listopada 17, 2019

ILCSI - MASKA PEELINGUJĄCA RÓŻANO-KUKURYDZIANA, CZYLI MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO SPOTKANIA DO OSTATNIEJ KROPLI


Kolejny produkt marki Ilcsi na blogu i nieostatni. Jednak z całej gromady zdecydowanie największy ulubieniec. Być może pomógł fakt, że jestem fanką maseczek i złuszczania, a to akurat produkt dwa w jednym. Problem pojawia się wówczas gdy z jednej strony zaczynam oczekiwać porządnego złuszczenia i odświeżenia skóry, a z drugiej komfortu i przyjemności z pielęgnacji jaką powinna nieść za sobą maseczka. Wyjątkowo marka Ilcsi sprostała moim wymaganiom i w efekcie trudno czegokolwiek się przyczepić.


Od producenta:
Maska peelingująca różano-kukurydziana jest szczególnie polecana do pielęgnacji cery wrażliwej, skóry ze skłonnością do łuszczenia się nadmiernego łojotoku. Dzięki aktywnym składnikom pochodzącym z owoców dzikiej róży, oleju z zarodków kukurydzy oraz ekstraktu z miodu, uzupełnia mikroelementy i skutecznie wygładza, odżywia i nawilża skórę. Skrobia kukurydziana delikatnie ściera i usuwa martwe komórki naskórka. Sprawia, że skóra jest miękka i gładka, wspomaga również poprawę wchłaniania składników aktywnych

Stosowanie:
Nałóż maskę na oczyszczoną skórę twarzy raz w tygodniu, pozostaw do wyschnięcia. Następnie zetrzyj okrężnymi ruchami.


Utrzymane w białej i lekkiej dla oka kolorystyce opakowanie jest przyjemne dla oka. Uwagę przykuwa wytłaczany napis marki na wieczku nakrętki. Nie ma tu nic ekskluzywnego.. ale mi taka estetyka odpowiada. Ładnie prezentuje się na półce kosmetycznej i mimo wszystko swoją bielą wyróżnia. Jedyną wadą jest tu plastik, jednak 50ml pojemność i brak podwójnego dna sprawia, że całość jest jednocześnie smukła i pojemna. Z całą pewnością po zużyciu zawartości opakowanie wykorzystam.

Z uwagi na różano-kukurydziany wątek spodziewałam się czegoś nietypowego i zaskakującego pod względem zapachu. Faktycznie zaskoczona zostałam i to bardzo, bo wyraźnie wyczówam zapach cytrusów. Lekki odświeżający aromat jest przyjemny ale nie nachalny. W zasadzie podczas procesu aplikacji oraz noszenia i zmywania maseczki gdzieś mi umyka. Ostatecznie jestem w stanie zapach uznać za neutralny ale to plus. Bardziej byłabym zawiedziona gdyby pod moim nosem krążyła woń, która by mi przeszkadzała czy irytowała. 


Maseczka ma kolor brudnego różu. Nie jest czysta, jednorodna masa. Odnajduję mniejsze i większe drobinki co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że do czynienia mam z naturalnymi składnikami, które nie zostały przemielone do granic możliwości. Taka różnorodność mnie zachwyca. Jednak królową jest konsystencja. To po prostu mus. Piankowy mus, który nie jest z premedytacją nadmuchany aby tylko mniej produktu zapakować do opakowania.. nie! Mus jest gęsty, treściwy, a jednoczenie lekki. W efekcie końcowym maseczka okazała się dość wydajna chociaż nic na to nie wskazywało.

Aplikacja nie sprawia najmniejszego problemu. Nawet większa ilość maseczki trzyma się skóry i nie odpada. Bez problemu daje się rozprowadzić, chwyta się skóry i ani drgnie do samego końca.

Maseczkę czuć na skórze, a już szczególnie odczuwalne jest jej zasychanie. W wyjątkowo mocno podrażnionych miejscach potrafi dać o sobie znać ale to wciąż jest bardzo subtelne. W ostatecznym rozrachunku uważam ją za neutralną i komfortową chociaż zapomnieć o niej się nie da.


Uwielbiam fakt, że nie muszę jej pilnować. Z początku miałam obawy, dlatego zaraz po delikatnym przyschnięciu leciałam ją zmyć. Obecnie potrafię się całkowicie zapomnieć i nawet po obejrzeniu filmu sunę się do łazienki.. później stwierdzam, że maseczkę zmyję pod prysznicem ale jeszcze pójdę na herbatkę, przejrzę Instagram, a może coś jeszcze zjem..? Nie, jedzenie w podeschniętej lub  całkiem wysuszonej maseczce to kiepski pomysł, bo trafią jako przyprawa na kanapki. To wówczas jest moment ostateczny aby ją zmyć. Nie zawsze zdarza mi się zaginać ramy czasowe i ryzykować odpadnięcie twarzy. Zazwyczaj normą jest 20-30 minut ale niezależnie od czasu przez jaki mi towarzyszy maseczka Ilcsi efekt jest zawsze taki sam.

Producent zaleca usuwanie "zasuszonej" maseczki okrężnymi ruchami. Nie do końca odnajduję się w tym procesie. Coś mi tu nie pasuje dlatego wypracowałam własny system. Maseczkę zwilżam wodą, chwilę odczekuję i okrężnymi ruchami zmywam. Dzięki temu wykonuję dodatkowy peeling i mam wrażenie, że z maseczki wyciągam ciut więcej. 


Efekty za każdym razem mnie w pełni zadowalają. Skóra przede wszystkim jest ładnie złuszczona, odświeżona i oczyszczona. Ze swojego podstawowego zadania maseczka wywiązuje się perfekcyjnie! Dodatkowo moja skóra wydaje się rozjaśniona i świeża. Zachwyca mnie jej działanie na wszelkie przebarwienia.. ale.. jej działanie na wszelkie niespodzianki to jakieś mistrzostwo świata. Genialnie wycisza podrażnienia, ogarnia świeże niespodzianki, a także wpływa na podskórne gule gdzie zazwyczaj pozostaje walenie głową w ścianę i czekanie aż pójdzie precz! 

Z maseczka stała się moim przyjacielem na nieprzyjaciół. 

Przy maseczkach złuszczających często efektem ubocznym jest wyssana skóra ze wszelkich dobroci. Przy maseczce różano-kukurydzianej rzeczywiście skóra jest zmatowiona i trudno doszukać mi się to działania odżywczego czy nawilżającego ale zdecydowanie jest zachowana pewna norma komfortu, którą w pełni akceptuję. Dalsza pielęgnacja zawsze jest nieco ciut bogata i mimo, że moja skóra zazwyczaj nie lubi przesadnie bogatej pielęgnacji to po tej maseczce chłonie wszystko jak gąbka. 


Skład (INCI): Aqua, Rosa Canina Fruit Extract, Glycerin, Mel, Algin, Zinc Oxide, Zea Mays Kernel Meal, Zea Mays Oil, Lactic Acid, Glyceryl Caprylate, Alcohol, Chondrus Crispus Powder, (Carrageenan), Benzyl Alcohol Magnesium, Aluminium Silicate, Citrus Limon Peel Oil, Silica, Cymbopogon Flexuosus Herb Oil, Citric Acid, Zinc Sulfate, Tocopherol, Ascorbic Acid, Salicylic Acid, Sodium Salicylate, Ascorbyl Palmitate, Citral, Limonene, Geraniol, Linalool, Citronellol.

  • Aqua (Water ) (Woda) - naturalny rozpuszczalnik
  • Rosa Canina Fruit Extract (wyciąg z róży) - bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy. Pełni rolę emulgatora, antyoksydanta, substancji nawilżającej. Chroni i odżywia.
  • Glycerin (gliceryna) - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry. Skuteczna zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia. Kosmetyki z dużą zawartością gliceryny są zwykle nieco lepkie na skórze. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Mel (miód) - wykazuje działanie odżywcze, nawilżające, poprawiające koloryt. Jest silnym antyoksydantem, zapobiega zmarszczkom, wygładza, zmiękcza, pomaga oczyścić skórę z zaskórników. Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne, goi stany zapalne i reguluje skórę, dodaje zdrowego  blasku skórze i włosom. Osoby uczulone na miód powinny unikać tego składnika. Składnik w dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe (Komedogenność: skala 2 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Algin (alginian sodu) - składnik wiążący wilgoć w naskórku i substancje kosmetyczne, higroskopijny. W lekko kwaśnym pH zagęszcza i klaruje wodniste formuły. Zapobiega rozwarstwianiu faz w formułach emulsyjnych i zmniejsza lepkość. Jest filmotwórczy, działa ochronnie i nawilżająco. Składnik silnie komedogenny, nie jest zalecany do skóry tłustej i trądzikowej w codziennej pielęgnacji. Może być drażniący. (Komedogenność: skala 4 na 5. Alergia: skala 2 na 5)
  • Zinc Oxide (tlenek cynku) - fizyczny filtr przeciwsłoneczny, chroni powierzchnie na zasadzie ekranu (lustra), który odbija promieniowanie UVA i UVB. Zapobiega negatywnemu działaniu promieni słonecznych, przyśpieszających starzenie, zapobiega poparzeniom słonecznym, przebarwieniom, powstawaniu wolnych rodników, stresom oksydacyjnym. Zabezpiecza częściowo kosmetyki przed utlenianiem się ich składników wrażliwych na światło. Ma działanie gojące i przeciwzapalne. Dobry składnik pudrów do cery trądzikowej i tłustej, ponieważ pochłania sebum i podsusza wypryski. Zawierają go także maści, zasypki, płynne talki do leczenia wykwitów wirusowych (zajadów, opryszczki, owrzodzeń, wyprysków) Zapobiega odparzeniom i podrażnieniom skóry dziecięcej (Alergia: skala 1 na 5)
  • Zea Mays Kernel Meal (skrobia kukurydziana) - organiczny wypełniacz. Ma silne właściwości adsorpcyjne, doskonale wchłania sebum i wilgoć ze skóry.
  • Zea Mays Oil (olej kukurydziany) - emolient tłusty, tworzy na powierzchni skóry  i włosów natłuszczającą ale delikatną i lekką warstwę ochronną. Wzmacnia, i zapobiega odwodnieniu skory. Wygładza, poprawia elastyczność, zapobiega łamaniu włosów, odżywia skórę głowy. Posiada właściwości łagodzące.
  • Lactic Acid (kwas mlekowy) - substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach złuszcza zrogowaciały naskórek. Odblokowuje pory skóry i działa antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega tworzeniu ognisk zapalnych. Pomocny przy trądziku, polecany do pielęgnacji ciała i skóry włosów. Stężenie w produkcie gotowym 1-10%, w silnych peelingach 30-50%
  • Glyceryl Caprylate (monogliceryd kwasu kaprylowego) - tworzy ochronny i natłuszczający film na powierzchni włosów i skóry, kondycjonuje, zmiękcza i wygładza powierzchnię oraz nadaje połysk. Jest substancją myjącą oraz zdolną do tworzenia miceli w produktach z anionowymi sulfaktantami. Poprawi konsystencję produktów myjących. (Komedogenność: skala 1 na 5, Alergia: skala 1 na 5)
  • Alcohol (alkohol) - konserwuje, zapobiega psuciu kosmetyków, rozpuszcza substancje nierozpuszczalne w wodzie. Pomaga składnikom aktywnym przenikać w głębsze warstwy skóry. Ma działanie dezynfekujące, przeciwzapalne. Substancja silnie drażniąca, Nie zalecana dla skóry dziecięcej, wrażliwej, atopowej, suchej czy naczynkowej. Może wysuszać i uszkadzać naskórek (Alergia: skala 4 na 5)
  • Chondrus Crispus (Carrageenan) Powder (karagen) - składnik żelujący i zagęszczający. Posiada również działanie nawilżające, ujędrniające, przeciwzmarszczkowe. Silnie odżywia, regeneruje, łagodzi i zmiękcza. Może nasilać problem trądziku, powodować wypryski i ropne stany zapalne. W niewielkich stężeniach powinien być bezpieczny ale nie warto używać przy regularnej pielęgnacji (Komedogenność: skala 5 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Benzyl Alcohol (alkohol benzylowy, fentylometanol) - pełni rolę rozpuszczalnika. Stosowany również jako składnik kompozycji zapachowej z uwagi na jaśminową woń. To również konserwant, a także pełni funkcję regulatora lepkości. Zalecana ilość w produkcie 0,2-0,8%. Jako substancja konserwująca, jest dopuszczony przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. (Alergia: skala 2 na 5)
  • Magnesium Aluminium Silicate (krzemian magnezowo-aluminiowy) - zagęszcza formułę, poprawia konsystencję
  • Citrus Limon Peel Oil (olejek z cytryny) - działa pobudzająco, dezynfekująco oraz antyseptycznie
  • Silica (krzem, dwutlenek krzemu) - znajduje zastosowanie w kosmetykach przeciwłojotokowych, przeciwtrądzikowych, do cery mieszanej i tłustej, w kosmetykach do makijażu, pudrach. Ma zdolność rozpraszania światła. Wzmacnia włosy i paznokcie. Pochłania wilgoć, pot i sebum ze skóry, matuje. W dużych stężeniach może pogarszać stan skóry suchej. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Cymbopogon Flexuosus Herb Oil (olej z trawy cytrynowej) - koi i zmiękcza skórę, wzmacnia jej funkcje ochronne, zapobiega odwodnieniu skory, daje uczucie idealnej czystości i świeżości. Posiada właściwości odświeżające i zmniejszające wydzielanie łoju. neutralizuje nieprzyjemny zapach potu, dlatego wykorzystywana jest często w antyperspirantach i dezodorantach
  • Citric Acid (Kwas cytrynowy) - regulator pH. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę
  • Zinc Sulfate (siarczan cynku) - konserwant, działa bakteriobójczo, antymikrobowo, dezynfekująco, a także usuwa i zapobiega osadom. Stosowany w kosmetykach antyseptycznych m.in. przeciwtrądzikowych, przeciwodparzeniowych, a także w maściach leczących zajady, wykwity wirusowe przy ospie, opryszczce itp. (Alergia: skala 1 na 5)
  • Tocopherol (tokoferol, witamina E) - ma właściwości konserwujące, przedłuża świeżość kosmetyków,zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu. Ma silne działanie antyoksydacyjnie, ujędrnia, działa odżywczo i przeciwstarzeniowo na skórę, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie skóry, chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przyśpiesza regenerację skóry. Może pochodzić z genetycznie modyfikowanych upraw GMO. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 1 na 5)
  • Ascorbic Acid (witamina C) - bierze udział w syntezie kolagenu, kwasu hialuronowego, elastyny oraz wszystkich białek w organizmie. Odpowiada za młodość skóry, jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Regularne stosowanie wyższych stężeń odmładza, wygładza zmarszczki, rozjaśnia skórę, redukuje przebarwienia, poprawia koloryt, ujędrnia, znacznie poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci i opóźnia starzenie. Ma właściwości keratolityczne, gojące i wzmacniające naczynia krwionośne, chroni skórę. Wysokie stężenia, powyżej 10% u niektórych osób powodują podrażnienia skóry (Alergia: skala 1 na 1) 
  • Salicylic Acid (kwas salicylowy) - rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu oprócz właściwości złuszczających ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb skóry. Dociera w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku. Przyczynia się do odblokowania porów, zapobiega tworzeniu się wyprysków oraz pomaga oczyścić skórę z zaskórników. Im tłustsza jest skóra, tym działanie skuteczniejsze. Składnik działa także przeciwzapalnie i gojąco. (Alergia: skala 2 na 5)
  • Sodium Salicylate (salicylam sodu) - konserwuje. Wykazuje również działanie przeciwbólowe i przeciwzaplane
  • Ascorbyl Palmitate (palmitynian askorbylu) - pochodna witaminy C. Wpływa na jędrność i elastyczność skory, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę i wpłwa na spłycenie zmarszczek. Spowalnia procesy starzenia się skóry. Obecność kwasu askorbinowego powoduje regenerację witaminy E.Wykazuje umiarkowane działanie złuszczające i wyrównuje koloryt skory oraz rozjaśnia plamy i przebarwienia. Zalecany poziom aplikacji w kremach do 8%, w serum olejowym do 2%.
  • Citral (Cytral) - składnik kompozycji zapachowej. Składnik sklasyfikowany jako potencjalny, groźny alergen. (Alergia: skala 4 na 5)
  • Limonene (limonen) - substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Znajduje się na liście groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym (Alergia: skala 5 na 5)
  • Geraniol (Geraniol) - składnik kompozycji zapachowej. Substancja wpisana na oficjalną listę potencjalnych alergenów. Sklasyfikowana jako groźny alergen. (Alergia: skala 4 na 5)
  • Linalool (linalol)- substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowej. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom. Jako dodatek do kosmetyków może wywoływać reakcje alergiczne. Uważany za groźny alergen. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 4 na 5)
  • Citronellol (Cytronelol) - składnik kompozycji zapachowej imitujący zapach róży i geranium. Jest klasyfikowany jako drażniący, wpisany na oficjalną listę potencjalnych alergenów. (Komedogenność: skala 1 na 5. Alergia: skala 3 na 5)


Nie było tu wzlotów ani upadków. Nie mieszała się miłość z nienawiścią czy obojętnością. Od pierwszego do ostatniego użycia maseczka w pełni mnie oczarowała i zachwyciła. Jedna z najbardziej prostych w użyciu, a za razem efektownych pod względem wyników maseczek jakie miałam okazję używać. Na siłę nie jestem w stanie się do niczego przyczepić.. może oprócz dostępności. Chciałabym aby wszystkie maseczki Ilcsi były na wyciągnięcie ręki, bo z przyjemnością zaopatrzyłabym się w ich cały zestaw. 

Maseczkę dostałam na urodziny od Moniki z bloga Mama z różową torebką i był to fenomenalny strzał! Dziękuję Moniś! 💗

Na recenzję maseczki zapraszam również na blog Anuli: Maseczka peelingująca różano-kukurydziana Ilcsi


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Kosmetyczny Fronesis , Blogger