozycja naturalnych składników może nie być dla odbiorcy szczególnie przyjemna. Mi to w tym przypadku szczególnie nie przeszkadza. Żel na twarzy mam jedynie przez chwilę zdarza mi się wymazać z pamięci ten aromat.


Żel okazał się niezwykle łagodny i delikatny zarówno dla podrażnionej skóry jak i dla oczu. Ani razu nic niepokojącego nie zwróciło mojej uwagi. Sięgam po niego bez obaw i bez uważania na okolicę oczu. Zmywanie makijażu przychodzi dość łatwo i przyjemnie.. ale.. przez ostatni czas bazuję na naturalnych podkładach, które nie mają szczególnych właściwości zastygających czy kryjących. Odnoszę wrażenie, że podkłady które posiadam dość szybko i bezproblemowo poddają się zmywaniu i trudno mi się odnieść do podkładów bardziej trwałych. Podejrzewam, że jedno podejście do żelu może okazać się niewystarczające. Z drugiej stroni w zwyczaju mam stosowanie oczyszczania wieloetapowego więc żel ma raczej z górki. 

Ostatnio zdradziłam moje ulubione maskary marki Courel Caramel i dobrałam się do leżącej w koszyczku z zapasami maskary Catrice. Jeśli danego dnia swój demakijaż oprę wyłącznie na żelu Resibo to jedno podejście do zmycia maskary okazuje się niewystarczające.. drugie również. Maskara Catrice nie wydawała mi się nigdy specjalnie trwała, a już z pewnością nie jest wodoodporna. Mimo to żel sobie nie radzi z jej zmycie.

Skład (INCI): Aqua, Caprylyl/Capryl Glucoside, Glycerin, Sodium Cocoamphoacetate, Topioca Starch, Betaine, Xanthan Gum, Disodium Cocoyl Glutamate, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Cocoyl Glutamate, Citric Acid, Prunus Persica Fruit Extract, Avena Sativa Kernel Extract, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Hexyl Cinnamal.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Caprylyl/Capryl Glucoside - naturalny detergent, niejonowy środek powierzchniowo czynny, uzyskany z surowców odnawialnych:alkohole tłuszczowe i glukoza roślinna. Posiada wysoką wartość spieniającą i oczyszczającą. Jest łagodny dla oczu i dobrze tolerowany przez skórę
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Sodium Cocoamphoacetate (mieszanina soli sodowych glicynianów kwasów tłuszczowych oleju kokosowego) - to czysty, delikatny i łagodny, amforyczny detergent. Może być stosowany dla bardzo wrażliwej skóry, nie powodując podrażnień ani zaczerwienień, jednocześnie usuwa zanieczyszczenia 
  • Topioca Starch (skrobia z tapioki) - otrzymywana z korzenia manioku jadalnego. jest to biały puder stosowany w produktach kosmetycznych dla poprawy ich konsystencji
  • Betaine (betaina) - naturalny aminokwas (pochodna gliceryny) o właściwościach wiążących wodę w naskórku oraz chroniących błony komórkowe. Ma działanie łagodniejsze niż czysta woda. Badania wykazały, że już niewielki dodatek betainy do formulacji produktu kosmetycznego skutecznie redukuje drażniące działanie detergentów. Ponadto ma działanie antyseptyczne, łagodzące, przeciwzapalne, koi skore wrażliwą i podrażnioną
  • Xanthan Gum (guma ksantanowa, E415) - substancja pochodzenia naturalnego. Lekki zagęstnik substancji, podnosi lepkość i stabilizuje produkt. Często wykorzystywany do produkcji kosmetyków o przejrzystej formule, żelowych, lekkich. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Disodium Cocoyl Glutamate (kokoiloglutaminiam dwusodu) - składnik o właściwościach myjących, odżywczych i zmiękczających wodę. Stosowany również jako emulgator w celu nadania i utrwalenia konsystencji w produktach myjących oraz wiązania zanieczyszczań ze skory i zmycia ich wraz z wodą bez naruszania bariery ochronnej skory. Odżywia skórę i włosy, a także łagodzi potencjalne drażniące działanie silnych detergentów anionowych
  • Parfum (Perfumy, Zapach) - ogólne określenie kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia. Maskuje niepożądane zapachy. Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silenie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały
  • Sodium Benzoate (benzoesan sodu) - konserwuje, chroni przed rozwojem drożdzy, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych. Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, ale może podrażniać oczy. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Potassium Sorbate (sorbinian potasu) - łagodny konserwant, chroni kosmetyk przed pleśnią, hamuje rozwój drożdży i pleśni, wykazuje aktywność w produktach o pH 3-6, w pH >7 jego aktywność drastycznie maleje. Hamuje rozwój większości bakterii, oprócz bakterii kwasu mlekowego (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Sodium Cocoyl Glutamate (sól sodowa kokosowych alkoholi tłuszczowych i kwasu glutaminowego) - substancja myjąca, pianotwórcza. Łagodna dla skóry (Alergia: skala 1 na 5)
  •  Citric Acid (Kwas cytrynowy)- regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
  • Prunus Persica Fruit Extract (wyciąg z owoców brzoskwini) - działa nawilżająco, tonizuje i zmiękcza skórę. Poprawia koloryt, wygładza i odżywia skórę, ściąga pory. Odświeża, oczyszcza, wygładza zmarszczki.
  • Avena Sativa Kernel Extract (wyciąg z nasion owsa) - posiada działanie antyalergiczne, wzmacnia skórę i jest bardzo łagodny. Na skórę działa zmiękczająco i nawilżająco, sprzyja regeneracji i łagodzi podrażnienia, świąd, egzemę, trądzik i oparzenia słoneczne
  • Tetrasodium Glutamate Diacetate - substancja chelatująca, surowiec pochodzenia roślinnego, antyoksydant (działa przeciwstarzeniowo)
  • Hexyl Cinnamal - składnik kompozycji zapachowej
 

Test na zmycie nieco "trwalszej" maskary oblany.. ale czy to skreśla go z listy żeli do których chętnie wracam? Absolutnie nie, bo nie to jest dla mnie najważniejsze. Zdecydowanie mniej problemów sprawi mi sięgnięcie po wacik z płynem micelarnym i dokończenie demakijażu łagodnym dla skóry żelem Resibo niż stosowanie mocniejszych żeli, które będą systematycznie pogarszać stan mojej skóry poprzez jej wysuszanie. 

To czego moja skóra nie jest w stanie znieść, to bicie niepotrzebnej piany silnymi detergentami. Takie rzeczy pozostawiam dobie do mycia garów i wc.. a nie do skóry. 

W efekcie nieco kuleje wydajność żelu.. nawet u mnie, gdzie chyba słynę ze strasznego gramolenia się ze zużywaniem produktów. Zazwyczaj spotykam się ze stwierdzeniem, że żel wystarczy na jeden miesiąc codziennego używania. U mnie oczywiście czas ten wydłużony jest o kolejny miesiąc.. ale przypominam, że zazwyczaj stosuję wieloetapowe oczyszczanie co również przekłada się na używanie niewielkiej ilości produktu.

Czy wrócę do niego? Tak, ale nie zaraz. W tej chwili żel Resibo wydał już ostatnie tchnienie, a w zapasach czekał na mnie żel Babo. Co po nim? Nie wiem, bo dalszych żelowych zapasów brak. Być może pojawi się coś nowego z fajnym delikatnym składem, który moja skóra pokocha? 

Poniżej recenzje moich pozostałych dwóch ulubionych żeli:



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger